fbpx

usuwanie plam na skórzePlamy na skórze mogą różnić się barwą, wielkością i lokalizacją, rozmaite są także przyczyny ich powstania. Niektóre plamy skórne mają charakter przejściowy i zanikają po ustąpieniu działania czynnika je wywołującego. Mowa chociażby o osutce polekowej, rumieniu czy erytrodermii. Niekiedy jednak plamy na skórze mają charakter stały – i wtedy warto rozważyć ich trwałe usunięcie. Każda plama na skórze powinna być skonsultowana z dermatologiem, który zaproponuje metody leczenia przyczynowego i objawowego. W klinice medycyny estetycznej możliwe jest trwałe usuwanie plam skórnych o rozmaitym charakterze, a najczęściej stosowane metody to laseroterapia i peelingi chemiczne.

Usuwanie plam na skórze spowodowanych nadmierną pigmentacją
Jeśli przyczyną pojawienia się plam na skórze jest nadmierna jej pigmentacja, wtedy plamy przyjmują barwę brązową. Taki odcień związany jest z kumulacja melaniny, czyli barwnika skóry. Kolor takich plam różni się w zależności od naturalnego odcienia skóry i może przyjmować odcień od jasnobrązowego po ciemnobrązowy. Najczęstszą przyczyną jest nadmierna ekspozycja na słońce – wtedy pojawiają się przede wszystkim brązowe plamy na twarzy, plamy na dłoniach i plamy na dekolcie. Inną przyczyną są zaburzenia hormonalne. W takim przypadku konieczne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia hormonalnego.

Jak usunąć brązowe plamy na skórze?

Doskonałe efekty zapewnia usuwanie plam na skórze laserem – jest to terapia celowana wyłącznie w komórki ze skumulowanym barwnikiem, a oszczędzająca komórki prawidłowe. Melanina doskonale pochłania światło o długości 500 – 600 nm i taka właściwość wykorzystywana jest w laserze Dye – VL. Laser Alma Harmony emituje wiązkę światła, której parametry dostosowane są do indywidualnej zawartości pigmentu w skórze. Dzięki temu laserowe usuwanie plam na skórze jest bardzo skuteczne, a zarazem bezpieczne. W ten sposób można trwale pozbyć się plam wątrobowych, piegów, plam posłonecznych. Efekty zauważalne są już po pierwszym zabiegu, natomiast w celu całkowitego usunięcia plam na skórze może być konieczne powtórzenie zabiegu.
Inną metodą rozjaśniania plam na twarzy czy dłoniach są peelingi chemiczne. Profesjonalny peeling medyczny przeprowadzony przez specjalistę w klinice medycyny estetycznej to rozwiązanie znacznie skuteczniejsze niż domowe sposoby usuwania plam po słońcu czy plam starczych. Seria kilku zabiegów znacząco rozjaśnia brązowe plamy na skórze, a w przypadku płytkich przebarwień możliwe jest całkowite ich usunięcie. Poza złuszczaniem chemicznym skóry, w przypadku przebarwień można zastosować złuszczanie mechaniczne. Mikrodermabrazja diamentowa zapewnia efekt zauważalnego rozjaśnienia blizn i wygładzenia skóry. Zabieg polega na stopniowym złuszczaniu naskórka z wykorzystaniem mikrokryształków.

Usuwanie plam na skórze spowodowanych nieprawidłowym unaczynieniem
Powszechnie występującą zmianą skórną są rozszerzone naczynka, czyli teleangiektazje. Te zmiany skórne zlokalizowane są przede wszystkim na twarzy. Usuwanie takich zmian naczyniowych polega przede wszystkim na zastosowaniu laseroterapii. Usuwanie laserowe takich czerwonych plam na skórze polega na selektywnym działaniu wiązki lasera Dye – VL na rozszerzona naczynka. Wykorzystywane jest zjawisko fototermolizy i pochłaniania energii lasera przez hemoglobinę krwinek czerwonych przepływających z krwią przez naczynia. Prowadzi to do zamknięcia światła naczynia oraz jego obkurczenia i obumierania. Dzięki zastosowaniu lasera Alma Harmony możliwe jest jednoczesne leczenie rozszerzonych naczynek oraz przebarwień, a zatem usuwanie czerwonych plam i brązowych plam na skórze. Zastosowanie najnowszych technologii umożliwiających analizę stanu skóry oraz dopasowanie indywidualnych parametrów pracy lasera minimalizuje ryzyko poparzenia skóry. Usuwanie naczynek laserem doskonale sprawdza się w przypadku zmian skórnych na twarzy czy dekolcie, natomiast naczynka na nogach należy usuwać metodą skleroterapii bądź elektrokoagulacji. Wynika to z faktu, iż zmiany naczyniowe na nogach osadzone są zbyt głęboko, aby poddać się leczniczemu działaniu lasera.
Przy pomocy lasera usunąć można także wrodzone zmiany skórne – naczyniaki. Metodą fotokoagulacji można usunąć naczyniaki jamiste, gwiaździste oraz płaskie. Inne metody usuwania naczyniaków to m. in. krioterapia czy usuwanie chirurgiczne. Laserowe zamykanie naczynek oraz usuwanie laserem naczyniaków przyniesie najlepsze efekty po serii 3 – 4 zabiegów. Zabieg jest prawie bezbolesny, co wynika z zastosowania specjalnego systemu chłodzącego skórę, a proces gojenia się skóry przebiega sprawnie i trwa około kilku dni.

Zobacz również:

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję