Cart

usuwanie plam posłonecznychPlamy posłoneczne to niechciana pamiątka po opalaniu, która może pojawić się na skórze każdego z nas. Najrozsądniej jest unikać ich powstawania – w tym celu wystarczy stosować filtry UV co najmniej SPF30. Jeśli jednak dojdzie do powstania plam po słońcu – usuwanie przebarwień powinno być przeprowadzone jak najszybciej. Jak wybielić przebarwienia posłoneczne? Najskuteczniejsze zabiegi na przebarwienia posłoneczne oferują specjalistyczne kliniki medycyny estetycznej. Oferowane w nich zabiegi usuwają plamy posłoneczne znacznie skuteczniej niż domowe metody na plamy od słońca. Krem czy maść na przebarwienia słoneczne mogą być stosowane pomocniczo, natomiast podstawą leczenia plam posłonecznych są profesjonalne zabiegi – usuwanie przebarwień kwasami oraz laserowe usuwanie plam posłonecznych.

Peelingi chemiczne kontra przebarwienia posłoneczne

Plamy po opalaniu można zredukować stosując peelingi medyczne. Ich działanie jest wielokierunkowe. Z jednej strony umożliwiają one złuszczanie kolejnych warstw naskórka, a z drugiej – penetrują w głąb skóry właściwej i stymulują jej przebudowę i regenerację. Umożliwia to usuwanie plam posłonecznych zlokalizowanych w głębszych warstwach skóry właściwej. Należy mieć na uwadze, że ostateczny efekt leczenia plam po opalaniu peelingami zależy od systematyczności – wymagane jest wykonanie serii zabiegów. Ograniczeniem jest głębokość przebarwień – najlepiej poddają się leczeniu przebarwienia zlokalizowane w płytszych warstwach skóry. Sam zabieg sprowadza się do zaaplikowania peelingu medycznego na skórę objętą przebarwieniami posłonecznymi i pozostawienie go na określony czas. Następnie peeling jest usuwany, a skóra regenerowana jest dzięki masce odżywczej. Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny, zaś pielęgnacja skóry po zabiegu sprowadza się do unikania ekspozycji na słońce i nawilżania skóry.
W celu usuwania plam po opalaniu doskonale sprawdza się peeling zawierający kwas migdałowy, czyli alfa – kwas działający w warstwie rogowej skóry. Doskonale sprawdza się także kwas ferulowy, który dzięki właściwościom antyoksydacyjnym redukuje objawy fotostarzenia się skóry, redukuje przebarwienia i ogranicza powstanie kolejnych zmian pigmentacyjnych. Peelingi chemiczne przeprowadzone przez specjalistę w klinice medycyny estetycznej wykazują znacznie większą skuteczność niż wykonywane samodzielnie peelingi drogeryjne.

Laserowe usuwanie plam posłonecznych

Plamy posłoneczne można skutecznie usuwać przy pomocy lasera. Nawet głębokie przebarwienia posłoneczne doskonale poddają się leczeniu światłem lasera. Jedną z najnowocześniejszych technologii jest laser Dye VL, którego światło o długości fali 500 – 600 nm dociera wybiórczo do nadmiernie skumulowanego w skórze barwnika. Oddziałując na melaninę, laser powoduje jej rozpad – a barwnik jest następnie usuwany z komórek, co oznacza trwałe usunięcie plam posłonecznych. Wspomniany laser Alma Harmony XL Dye VL stosuje inteligentne rozwiązania zwiększające skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. Mowa m. in. o możliwości spersonalizowania terapii – laser rozpoznaje ilość melaniny skumulowanej w komórkach skóry i w oparciu o ten pomiar dostosowuje odpowiednią wiązkę światła. Działaniu wiązki lasera poddawane są wyłącznie komórki z barwnikiem, natomiast prawidłowe komórki nie pochłaniają światła lasera.
Laserowe usuwanie plam posłonecznych to zabieg nie wymagający znieczulenia miejscowego – o komfort podczas zabiegu dba specjalny system chłodzący, który niweluje odczucia bólowe. Przebieg zabiegu jest następujący:
– na oczyszczoną skórę aplikowany jest specjalny żel
– w miejsca poddawane terapii przykładana jest głowica lasera i emitowana jest wiązka światła
– po zabiegu przykładany jest kompres chłodzący
Zaraz po zabiegu zauważalne jest zaciemnienie zmian pigmentacyjnych, co wynika z rozpadu barwnika. W przeciągu kilku dni skóra delikatnie się złuszcza, a przebarwienie blaknie. Ostateczny efekt zauważalny jest po około dwóch tygodniach. Laser Dye VL umożliwa ponadto jednoczesne zamykanie naczynek.
Skóra poddawana ekspozycji na słońce może być dotknięta wieloma aspektami fotostarzenia – poza przebarwieniami może dotyczyć jej problem przesuszenia, utraty jędrności i pojawienia się zmarszczek. Wtedy z wykorzystaniem lasera Alma Harmony Dye VL możliwe jest kompleksowe przeciwdziałanie fotostarzeniu skóry. Terapia fotoodmładzania obejmuje wówczas usuwanie przebarwień, ale także pobudzenie fibroblastów skóry do syntezy włókien kolagenu i elastyny, a także zwężenie rozszerzonych porów i zredukowanie rozszerzonych naczynek. Dzięki temu skóra odzyskuje młody i zdrowy wygląd już po pierwszym zabiegu, a wykonanie serii kilku zabiegów daje spektakularny efekt odmłodzenia.

Poniżej zabiegi na: Usuwanie plam posłonecznych

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.

Rozszerzone naczynka czy przebarwienia na twarzy szyi i dekolcie to dla wielu z nas duży problem estetyczny. Dlaczego warto wybrać laserowe zamykanie naczynek oraz laserowe usuwanie przebarwień? Odpowiedź jest bardzo prosta. Innowacyjna technologia platformy Alma Harmony XL Pro Dye-VL poradzi sobie z dwoma problemami na raz, a dodatkowo ujędrni i rozświetli naszą skórę. Nie ma innej równie skutecznej metody, która poradzi sobie z tymi defektami jednocześnie, a także zminimalizuje okres rekonwalescencji. Oczywiście podczas zabiegu dobiera się odpowiednie parametry na daną zmianę (inne na naczynka, inne na przebarwienia), natomiast doświadczony specjalista potrafi połączyć 2 w 1 podczas jednego zabiegu, uzyskując świetne rezultaty.

Cosmelan/Dermamelan Kraków

Nowoczesna terapia depigmentacyjna

Przebarwienia skórne to bardzo częsty problem natury estetycznej, który można z powodzeniem usunąć w gabinecie medycyny estetycznej. Jedną z polecanych metod jest Cosmelan oraz Dermamelan – unikatowa kuracja depigmentacyjna, która wyróżnia się wysoką skutecznością, możliwością przeprowadzenia w ciągu całego roku oraz wyjątkową formułą, którą w znacznej mierze pacjent wykonuje w domowym zaciszu.

Fotoodmładzanie Kraków

Dye-VL Alma Harmony XL Pro

Fotoodmładzanie jest najpopularniejszym zabiegiem anti-age ze względu na krótki okres rekonwalescencji, małą liczbę przeciwwskazań oraz spektakularne efekty. Dzięki możliwościom nowoczesnych laserów jesteśmy w stanie cofnąć czas i przywrócić naszej skórze młody i promienny wygląd. Zabieg fotoodmładzania (z ang.photorejuvenation) zaleca się wszystkim, którzy zaobserwowali u siebie oznaki starzenia się skóry. Światło podczas zabiegu dociera głęboko w skórę skracając włókna kolagenowe i pobudzając firboblasty- dzięki temu komórki stają się aktywne a nasza skóra zaczyna się przebudowywać. Dzięki fotoodmładzaniu nie tylko spłycimy drobne zmarszczki, pozbędziemy się przebarwień słonecznych, piegów, rozszerzonych naczynek, rumienia oraz zwęzimy pory skóry. Zabieg fotoodmładzania jest najbardziej skuteczny gdy wykonamy go w serii, w zależności od potrzeb skóry jest to 4 lub 6 zabiegów.

Peelingi Chemiczne Kraków

Mediderma by Sesderma.

Zabieg kosmetyczny z wykorzystaniem peelingów chemicznych to zaawansowana pielęgnacja skóry dotkniętej rozmaitymi problemami. Takie peelingi medyczne działają znacznie skuteczniej niż peelingi drogeryjne. Wysoka skuteczność peelingów chemicznych wynika z opracowania formuły bazującej na naturalnych kwasach w wysokich stężeniach. Kwasy na twarz wymagają jednak umiejętnego stosowania – tego typu zabiegi pielęgnacyjne powinny być wykonywane wyłącznie w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym. W naszej klinice stosujemy peelingi medyczne najwyższej jakości – mowa o preparatach znanej na świecie marki Sesderma. Ta jedna z najbardziej prestiżowych marek kosmetycznych oferuje peelingi chemiczne stworzone z wykorzystaniem procedur nanotechnologicznych. Dzięki temu cząstki aktywne preparatów osiągają mikroskopijne rozmiary, rzędu kilkudziesięciu nanometrów. Jak przekłada się to na efekty zastosowania peelingów Sesderma? Nano preparaty wyróżniają się wysoką koncentracją związków aktywnych, a także doskonałą penetracją w głąb skóry. Dzięki bogatej ofercie peelingów chemicznych możliwe jest skomponowanie indywidualnej terapii, doskonale odpowiadającej aktualnym potrzebom skóry – wystarczy konsultacja z naszym ekspertem, który trafnie zdiagnozuje problemy skóry i zredukuje je dzięki wykorzystaniu odpowiednich peelingów medycznych.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję

Otrzymaj kod promocyjny na swój pierwszy zabieg lub zamówienie w klinice Neonia

Zapisz się do newslettera. Nie przegap naszych informacji o promocjach, zabiegach i najlepszych kosmetykach.