fbpx

ujędrnianie skóry twarzyNajskuteczniejszą metodą na ujędrnianie skóry twarzy są profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej. Zabiegi ujędrniające sprowadzają się do pobudzenia syntezy włókien kolagenowych i elastynowych na drodze kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry, a także działając na głębokie warstwy skóry bez naruszania jej integralności.

Nieinwazyjne zabiegi ujędrniające

Ujędrnianie skóry twarzy może być z powodzeniem wykonywane przy użyciu nieinwazyjnych zabiegów, takich jak Endermolift czy Termolifting. Zabieg Termolifting NIR wykorzystuje światło podczerwone, które wywołuje efekt termiczny w głębokich warstwach skóry, stymulując syntezę włókien kolagenowych. Nasilonej syntezie kolagenu towarzyszy skrócenie już istniejących włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra staje się gęstsza i wygładzona, a także odzyskuje jędrność. Zabieg Termolift jest całkowicie nieinwazyjny i w pełni bezpieczny, a także bezbolesny. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są od razu, zaś na pełny efekt ujędrniania skóry trzeba poczekać kilka miesięcy. Zalecana jest seria kilku zabiegów powtarzanych co 2 – 4 tygodnie.
Kolejna bezinwazyjna metoda ujędrniania skóry twarzy to Endermolift. Jest to innowacyjna terapia przeciwstarzeniowa, która gwarantuje efekt ujędrnienia i odmłodzenia twarzy. Istotą zabiegu jest połączenie masażu podciśnieniowego oraz wibracyjnego, co zapewnia kompleksową stymulację głębokich warstw skóry i prowadzi do pobudzenia syntezy kolagenu. Podobnie jak w przypadku termoliftingu, natychmiast po zabiegu można zauważyć poprawę w wyglądzie skór, zaś wraz z upływem czasu efekt będzie coraz bardziej zauważalny. Zabieg te można wykonać nawet na skórze wrażliwej, o dowolnej porze roku.

Zabiegi laserowe ujędrniające skórę

Nieinwazyjnym zabiegiem zapewniającym odmłodzenie skóry jest także laserowe ujędrnianie skóry z wykorzystaniem lasera nieablacyjnego Clearlift. Ten bezbolesny i bezpieczny zabieg nie uszkadza powierzchni skóry, jego działanie sprowadza się natomiast do stymulacji głębokich warstw skóry. Zabieg umożliwia rewitalizację skóry, jej wygładzenie i redukcję zmarszczek, a także ujędrnienie zwiotczałej skóry. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji.
Ujędrnianie skóry twarzy laserem frakcyjnym iPIXEL działa stymulująco na poprawę gęstości skóry oraz jej wygładzenie dzięki generowaniu mikrouszkodzeń skóry. Wysyłane przez laser liczne mikrowiązki prowadzą do miejscowego naruszenia struktury skóry, zaś otaczająca tkanka uczestniczy w nasilonych procesach regeneracji i remodelingu. Rekonwalescencja po zabiegu trwa około dwóch tygodni, a spektakularny efekt przywrócenia jędrności skóry zauważalny jest na przestrzeni kilku kolejnych miesięcy. Zalecane jest wykonanie serii kilku zabiegów.

Ujędrnianie skóry zabiegami iniekcyjnymi i złuszczającymi

Kolejne godne uwagi zabiegi ujędrniające to mezoterapia igłowa oraz osocze bogatopłytkowe. Mezoterapia igłowa polega na ostrzykiwaniu skóry koktajlami odżywczymi; podskórne podanie preparatów odżywczych sprawia, że związki czynne działają w głębokich warstwach skóry, a kontrolowane nakłuwanie skóry stanowi dodatkowy bodziec do jej regeneracji. Doskonałe efekty przynosi także zastosowanie osocza bogatopłytkowego, obfitującego w peptydy oraz czynniki wzrostu.
W celu ujędrnienia skóry dotkniętej wiotczeniem oraz zmarszczkami pomocne mogą okazać się także zabiegi powierzchniowego złuszczania skóry z wykorzystaniem peelingów chemicznych oraz mikrodermabrazji diamentowej. Peelingi medyczne zapewniają efekt złuszczenia generowany działaniem naturalnych kwasów, zaś mikrodermabrazja to zabieg złuszczania mechanicznego skóry. Kontrolowane złuszczanie powierzchniowych warstw skóry przyspiesza powstawanie nowych komórek, co prowadzi do ujędrnienia skóry i jej wygładzenia, a także przywraca blask i koloryt.

Zobacz również:

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję