fbpx

usuwanie worków pod oczamiWorki pod oczami to nieestetyczna zmiana związana ze ścieńczeniem skóry pod oczami, zaburzeniem krążenia limfy, gromadzeniem się w tej okolicy tłuszczu. Cienie i worki pod oczami nadają twarzy zmęczony wygląd i bardzo postarzają, nie dziwi zatem, że osoby dotknięte tym defektem kosmetycznym poszukują skutecznych sposobów usuwania worków pod oczami.

Kilka informacji
mezoterapia na worki: tak
eye bag solution: 300 pln
zalecana ilość zabiegów: 4-6
mezoterapia na cienie: tak
dark circle solution: 300 pln
light eyes ultra: 500 pln

Usuwanie worków pod oczami – czy domowe sposoby są skuteczne?

W celu zapobiegania powstawaniu worków pod oczami oraz redukowania ich widoczności pomocna może okazać się właściwa pielęgnacja skóry w okolicach oczu. Bardzo ważne jest odżywianie skóry pod oczami – doskonale sprawdzi się krem o działaniu nawilżającym i ujędrniającym. Pożądane składniki aktywne kremu pod oczy to m. in. witamina C, retinol, koenzym Q10 czy kwas hialuronowy. Natomiast gdy już pojawią się worki pod oczami, krem powinien być  wzbogacony w ekstrakty roślinne: arniki górskiej, miłorzębu japońskiego, świetlika lekarskiego czy kasztanowca zwyczajnego. Ekstrakty te uszczelniają ściany naczyń krwionośnych i ograniczają zaleganie limfy. Warto jest ponadto wykonywać masaż skóry pod oczami, a także stosować chłodne okłady.

Pielęgnacja skóry pod oczami powinna iść w parze ze zdrowym stylem życia. Pozbycie się worków pod oczami umożliwia przyjmowanie odpowiednich ilości płynów, unikanie soli i ostrych przypraw oraz aktywność fizyczna i optymalna ilość snu.

Jak zlikwidować worki pod oczami i cienie pod oczami?

W celu zlikwidowania worków pod oczami pomocne okazują się zabiegi medycyny estetycznej. Metody usuwania worków pod oczami przy pomocy profesjonalnych zabiegów są bezpieczne i skuteczne; wykonanie serii zabiegów daje efekt odmłodzenia okolic oka i redukcji nieestetycznych zmian skórnych. Jeśli worki pod oczami towarzyszą cieniom oraz wgłębieniu tkanek miękkich pod oczami – wtedy pomocne okazują się iniekcje kwasem hialuronowym. Takie usuwanie cieni pod oczami preparatem zawierającym kwas hialuronowy powoduje przywrócenie prawidłowej objętości okolic pod oczami. Żel z kwasem hialuronowym jest bardzo plastyczny, co umożliwia jego zastosowanie w delikatnej okolicy oczu i uzyskanie bardzo naturalnego efektu.  Dzięki zdolności wiązania wody kwas hialuronowy dba o nawilżenie skóry, wypełnienie zmarszczek oraz ujędrnienie skóry. Usuwanie worków pod oczami kwasem hialuronowym zapewnia efekt utrzymujący się przez kilka miesięcy.

W przypadku worków pod oczami spowodowanych obrzękami i zastojem limfy, doskonale sprawdzą się zabiegi endermologii. Zabieg Endermolift daje efekt ujędrnienia skóry pod oczami, likwidacji obrzęków oraz odświeżenia spojrzenia. Dobre efekty przynosi także mezoterapia igłowa. Ta metoda polega na wstrzykiwaniu substancji odżywczych i leczniczych w skórę pod oczami, co zapewnia efekt liftingu, odmłodzenia skóry i normalizacji krążenia krwi i limfy w tej okolicy. W celu likwidacji worków pod oczami idealnie sprawdza się także wampirzy lifting – ostrzykiwanie okolicy pod okiem osoczem pacjenta, bogatym w czynniki wzrostu. Taki zabieg na worki pod oczami zapewnia długotrwałe odmłodzenie okolic oka.

Laserowe usuwanie worków pod oczami

Wymieniając zabiegi  na worki pod oczami nie wolno przeoczyć tych z wykorzystaniem lasera. Laserowe usuwanie worków pod oczami laserem nieablacyjnym, czyli zabieg Clearlift to doskonały zabieg anti – aging, który daje efekt redukcji worków pod oczami i wygładzenia skóry. Ponadto ten nieinwazyjny zabieg pobudza syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, zwiększając gęstość skóry. Bardziej inwazyjny charakter ma zabieg z użyciem lasera iPIXEL, który emituje wiązki tworzące w skórze liczne mikrouszkodzenia. Podczas regeneracji skóry dochodzi do wzmożonej syntezy włókien kolagenowych, co ostatecznie prowadzi do wzrostu napięcia skóry i jej wygładzenia.

Najbardziej inwazyjną metodą na pozbycie się worków pod oczami jest zabieg chirurgiczny – blefaroplastyka powiek dolnych. Metoda ta sprowadza się do usunięcia nadmiaru skóry i podskórnej tkanki tłuszczowej skalpelem. Jest to metoda najbardziej inwazyjna, wymagająca dłuższej rekonwalescencji po zabiegu. Blefaroplastyka nie sprawdza się przy usuwaniu cieni pod oczami.

Zobacz również:

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję