Cart

tłusta ceraTłusta cera to jeden z najczęściej spotykanych typów skóry, charakteryzujący się nadmiernym przetłuszczaniem. Cera tłusta u mężczyzn i kobiet to problem natury estetycznej, a niekiedy – także i zdrowotnej. Niektórzy błędnie dokonują subiektywnej oceny rodzaju skóry, uznając za tłustą cerę mieszaną. Taka samodzielna próba diagnozy skóry może zatem skutkować niewłaściwą jej pielęgnacją i pogłębianiem się problemów z cerą.

Tłusta cera charakterystyka

Cera tłusta charakteryzuje się ona rozszerzonymi porami, a także powstawaniem zaskórników i zmian trądzikowych. Charakterystyczna dla tłustej cery jest jej lepkość i nadmierne świecenie się, a także poszarzały, ziemisty kolor, a także skłonność do nadmiernego rogowacenia naskórka. Tłusta cera jest bardziej podatna na powstawanie zmian trądzikowych. Ponadto cera przetłuszczająca się może posiadać cechy innych problematycznych cer, np. skóry wrażliwej czy naczynkowej. Rozpoznanie rodzaju skóry najlepiej jest pozostawić specjaliście w gabinecie kosmetycznym; w przypadku cery tłustej wykorzystywany jest w tym celu przede wszystkim sebumetr.

Cera tłusta przyczyny

Przyczyny są wielorakie – a jedną z najważniejszych są predyspozycje genetyczne. Inną przyczyną są zaburzenia hormonalne, zwłaszcza te towarzyszące dojrzewaniu płciowemu czy ciąży. Kolejne czynniki mogące sprzyjać przetłuszczaniu się skóry to nieodpowiednia jej pielęgnacja, a także dieta obfitująca w ostre przyprawy, czekoladę czy kawę. Nie należy zapominać o negatywnym wpływie stresu czy nadmiernej ekspozycji na słońce. Wszystkie te czynniki prowadzą do nadmiernej pracy gruczołów łojowych, co z jednej strony sprzyja nieestetycznemu świeceniu się skóry, ale z drugiej – stwarza idealne warunki do namnażania się bakterii. W świetle gruczołów łojowych kumulują się zrogowaciałe komórki naskórka, a wydzielany w nadmiarze łój sprzyja rozwojowi bakterii i powstawaniu zmian ropnych. Ponadto w rozszerzonych porach skórnych kumulują się wszelkie zanieczyszczenia, a zatem powszechnie występuje kombinacja: tłusta cera – zatkane pory.

Cera tłusta pielęgnacja

Pielęgnacja tłustej cery sprowadza się do stosowania kosmetyków dedykowanych skórze tłustej, a także regularnego odwiedzania gabinetu kosmetologicznego. Profesjonalne zabiegi na tłustą cerę to m. in. mikrodermabrazja, laseroterapia oraz peelingi chemiczne z kwasami oraz oczyszczanie wodorowe. Co dzięki takim zabiegom zyskają posiadacze tłustej cery? Zabiegi te rozjaśniają skórę, skutecznie usuwają martwy naskórek, oczyszczają pory i usuwają zaskórniki i wągry, a także minimalizują ryzyko rozwoju zmian zapalnych.

Poniżej zabiegi na: Tłusta cera

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.

Peeling kawitacyjny to nieinwazyjna, bezbolesna metoda głębokiego oczyszczania skóry twarzy, dekoltu czy pleców. To zabieg stanowiący doskonałą alternatywę dla manualnego oczyszczania twarzy, a także zaawansowanych zabiegów oczyszczania, wymagających dłuższej regeneracji skóry. Peeling kawitacyjny to zabieg koktajlowy, który można wykonać przed wielkim wyjściem – bez konieczności rekonwalescencji.

Oczyszczanie wodorowe Kraków

Nowość! Rewolucja w oczyszczaniu twarzy.

Dzisiejsze zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii wyróżniają się wysoką skutecznością oraz bezpieczeństwem stosowania. Pacjenci bardzo cenią sobie także synergistyczne działanie aparatury, co daje możliwość wykonania zaawansowanej, wieloetapowej pielęgnacji. Doskonałym przykładem takiego uniwersalnego sprzętu, umożliwiającego wykonanie kilku zaawansowanych zabiegów pielęgnacyjnych jest Aquapeel H2. Ta zaawansowana technologicznie aparatura umożliwia dogłębne oczyszczanie skóry – tzw. wodorowe oczyszczanie twarzy i oczyszczanie wodorowe pleców, dekoltu czy szyi.

Ablacyjny Resurfacing skóry iPIXEL™ to technologia erbium:yag wprowadzona przez platformę Alma harmony XL pro. Laser frakcyjny iPIXEL™ polecany jest osobom, które chcą odświeżyć swoją skórę i pozbyć się niedoskonałości. Terapia jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy oczekują błyskawicznej poprawy kondycji skóry. Ta technologia jest bezkonkurencyjna w obkurczaniu rozszerzonych porów oraz znakomicie złuszcza naskórek. Zabieg resurfacingu skóry daje świetne rezultaty redukując zmarszczki, poprawiając gęstość skóry oraz dając efekt fotoodmłodzenia.

Jednym ze sposobów na pobudzenie remodelingu skóry, wykorzystywanym w zabiegach kosmetycznych oraz zabiegach medycyny estetycznej jest kontrolowanie uszkodzenie skóry. Przerwanie ciągłości skóry sprzyja bowiem powstaniu miejscowego stanu zapalnego oraz wzmożonej syntezie włókien kolagenowych. Jednym z najchętniej wybieranych zabiegów tego typu jest mezoterapia mikroigłowa. Jest to skuteczna terapia indukująca syntezę nowych włókien kolagenowych, co prowadzi do odmłodzenia skóry oraz redukcji niektórych defektów skórnych. Najczęściej zabieg mezoterapii mikroigłowej wykonywany jest w obrębie twarzy, szyi i dekoltu, a także owłosionej skóry głowy; inne możliwe lokalizacje to obszary ciała wymagające regeneracji skóry.

Peelingi Chemiczne Kraków

Mediderma by Sesderma.

Zabieg kosmetyczny z wykorzystaniem peelingów chemicznych to zaawansowana pielęgnacja skóry dotkniętej rozmaitymi problemami. Takie peelingi medyczne działają znacznie skuteczniej niż peelingi drogeryjne. Wysoka skuteczność peelingów chemicznych wynika z opracowania formuły bazującej na naturalnych kwasach w wysokich stężeniach. Kwasy na twarz wymagają jednak umiejętnego stosowania – tego typu zabiegi pielęgnacyjne powinny być wykonywane wyłącznie w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym. W naszej klinice stosujemy peelingi medyczne najwyższej jakości – mowa o preparatach znanej na świecie marki Sesderma. Ta jedna z najbardziej prestiżowych marek kosmetycznych oferuje peelingi chemiczne stworzone z wykorzystaniem procedur nanotechnologicznych. Dzięki temu cząstki aktywne preparatów osiągają mikroskopijne rozmiary, rzędu kilkudziesięciu nanometrów. Jak przekłada się to na efekty zastosowania peelingów Sesderma? Nano preparaty wyróżniają się wysoką koncentracją związków aktywnych, a także doskonałą penetracją w głąb skóry. Dzięki bogatej ofercie peelingów chemicznych możliwe jest skomponowanie indywidualnej terapii, doskonale odpowiadającej aktualnym potrzebom skóry – wystarczy konsultacja z naszym ekspertem, który trafnie zdiagnozuje problemy skóry i zredukuje je dzięki wykorzystaniu odpowiednich peelingów medycznych.

Mikrodermabrazja to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów złuszczających naskórek. Jest to zabieg kosmetyczny polegający na mechanicznym, bezinwazyjnym złuszczaniu martwych komórek naskórka, zatem zabieg ten sprawdzi się idealnie u osób, których celem jest odświeżenie skóry i jej dogłębne wygładzenie. Zabieg złuszczania skóry może być wykonane z wykorzystaniem różnych materiałów ścierających. W mikrodermabrazji diamentowej wykorzystywane są głowice diamentowe, które różnią się średnicą ziaren diamentu, a zatem stopniem ścieralności wierzchnich warstw naskórka. Natomiast mikrodermabrazja korundowa wykorzystuje się zmikronizowane kryształki korundu, które wyrzucane są pod wysokim ciśnieniem w kierunku powierzchni skóry. Uzyskuje się w ten sposób efekt „piaskowania” skóry, a zużyty korund oraz złuszczony naskórek zasysane są przez specjalną dyszę. Mikrodermabrazja zapewnia silniejszy efekt złuszczający, dedykowana jest zatem cerom mniej wrażliwym, o większej odporności na działanie czynników mechanicznych.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję

Otrzymaj kod promocyjny na swój pierwszy zabieg lub zamówienie w klinice Neonia

Zapisz się do newslettera. Nie przegap naszych informacji o promocjach, zabiegach i najlepszych kosmetykach.