trądzik różowatyTrądzik różowaty to choroba przewlekła o charakterze zapalnym, który najczęściej obejmuje środkową część twarzy. Najczęściej pierwsze zmiany skórne pojawiają się w okolicy nosa, a następnie rozszerzają się na skórę policzków, podbródka i czoła, a także bocznego obszaru szyi. U podłoża choroby leży nadmierna reaktywność naczyń krwionośnych twarzy – i w początkowym etapie choroby charakterystycznym objawem jest rumień na twarzy, spowodowany rozszerzaniem naczynek krwionośnych (okres rumieniowy trądziku różowatego). Zaczerwienienie twarzy ma charakter napadowy i towarzyszy działaniu czynników sprzyjających nadreaktywności naczyń krwionośnych:
– stresu i silnych emocji
– ekspozycji na słońce
– korzystaniu z sauny
– diety bogatej w ostre przyprawy, mocną kawę i herbatę
– spożywaniu alkoholu
– stosowania niektórych leków (glikokortykosteroidów stosowanych w postaci maści na twarz, antybiotyków, leków obniżających poziom cholesterolu, kwasu nikotynowego, wysokich dawek witaminy B6 i B12)
– infekcji opryszczką
W przebiegu trądziku różowatego dochodzi także do powstania teleangiektazji, czyli poszerzonych naczynek krwionośnych. W zaawansowanej postaci choroby dochodzi do pojawienia się grudek i krostek – jest to okres grudkowo – krostkowy. W ciężkich przypadkach może dojść do przerostu i włóknienia gruczołów łojowych, powstania rozległych zmian zapalnych i przerostowych, które mogą nawet zmieniać rysy twarzy (okres przerostowy choroby). Taka postać trądziku różowatego spotykana jest przede wszystkim u mężczyzn w wieku 40 – 60 lat.

Poniżej zabiegi na: Trądzik różowaty

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.

Rozszerzone naczynka czy przebarwienia na twarzy szyi i dekolcie to dla wielu z nas duży problem estetyczny. Dlaczego warto wybrać laserowe zamykanie naczynek oraz laserowe usuwanie przebarwień? Odpowiedź jest bardzo prosta. Innowacyjna technologia platformy Alma Harmony XL Pro Dye-VL poradzi sobie z dwoma problemami na raz, a dodatkowo ujędrni i rozświetli naszą skórę. Nie ma innej równie skutecznej metody, która poradzi sobie z tymi defektami jednocześnie, a także zminimalizuje okres rekonwalescencji. Oczywiście podczas zabiegu dobiera się odpowiednie parametry na daną zmianę (inne na naczynka, inne na przebarwienia), natomiast doświadczony specjalista potrafi połączyć 2 w 1 podczas jednego zabiegu, uzyskując świetne rezultaty.

Peelingi Chemiczne Kraków

Mediderma by Sesderma.

Zabieg kosmetyczny z wykorzystaniem peelingów chemicznych to zaawansowana pielęgnacja skóry dotkniętej rozmaitymi problemami. Takie peelingi medyczne działają znacznie skuteczniej niż peelingi drogeryjne. Wysoka skuteczność peelingów chemicznych wynika z opracowania formuły bazującej na naturalnych kwasach w wysokich stężeniach. Kwasy na twarz wymagają jednak umiejętnego stosowania – tego typu zabiegi pielęgnacyjne powinny być wykonywane wyłącznie w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym. W naszej klinice stosujemy peelingi medyczne najwyższej jakości – mowa o preparatach znanej na świecie marki Sesderma. Ta jedna z najbardziej prestiżowych marek kosmetycznych oferuje peelingi chemiczne stworzone z wykorzystaniem procedur nanotechnologicznych. Dzięki temu cząstki aktywne preparatów osiągają mikroskopijne rozmiary, rzędu kilkudziesięciu nanometrów. Jak przekłada się to na efekty zastosowania peelingów Sesderma? Nano preparaty wyróżniają się wysoką koncentracją związków aktywnych, a także doskonałą penetracją w głąb skóry. Dzięki bogatej ofercie peelingów chemicznych możliwe jest skomponowanie indywidualnej terapii, doskonale odpowiadającej aktualnym potrzebom skóry – wystarczy konsultacja z naszym ekspertem, który trafnie zdiagnozuje problemy skóry i zredukuje je dzięki wykorzystaniu odpowiednich peelingów medycznych.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Akceptuję