fbpx

utrata jędrności skóry twarzJędrna i elastyczna skóra to jeden z najważniejszych atrybutów młodości; z kolei skóra zwiotczała, pozbawiona jędrności – jest najbardziej rozpoznawalnym znakiem upływającego czasu. Na utratę jędrności skóry mają wpływ zarówno fizjologiczne procesy starzenia się skóry, jak i styl życia. Pierwsze oznaki utraty jędrności skóry zauważyć można już po 20 roku życia, a najbardziej widoczne zmiany rozpoczynają się około 40 roku życia.
Skóra traci jędrność na całym ciele, jednak najbardziej rzucają się w oczy zmiany na skórze twarzy. Wynika to z faktu, iż twarz narażona jest stale na szkodliwe działanie czynników środowiskowych, jest bardzo wrażliwa na brak pielęgnacji lub niewłaściwą pielęgnację; niemały wpływ na wiotczenie skóry ma także mimika twarzy.
Wraz z upływem lat spada synteza włókien kolagenowych i elastynowych, które stanowią naturalne rusztowanie dla skóry. Ponadto maleje zawartość w skórze kwasu hialuronowego, który wiążąc wodę dba o dogłębne nawilżenie skóry. Ponadto może dojść do zaniku ochronnego, hydrolipidowego płaszcza skóry, co jest konsekwencją zmniejszenia syntezy naturalnego czynnika nawilżającego, czyli NMF.
Utrata jędrności skóry twarzy wynika także z niewłaściwych nawyków – opalania się bez stosowania filtrów UV, palenia papierosów, niewystarczającego nawilżania skóry, niewłaściwej diety. Zarówno czynniki fizjologiczne związane ze starzeniem się skóry, jak i czynniki środowiskowe prowadzą ostatecznie do zwiotczenia skóry, zmniejszenia jej gęstości, przesuszenia. Utrata jędrności skóry na twarzy prowadzi do powstania zmarszczek i głębokich bruzd; zmienia się owal twarzy, pojawiają się opadające brwi i powieki, a także opadające policzki i tzw. chomiki.

Zobacz również:

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję