rozszerzone naczynkaNieestetyczne zaczerwienienie skóry uznawane jest za poważny problem kosmetyczny, a niekiedy także zdrowotny. Czerwony odcień skóry wynika z przeświecających naczyń krwionośnych, co jest najbardziej widoczne podczas nadmiernego rozszerzenia naczyń. Skóra dotknięta problemem rozszerzonych naczyń krwionośnych i zaczerwienieniem określana jest mianem cery naczynkowej. Początkowo zaczerwienienie skóry ma charakter przejściowy i związane jest z oddziaływaniem czynników sprzyjających rozszerzeniu naczyń krwionośnych. Najważniejsze bodźce sprzyjające pojawieniu się rumienia na twarzy to:
– silne emocje lub stres
– spożywanie alkoholu
– picie mocnej kawy lub herbaty
– wahania temperatury otoczenia
– ekspozycja na słońce
– miejscowe stosowanie glikokortykosteroidów w postaci preparatów na skórę
Z czasem taki przemijający rumień może ulec utrwaleniu i pojawiają się teleangiektazje, czyli stale rozszerzone naczynka krwionośne. Ich dłuższe utrzymywanie się generuje powstanie procesów zapalnych, krost i grudek, a także włóknienia tkanek miękkich. Ostatecznie może dojść do rozwoju trądziku różowatego. Teleangiektazje mogą powstać także w przebiegu niektórych chorób, np. naczyniak gwiaździsty w marskości wątroby. Takie zmiany naczyniowe generowane działaniem rozmaitych czynników określane są mianem teleangiektazji wtórnych. Zaś teleangiektazje wrodzone (pierwotne) związane są z pierwotnymi schorzeniami skóry. Najbardziej narażone na pojawienie się teleangiektazji i cery naczynkowej są kobiety, co wynika z wpływu estrogenów, działających relaksująco na mięśnie ścian naczyń krwionośnych. Rozwojowi teleangiektazji sprzyja także ciąża.

Naczyniaki

Szczególnym rodzajem zmian naczyniowych są naczyniaki, czyli bardziej rozległe zmiany skórne, wynikające z rozszerzenia naczyń krwionośnych bądź nadmiernej proliferacji komórek śródbłonka. Większość naczyniaków pojawia się u niemowląt i zanika samoistnie do 10 roku życia; około 10% naczyniaków ma charakter utrwalonej zmiany. Naczyniaki najczęściej stanowią jedynie problem estetyczny, choć bywa i tak, że mogą uniemożliwiać prawidłowe funkcjonowanie. Naczyniaki płaskie zlokalizowane są najczęściej na twarzy oraz szyi i przybierają postać czerwonej plamy nie przekraczającej powierzchni skóry. Naczyniaki jamiste zlokalizowane są na skórze twarzy, owłosionej skórze głowy oraz błonach śluzowych jamy ustnej; mają charakter sinoczerwonych okrągłych guzków. Natomiast naczyniaki gwiaździste to występujące na twarzy drobne guzki z rozchodzącymi się promieniście naczynkami krwionośnymi. Jedynym sposobem pozbycia się zarówno rozszerzonych naczynek jak i naczyniaków jest laserowe zamykanie naczynek.

Poniżej zabiegi na: Rozszerzone naczynka

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.
Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie Kraków

Dye-VL Alma Harmony XL Pro

Fotoodmładzanie jest najpopularniejszym zabiegiem anti-age ze względu na krótki okres rekonwalescencji, małą liczbę przeciwwskazań oraz spektakularne efekty. Dzięki możliwościom nowoczesnych laserów jesteśmy w stanie cofnąć czas i przywrócić naszej skórze młody i promienny wygląd. Zabieg fotoodmładzania (z ang.photorejuvenation) zaleca się wszystkim, którzy zaobserwowali u siebie oznaki starzenia się skóry. Światło podczas zabiegu dociera głęboko w skórę skracając włókna kolagenowe i pobudzając firboblasty- dzięki temu komórki stają się aktywne a nasza skóra zaczyna się przebudowywać. Dzięki fotoodmładzaniu nie tylko spłycimy drobne zmarszczki, pozbędziemy się przebarwień słonecznych, piegów, rozszerzonych naczynek, rumienia oraz zwęzimy pory skóry. Zabieg fotoodmładzania jest najbardziej skuteczny gdy wykonamy go w serii, w zależności od potrzeb skóry jest to 4 lub 6 zabiegów.

Laserowe Zamykanie Naczynek i Usuwanie Przebarwień Kraków

Rozszerzone naczynka czy przebarwienia na twarzy szyi i dekolcie to dla wielu z nas duży problem estetyczny. Dlaczego warto wybrać laserowe zamykanie naczynek oraz laserowe usuwanie przebarwień? Odpowiedź jest bardzo prosta. Innowacyjna technologia platformy Alma Harmony XL Pro Dye-VL poradzi sobie z dwoma problemami na raz, a dodatkowo ujędrni i rozświetli naszą skórę. Nie ma innej równie skutecznej metody, która poradzi sobie z tymi defektami jednocześnie, a także zminimalizuje okres rekonwalescencji. Oczywiście podczas zabiegu dobiera się odpowiednie parametry na daną zmianę (inne na naczynka, inne na przebarwienia), natomiast doświadczony specjalista potrafi połączyć 2 w 1 podczas jednego zabiegu, uzyskując świetne rezultaty.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

tel. 12 264 85 15

tel. 500 77 99 71

Umów wizytę
medycyna estetyczna kraków