Cart

usuwanie plam starczychPojawiając się wraz z wiekiem plamy starcze stanowią problem natury estetycznej. Szczególnie problematyczne są plamy wątrobowe zlokalizowane na dłoniach, a także plamy starcze na twarzy. Problem postępuje wraz z wiekiem, plamy starcze stają się większe i liczniejsze. Wiele osób dotkniętych problemem plam starczych sięga po domowe metody ich usuwania. Jakie są najczęściej stosowane domowe sposoby? Ocet jabłkowy, sok, cytrynowy, maślanka czy sok z aloesu są metodami mało skutecznymi – nie sprawią one, że znikną plamy starcze. Krem rozjaśniający także ma ograniczoną skuteczność. Dlatego warto rozważyć metody trwałego usuwania plam starczych z rąk i innych partii skóry. Profesjonalne zabiegi przeprowadzone w klinice medycyny estetycznej umożliwią bezpieczne i skuteczne usuwanie plam starczych. Jak się ich pozbyć raz na zawsze?

Laserowe usuwanie plam starczych

Jedną z najskuteczniejszych metod walki z przebawieniami jest usuwanie plam starczych laserem. Tego typu terapia wyróżnia się wysoką efektywnością oraz bezpieczeństwem – a wszystko dzięki wybiórczemu działaniu wyłącznie na komórki zawierające w nadmiarze barwnik skóry – melaninę. Niektóre metody usuwania plam starczych przy pomocy lasera sprowadzają się do złuszczania skóry, co ma zapewnić efekt blaknięcia plam wątrobowych. Zadowolenie z efektów zabiegu nie zawsze jest jednak wystarczające, gdyż plamy starcze nadal są widoczne. Istnieje jednak metoda permanentnego usuwania plam starczych laserowo – mowa o innowacyjnej terapii z wykorzystaniem zaawansowanej platformy laserowej Alma Harmony XL PRO. Dzięki połączeniu dwóch modułów – Dye-VL i Dye-SR możliwe jest emitowanie wiązki światła o długości 500 – 600 nm. Co to oznacza w praktyce? Możliwość szybkiego i efektywnego leczenia zarówno przebarwień, jak i często im towarzyszących zmian naczynkowych.
Energia lasera pochłaniana jest wybiórczo wyłącznie przez komórki zawierające melaninę. Selektywne działanie na ten chromofor gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu. Usuwanie plam starczych z dłoni czy innych lokalizacji jest zabiegiem szybkim – po dopasowaniu parametrów pracy lasera, specjalista przykłada głowicę do wybranych obszarów skóry i emituje wiązkę światła. Specjalna głowica chłodząca ogranicza bolesność i dyskomfort odczuwalne podczas zabiegu, a także chroni przed poparzeniami skóry.
Już jednorazowe wykonanie zabiegu umożliwia usuwanie plam starczych z rąk czy usuwanie plam starczych z twarzy. Niekiedy wymagane jest powtórzenie zabiegu. Nie należy niepokoić się faktem, że bezpośrednio po zabiegu plamy starcze ciemnieją – świadczy to o rozpadzie melaniny. Barwnik jest następnie stopniowo usuwany z komórek, co zauważalne jest jako znikanie plam starczych; ostateczny efekt zauważalny jest około 2 tygodnie po zabiegu. Dla uzyskania najlepszego efektu konieczne jest unikanie ekspozycji na słońce przez okres 4 tygodni.

Usuwanie plam starczych peelingami chemicznymi

Istnieje grono osób, które nie mogą poddać się zabiegowi usuwania plam starczych laserowo. Mowa chociażby o osobach cierpiących na fotoalergie, łuszczycę, bielactwo czy cukrzycę. Takim osobom dedykowany jest zabieg usuwania plam starczych przy pomocy peelingów chemicznych. Tego typu zabiegi skoncentrowane są na kontrolowanym złuszczaniu poszczególnych warstw naskórka w celu likwidacji przebarwień. Działaniem rozjaśniającym wyróżnia się m. in. peeling z kwasem migdałowym oraz peeling z kwasem ferulowym. Wykorzystanie naturalnych kwasów organicznych zapewnia bezpieczne, a zarazem skuteczne działanie. Jeśli zdecydujemy się na usuwanie plam starczych na twarzy czy dłoniach przy użyciu peelingu chemicznego, dodatkową korzyścią jest wygładzenie skóry i redukcja drobnych zmarszczek. Zalecane jest wykonanie serii kilku zabiegów.
Peelingi medyczne wyróżniają się wysoką skutecznością, która osiągana jest dzięki wykorzystaniu skoncentrowanych składników aktywnych. Takie profesjonalne zabiegi złuszczające pomagają usunąć przebarwienia w stopniu nieosiągalnym dla peelingów domowych czy zakupionych w drogerii.
Zabieg z wykorzystaniem peelingów chemicznych jest bezpieczny i przyjemny – polega na zaaplikowaniu peelingu i pozostawieniu go przez określony czas na skórze. Kolejnym etapem jest zmycie peelingu i potraktowanie skóry maską łagodzącą. Przez kilka dni po zabiegu zauważalne jest stopniowe złuszczanie się skóry. W tym okresie skóra wymaga specjalnej pielęgnacji – nawilżania skóry, a także unikania ekspozycji skóry na słońce.

Poniżej zabiegi na: Usuwanie plam starczych

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.

Rozszerzone naczynka czy przebarwienia na twarzy szyi i dekolcie to dla wielu z nas duży problem estetyczny. Dlaczego warto wybrać laserowe zamykanie naczynek oraz laserowe usuwanie przebarwień? Odpowiedź jest bardzo prosta. Innowacyjna technologia platformy Alma Harmony XL Pro Dye-VL poradzi sobie z dwoma problemami na raz, a dodatkowo ujędrni i rozświetli naszą skórę. Nie ma innej równie skutecznej metody, która poradzi sobie z tymi defektami jednocześnie, a także zminimalizuje okres rekonwalescencji. Oczywiście podczas zabiegu dobiera się odpowiednie parametry na daną zmianę (inne na naczynka, inne na przebarwienia), natomiast doświadczony specjalista potrafi połączyć 2 w 1 podczas jednego zabiegu, uzyskując świetne rezultaty.

Cosmelan/Dermamelan Kraków

Nowoczesna terapia depigmentacyjna

Przebarwienia skórne to bardzo częsty problem natury estetycznej, który można z powodzeniem usunąć w gabinecie medycyny estetycznej. Jedną z polecanych metod jest Cosmelan oraz Dermamelan – unikatowa kuracja depigmentacyjna, która wyróżnia się wysoką skutecznością, możliwością przeprowadzenia w ciągu całego roku oraz wyjątkową formułą, którą w znacznej mierze pacjent wykonuje w domowym zaciszu.

Fotoodmładzanie Kraków

Dye-VL Alma Harmony XL Pro

Fotoodmładzanie jest najpopularniejszym zabiegiem anti-age ze względu na krótki okres rekonwalescencji, małą liczbę przeciwwskazań oraz spektakularne efekty. Dzięki możliwościom nowoczesnych laserów jesteśmy w stanie cofnąć czas i przywrócić naszej skórze młody i promienny wygląd. Zabieg fotoodmładzania (z ang.photorejuvenation) zaleca się wszystkim, którzy zaobserwowali u siebie oznaki starzenia się skóry. Światło podczas zabiegu dociera głęboko w skórę skracając włókna kolagenowe i pobudzając firboblasty- dzięki temu komórki stają się aktywne a nasza skóra zaczyna się przebudowywać. Dzięki fotoodmładzaniu nie tylko spłycimy drobne zmarszczki, pozbędziemy się przebarwień słonecznych, piegów, rozszerzonych naczynek, rumienia oraz zwęzimy pory skóry. Zabieg fotoodmładzania jest najbardziej skuteczny gdy wykonamy go w serii, w zależności od potrzeb skóry jest to 4 lub 6 zabiegów.

Peelingi Chemiczne Kraków

Mediderma by Sesderma.

Zabieg kosmetyczny z wykorzystaniem peelingów chemicznych to zaawansowana pielęgnacja skóry dotkniętej rozmaitymi problemami. Takie peelingi medyczne działają znacznie skuteczniej niż peelingi drogeryjne. Wysoka skuteczność peelingów chemicznych wynika z opracowania formuły bazującej na naturalnych kwasach w wysokich stężeniach. Kwasy na twarz wymagają jednak umiejętnego stosowania – tego typu zabiegi pielęgnacyjne powinny być wykonywane wyłącznie w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym. W naszej klinice stosujemy peelingi medyczne najwyższej jakości – mowa o preparatach znanej na świecie marki Sesderma. Ta jedna z najbardziej prestiżowych marek kosmetycznych oferuje peelingi chemiczne stworzone z wykorzystaniem procedur nanotechnologicznych. Dzięki temu cząstki aktywne preparatów osiągają mikroskopijne rozmiary, rzędu kilkudziesięciu nanometrów. Jak przekłada się to na efekty zastosowania peelingów Sesderma? Nano preparaty wyróżniają się wysoką koncentracją związków aktywnych, a także doskonałą penetracją w głąb skóry. Dzięki bogatej ofercie peelingów chemicznych możliwe jest skomponowanie indywidualnej terapii, doskonale odpowiadającej aktualnym potrzebom skóry – wystarczy konsultacja z naszym ekspertem, który trafnie zdiagnozuje problemy skóry i zredukuje je dzięki wykorzystaniu odpowiednich peelingów medycznych.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję

Otrzymaj kod promocyjny na swój pierwszy zabieg lub zamówienie w klinice Neonia

Zapisz się do newslettera. Nie przegap naszych informacji o promocjach, zabiegach i najlepszych kosmetykach.