fbpx

usuwanie tatuażuLaserowe usuwanie tatuażu to coraz częściej wykonywany zabieg, mający na celu całkowite usuniecie lub znaczne zredukowanie widoczności niechcianego tatuażu. Ostateczny efekt zabiegu usuwania tatuażu zależy od wielu czynników, które dotyczą samego tatuażu, jak i właściwości lasera użytego do jego usunięcia. Większość stosowanych laserów umożliwia usuwanie ciemniejszych pigmentów, jednak problematyczne może okazać się usunięcie barwnika czerwonego, różowego, fioletowego czy żółtego. Stosowane w zabiegach usuwania tatuażu lasery neodymowo – yagowe emitują wiązkę światła o długości fali 1064 nm. Takie światło pochłaniane jest przez ciemne pigmenty. Jedynie laser Alma Harmony XL pro Q Switch emituje dodatkowo wiązkę o dł. 532 nm, co pozwala rozszerzyć zabieg także na jasne pigmenty.
Bardzo ważnym elementem determinującym skuteczność zabiegu usuwania tatuażu jest doświadczenie specjalisty wykonującego zabieg. Optymalne dopasowanie mocy impulsu wpływa także na bezpieczeństwo zabiegu. Zbyt duża moc lasera prowadzić może do poparzenia skóry i powstania trwałych blizn, zaś moc zbyt mała – do niskiej efektywności zabiegu i wydłużenia czasu trwania terapii oraz zwiększenia kosztów serii zabiegów. Ważne jest ponadto, aby osoba wykonująca zabieg laserowego usuwania tatuażu nie poddała się presji czasu i nie skracała czasu między poszczególnymi zabiegami. Niezwykle ważnym elementem jest także przeprowadzenie dokładnego wywiadu zdrowotnego z pacjentem, co minimalizuje ryzyko wystąpienia poważnych powikłań.

Kilka informacji
Cena: od 300 pln
Rabat pakietowy: do 20%
Tatuaże czarne: tak
Tatuaże kolorowe: tak
Pod cover: tak
Ilość zabiegów: 4-10
Znieczulenie: tak

Usuwanie tatuażu- gdzie najlepiej?

Decydując się na usuwanie tatuażu należy zwrócić uwagę na renomę gabinetu medycyny estetycznej, w którym zabieg będzie wykonywany. Wykwalifikowana kadra i rodzaj lasera wpływają na ostateczny efekt serii zabiegów. Laser Q Switch Harmony wyróżnia się na tle innych laserów QSwitch wyższą energia i krótszym czasem trwania impulsu, co pozwala optymalnie zwiększyć efektywność zabiegów z jednoczesnym zachowaniem bezpieczeństwa.
Wiele wątpliwości wzbudza kwestia bolesności zabiegu oraz postępowania pozabiegowego. Nie da się ukryć, że laserowemu usuwaniu tatuażu towarzyszy ból – zredukować można go dzięki zastosowaniu kremu znieczulającego. Bezpośrednio po zabiegu obszar poddany działaniu lasera staje się biały, a następnie pojawia się zaczerwienienie i obrzęk. W tym okresie należy utrzymywać skórę w czystości, niewskazane jest stosowanie kosmetyków na skórę, zalecane jest natomiast przemywanie jej woda z mydłem. Rana powinna być zabezpieczona sterylną gazą. Gdy pojawi się strupek, nadal należy dbać o higienę tatuażu, konieczne jest także natłuszczanie skóry. Zalecane jest unikanie opalania oraz sauny.

Zobacz również:

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję