usuwanie plam na skórzePlamy na skórze mogą różnić się barwą, wielkością i lokalizacją, rozmaite są także przyczyny ich powstania. Niektóre plamy skórne mają charakter przejściowy i zanikają po ustąpieniu działania czynnika je wywołującego. Mowa chociażby o osutce polekowej, rumieniu czy erytrodermii. Niekiedy jednak plamy na skórze mają charakter stały – i wtedy warto rozważyć ich trwałe usunięcie. Każda plama na skórze powinna być skonsultowana z dermatologiem, który zaproponuje metody leczenia przyczynowego i objawowego. W klinice medycyny estetycznej możliwe jest trwałe usuwanie plam skórnych o rozmaitym charakterze, a najczęściej stosowane metody to laseroterapia i peelingi chemiczne.

Usuwanie plam na skórze spowodowanych nadmierną pigmentacją
Jeśli przyczyną pojawienia się plam na skórze jest nadmierna jej pigmentacja, wtedy plamy przyjmują barwę brązową. Taki odcień związany jest z kumulacja melaniny, czyli barwnika skóry. Kolor takich plam różni się w zależności od naturalnego odcienia skóry i może przyjmować odcień od jasnobrązowego po ciemnobrązowy. Najczęstszą przyczyną jest nadmierna ekspozycja na słońce – wtedy pojawiają się przede wszystkim brązowe plamy na twarzy, plamy na dłoniach i plamy na dekolcie. Inną przyczyną są zaburzenia hormonalne. W takim przypadku konieczne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia hormonalnego.

Jak usunąć brązowe plamy na skórze?

Doskonałe efekty zapewnia usuwanie plam na skórze laserem – jest to terapia celowana wyłącznie w komórki ze skumulowanym barwnikiem, a oszczędzająca komórki prawidłowe. Melanina doskonale pochłania światło o długości 500 – 600 nm i taka właściwość wykorzystywana jest w laserze Dye – VL. Laser Alma Harmony emituje wiązkę światła, której parametry dostosowane są do indywidualnej zawartości pigmentu w skórze. Dzięki temu laserowe usuwanie plam na skórze jest bardzo skuteczne, a zarazem bezpieczne. W ten sposób można trwale pozbyć się plam wątrobowych, piegów, plam posłonecznych. Efekty zauważalne są już po pierwszym zabiegu, natomiast w celu całkowitego usunięcia plam na skórze może być konieczne powtórzenie zabiegu.
Inną metodą rozjaśniania plam na twarzy czy dłoniach są peelingi chemiczne. Profesjonalny peeling medyczny przeprowadzony przez specjalistę w klinice medycyny estetycznej to rozwiązanie znacznie skuteczniejsze niż domowe sposoby usuwania plam po słońcu czy plam starczych. Seria kilku zabiegów znacząco rozjaśnia brązowe plamy na skórze, a w przypadku płytkich przebarwień możliwe jest całkowite ich usunięcie. Poza złuszczaniem chemicznym skóry, w przypadku przebarwień można zastosować złuszczanie mechaniczne. Mikrodermabrazja diamentowa zapewnia efekt zauważalnego rozjaśnienia blizn i wygładzenia skóry. Zabieg polega na stopniowym złuszczaniu naskórka z wykorzystaniem mikrokryształków.

Usuwanie plam na skórze spowodowanych nieprawidłowym unaczynieniem
Powszechnie występującą zmianą skórną są rozszerzone naczynka, czyli teleangiektazje. Te zmiany skórne zlokalizowane są przede wszystkim na twarzy. Usuwanie takich zmian naczyniowych polega przede wszystkim na zastosowaniu laseroterapii. Usuwanie laserowe takich czerwonych plam na skórze polega na selektywnym działaniu wiązki lasera Dye – VL na rozszerzona naczynka. Wykorzystywane jest zjawisko fototermolizy i pochłaniania energii lasera przez hemoglobinę krwinek czerwonych przepływających z krwią przez naczynia. Prowadzi to do zamknięcia światła naczynia oraz jego obkurczenia i obumierania. Dzięki zastosowaniu lasera Alma Harmony możliwe jest jednoczesne leczenie rozszerzonych naczynek oraz przebarwień, a zatem usuwanie czerwonych plam i brązowych plam na skórze. Zastosowanie najnowszych technologii umożliwiających analizę stanu skóry oraz dopasowanie indywidualnych parametrów pracy lasera minimalizuje ryzyko poparzenia skóry. Usuwanie naczynek laserem doskonale sprawdza się w przypadku zmian skórnych na twarzy czy dekolcie, natomiast naczynka na nogach należy usuwać metodą skleroterapii bądź elektrokoagulacji. Wynika to z faktu, iż zmiany naczyniowe na nogach osadzone są zbyt głęboko, aby poddać się leczniczemu działaniu lasera.
Przy pomocy lasera usunąć można także wrodzone zmiany skórne – naczyniaki. Metodą fotokoagulacji można usunąć naczyniaki jamiste, gwiaździste oraz płaskie. Inne metody usuwania naczyniaków to m. in. krioterapia czy usuwanie chirurgiczne. Laserowe zamykanie naczynek oraz usuwanie laserem naczyniaków przyniesie najlepsze efekty po serii 3 – 4 zabiegów. Zabieg jest prawie bezbolesny, co wynika z zastosowania specjalnego systemu chłodzącego skórę, a proces gojenia się skóry przebiega sprawnie i trwa około kilku dni.

Poniżej zabiegi na: Usuwanie plam na skórze

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.

Rozszerzone naczynka czy przebarwienia na twarzy szyi i dekolcie to dla wielu z nas duży problem estetyczny. Dlaczego warto wybrać laserowe zamykanie naczynek oraz laserowe usuwanie przebarwień? Odpowiedź jest bardzo prosta. Innowacyjna technologia platformy Alma Harmony XL Pro Dye-VL poradzi sobie z dwoma problemami na raz, a dodatkowo ujędrni i rozświetli naszą skórę. Nie ma innej równie skutecznej metody, która poradzi sobie z tymi defektami jednocześnie, a także zminimalizuje okres rekonwalescencji. Oczywiście podczas zabiegu dobiera się odpowiednie parametry na daną zmianę (inne na naczynka, inne na przebarwienia), natomiast doświadczony specjalista potrafi połączyć 2 w 1 podczas jednego zabiegu, uzyskując świetne rezultaty.

Cosmelan/Dermamelan Kraków

Nowoczesna terapia depigmentacyjna

Przebarwienia skórne to bardzo częsty problem natury estetycznej, który można z powodzeniem usunąć w gabinecie medycyny estetycznej. Jedną z polecanych metod jest Cosmelan oraz Dermamelan – unikatowa kuracja depigmentacyjna, która wyróżnia się wysoką skutecznością, możliwością przeprowadzenia w ciągu całego roku oraz wyjątkową formułą, którą w znacznej mierze pacjent wykonuje w domowym zaciszu.

Fotoodmładzanie Kraków

Dye-VL Alma Harmony XL Pro

Fotoodmładzanie jest najpopularniejszym zabiegiem anti-age ze względu na krótki okres rekonwalescencji, małą liczbę przeciwwskazań oraz spektakularne efekty. Dzięki możliwościom nowoczesnych laserów jesteśmy w stanie cofnąć czas i przywrócić naszej skórze młody i promienny wygląd. Zabieg fotoodmładzania (z ang.photorejuvenation) zaleca się wszystkim, którzy zaobserwowali u siebie oznaki starzenia się skóry. Światło podczas zabiegu dociera głęboko w skórę skracając włókna kolagenowe i pobudzając firboblasty- dzięki temu komórki stają się aktywne a nasza skóra zaczyna się przebudowywać. Dzięki fotoodmładzaniu nie tylko spłycimy drobne zmarszczki, pozbędziemy się przebarwień słonecznych, piegów, rozszerzonych naczynek, rumienia oraz zwęzimy pory skóry. Zabieg fotoodmładzania jest najbardziej skuteczny gdy wykonamy go w serii, w zależności od potrzeb skóry jest to 4 lub 6 zabiegów.

Peelingi Chemiczne Kraków

Mediderma by Sesderma.

Zabieg kosmetyczny z wykorzystaniem peelingów chemicznych to zaawansowana pielęgnacja skóry dotkniętej rozmaitymi problemami. Takie peelingi medyczne działają znacznie skuteczniej niż peelingi drogeryjne. Wysoka skuteczność peelingów chemicznych wynika z opracowania formuły bazującej na naturalnych kwasach w wysokich stężeniach. Kwasy na twarz wymagają jednak umiejętnego stosowania – tego typu zabiegi pielęgnacyjne powinny być wykonywane wyłącznie w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym. W naszej klinice stosujemy peelingi medyczne najwyższej jakości – mowa o preparatach znanej na świecie marki Sesderma. Ta jedna z najbardziej prestiżowych marek kosmetycznych oferuje peelingi chemiczne stworzone z wykorzystaniem procedur nanotechnologicznych. Dzięki temu cząstki aktywne preparatów osiągają mikroskopijne rozmiary, rzędu kilkudziesięciu nanometrów. Jak przekłada się to na efekty zastosowania peelingów Sesderma? Nano preparaty wyróżniają się wysoką koncentracją związków aktywnych, a także doskonałą penetracją w głąb skóry. Dzięki bogatej ofercie peelingów chemicznych możliwe jest skomponowanie indywidualnej terapii, doskonale odpowiadającej aktualnym potrzebom skóry – wystarczy konsultacja z naszym ekspertem, który trafnie zdiagnozuje problemy skóry i zredukuje je dzięki wykorzystaniu odpowiednich peelingów medycznych.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Akceptuję