fbpx

usuwanie plam posłonecznychPlamy posłoneczne to niechciana pamiątka po opalaniu, która może pojawić się na skórze każdego z nas. Najrozsądniej jest unikać ich powstawania – w tym celu wystarczy stosować filtry UV co najmniej SPF30. Jeśli jednak dojdzie do powstania plam po słońcu – usuwanie przebarwień powinno być przeprowadzone jak najszybciej. Jak wybielić przebarwienia posłoneczne? Najskuteczniejsze zabiegi na przebarwienia posłoneczne oferują specjalistyczne kliniki medycyny estetycznej. Oferowane w nich zabiegi usuwają plamy posłoneczne znacznie skuteczniej niż domowe metody na plamy od słońca. Krem czy maść na przebarwienia słoneczne mogą być stosowane pomocniczo, natomiast podstawą leczenia plam posłonecznych są profesjonalne zabiegi – usuwanie przebarwień kwasami oraz laserowe usuwanie plam posłonecznych.

Peelingi chemiczne kontra przebarwienia posłoneczne

Plamy po opalaniu można zredukować stosując peelingi medyczne. Ich działanie jest wielokierunkowe. Z jednej strony umożliwiają one złuszczanie kolejnych warstw naskórka, a z drugiej – penetrują w głąb skóry właściwej i stymulują jej przebudowę i regenerację. Umożliwia to usuwanie plam posłonecznych zlokalizowanych w głębszych warstwach skóry właściwej. Należy mieć na uwadze, że ostateczny efekt leczenia plam po opalaniu peelingami zależy od systematyczności – wymagane jest wykonanie serii zabiegów. Ograniczeniem jest głębokość przebarwień – najlepiej poddają się leczeniu przebarwienia zlokalizowane w płytszych warstwach skóry. Sam zabieg sprowadza się do zaaplikowania peelingu medycznego na skórę objętą przebarwieniami posłonecznymi i pozostawienie go na określony czas. Następnie peeling jest usuwany, a skóra regenerowana jest dzięki masce odżywczej. Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny, zaś pielęgnacja skóry po zabiegu sprowadza się do unikania ekspozycji na słońce i nawilżania skóry.
W celu usuwania plam po opalaniu doskonale sprawdza się peeling zawierający kwas migdałowy, czyli alfa – kwas działający w warstwie rogowej skóry. Doskonale sprawdza się także kwas ferulowy, który dzięki właściwościom antyoksydacyjnym redukuje objawy fotostarzenia się skóry, redukuje przebarwienia i ogranicza powstanie kolejnych zmian pigmentacyjnych. Peelingi chemiczne przeprowadzone przez specjalistę w klinice medycyny estetycznej wykazują znacznie większą skuteczność niż wykonywane samodzielnie peelingi drogeryjne.

Laserowe usuwanie plam posłonecznych

Plamy posłoneczne można skutecznie usuwać przy pomocy lasera. Nawet głębokie przebarwienia posłoneczne doskonale poddają się leczeniu światłem lasera. Jedną z najnowocześniejszych technologii jest laser Dye VL, którego światło o długości fali 500 – 600 nm dociera wybiórczo do nadmiernie skumulowanego w skórze barwnika. Oddziałując na melaninę, laser powoduje jej rozpad – a barwnik jest następnie usuwany z komórek, co oznacza trwałe usunięcie plam posłonecznych. Wspomniany laser Alma Harmony XL Dye VL stosuje inteligentne rozwiązania zwiększające skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. Mowa m. in. o możliwości spersonalizowania terapii – laser rozpoznaje ilość melaniny skumulowanej w komórkach skóry i w oparciu o ten pomiar dostosowuje odpowiednią wiązkę światła. Działaniu wiązki lasera poddawane są wyłącznie komórki z barwnikiem, natomiast prawidłowe komórki nie pochłaniają światła lasera.
Laserowe usuwanie plam posłonecznych to zabieg nie wymagający znieczulenia miejscowego – o komfort podczas zabiegu dba specjalny system chłodzący, który niweluje odczucia bólowe. Przebieg zabiegu jest następujący:
– na oczyszczoną skórę aplikowany jest specjalny żel
– w miejsca poddawane terapii przykładana jest głowica lasera i emitowana jest wiązka światła
– po zabiegu przykładany jest kompres chłodzący
Zaraz po zabiegu zauważalne jest zaciemnienie zmian pigmentacyjnych, co wynika z rozpadu barwnika. W przeciągu kilku dni skóra delikatnie się złuszcza, a przebarwienie blaknie. Ostateczny efekt zauważalny jest po około dwóch tygodniach. Laser Dye VL umożliwa ponadto jednoczesne zamykanie naczynek.
Skóra poddawana ekspozycji na słońce może być dotknięta wieloma aspektami fotostarzenia – poza przebarwieniami może dotyczyć jej problem przesuszenia, utraty jędrności i pojawienia się zmarszczek. Wtedy z wykorzystaniem lasera Alma Harmony Dye VL możliwe jest kompleksowe przeciwdziałanie fotostarzeniu skóry. Terapia fotoodmładzania obejmuje wówczas usuwanie przebarwień, ale także pobudzenie fibroblastów skóry do syntezy włókien kolagenu i elastyny, a także zwężenie rozszerzonych porów i zredukowanie rozszerzonych naczynek. Dzięki temu skóra odzyskuje młody i zdrowy wygląd już po pierwszym zabiegu, a wykonanie serii kilku zabiegów daje spektakularny efekt odmłodzenia.

Zobacz również:

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję