fbpx

usuwanie plam starczychPojawiając się wraz z wiekiem plamy starcze stanowią problem natury estetycznej. Szczególnie problematyczne są plamy wątrobowe zlokalizowane na dłoniach, a także plamy starcze na twarzy. Problem postępuje wraz z wiekiem, plamy starcze stają się większe i liczniejsze. Wiele osób dotkniętych problemem plam starczych sięga po domowe metody ich usuwania. Jakie są najczęściej stosowane domowe sposoby? Ocet jabłkowy, sok, cytrynowy, maślanka czy sok z aloesu są metodami mało skutecznymi – nie sprawią one, że znikną plamy starcze. Krem rozjaśniający także ma ograniczoną skuteczność. Dlatego warto rozważyć metody trwałego usuwania plam starczych z rąk i innych partii skóry. Profesjonalne zabiegi przeprowadzone w klinice medycyny estetycznej umożliwią bezpieczne i skuteczne usuwanie plam starczych. Jak się ich pozbyć raz na zawsze?

Laserowe usuwanie plam starczych

Jedną z najskuteczniejszych metod walki z przebawieniami jest usuwanie plam starczych laserem. Tego typu terapia wyróżnia się wysoką efektywnością oraz bezpieczeństwem – a wszystko dzięki wybiórczemu działaniu wyłącznie na komórki zawierające w nadmiarze barwnik skóry – melaninę. Niektóre metody usuwania plam starczych przy pomocy lasera sprowadzają się do złuszczania skóry, co ma zapewnić efekt blaknięcia plam wątrobowych. Zadowolenie z efektów zabiegu nie zawsze jest jednak wystarczające, gdyż plamy starcze nadal są widoczne. Istnieje jednak metoda permanentnego usuwania plam starczych laserowo – mowa o innowacyjnej terapii z wykorzystaniem zaawansowanej platformy laserowej Alma Harmony XL PRO. Dzięki połączeniu dwóch modułów – Dye-VL i Dye-SR możliwe jest emitowanie wiązki światła o długości 500 – 600 nm. Co to oznacza w praktyce? Możliwość szybkiego i efektywnego leczenia zarówno przebarwień, jak i często im towarzyszących zmian naczynkowych.
Energia lasera pochłaniana jest wybiórczo wyłącznie przez komórki zawierające melaninę. Selektywne działanie na ten chromofor gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu. Usuwanie plam starczych z dłoni czy innych lokalizacji jest zabiegiem szybkim – po dopasowaniu parametrów pracy lasera, specjalista przykłada głowicę do wybranych obszarów skóry i emituje wiązkę światła. Specjalna głowica chłodząca ogranicza bolesność i dyskomfort odczuwalne podczas zabiegu, a także chroni przed poparzeniami skóry.
Już jednorazowe wykonanie zabiegu umożliwia usuwanie plam starczych z rąk czy usuwanie plam starczych z twarzy. Niekiedy wymagane jest powtórzenie zabiegu. Nie należy niepokoić się faktem, że bezpośrednio po zabiegu plamy starcze ciemnieją – świadczy to o rozpadzie melaniny. Barwnik jest następnie stopniowo usuwany z komórek, co zauważalne jest jako znikanie plam starczych; ostateczny efekt zauważalny jest około 2 tygodnie po zabiegu. Dla uzyskania najlepszego efektu konieczne jest unikanie ekspozycji na słońce przez okres 4 tygodni.

Usuwanie plam starczych peelingami chemicznymi

Istnieje grono osób, które nie mogą poddać się zabiegowi usuwania plam starczych laserowo. Mowa chociażby o osobach cierpiących na fotoalergie, łuszczycę, bielactwo czy cukrzycę. Takim osobom dedykowany jest zabieg usuwania plam starczych przy pomocy peelingów chemicznych. Tego typu zabiegi skoncentrowane są na kontrolowanym złuszczaniu poszczególnych warstw naskórka w celu likwidacji przebarwień. Działaniem rozjaśniającym wyróżnia się m. in. peeling z kwasem migdałowym oraz peeling z kwasem ferulowym. Wykorzystanie naturalnych kwasów organicznych zapewnia bezpieczne, a zarazem skuteczne działanie. Jeśli zdecydujemy się na usuwanie plam starczych na twarzy czy dłoniach przy użyciu peelingu chemicznego, dodatkową korzyścią jest wygładzenie skóry i redukcja drobnych zmarszczek. Zalecane jest wykonanie serii kilku zabiegów.
Peelingi medyczne wyróżniają się wysoką skutecznością, która osiągana jest dzięki wykorzystaniu skoncentrowanych składników aktywnych. Takie profesjonalne zabiegi złuszczające pomagają usunąć przebarwienia w stopniu nieosiągalnym dla peelingów domowych czy zakupionych w drogerii.
Zabieg z wykorzystaniem peelingów chemicznych jest bezpieczny i przyjemny – polega na zaaplikowaniu peelingu i pozostawieniu go przez określony czas na skórze. Kolejnym etapem jest zmycie peelingu i potraktowanie skóry maską łagodzącą. Przez kilka dni po zabiegu zauważalne jest stopniowe złuszczanie się skóry. W tym okresie skóra wymaga specjalnej pielęgnacji – nawilżania skóry, a także unikania ekspozycji skóry na słońce.

Zobacz również:

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję