rozstępyRozstępy to przebiegające równolegle, wrzecionowate pasma ścieńczałej, pomarszczonej skóry, które w pierwszej fazie są wyniosłe i obrzękowate, zaś z upływem czasu ulegające zanikowi. Powstają jako następstwo upośledzenia funkcji fibroblastów do syntezy kolagenu i elastyny; patologiczne, osłabione włókna wykazują znaczną kruchość i niestabilność struktury, pociągając za sobą remodeling skóry właściwej. Rozstępy w pierwszej fazie, zwanej zapalną, mają postać żywych, czerwonych pasm i na tym etapie łatwo można się ich pozbyć. W fazie drugiej, zanikowej, dochodzi do wyblaknięcia i spłaszczenia zmian skórnych. Jednak ten pozorny zanik rozstępów oznacza utrwalenie zmian i trudności w ich całkowitym zwalczeniu na tym etapie.

Rozstępy w trakcie ciąży i podczas karmienia

Jakie są przyczyny rozstępów? Najogólniej mówiąc – nagłe rozszerzanie się i kurczenie skóry. Najbardziej oczywistą przyczyną powstawania rozstępów jest ciąża. Włókna kolagenowe są bardzo elastyczne, jednak znaczne rozciąganie się skóry na brzuchu prowadzi do przerwania tych włókien i powstania na skórze nieestetycznych zmian. Rozstępy na brzuchu pojawiają się najczęściej w 6 – 7 miesiącu ciąży. Kolejnym czynnikiem sprzyjającym powstaniu rozstępów jest poród, któremu towarzyszy nagłe obkurczenie się skóry na brzuchu. Ponadto ciąża charakteryzuje się zmianami hormonalnymi, które sprzyjają zmniejszeniu nawodnienia skóry – a to czyni ją bardziej podatną na powstanie rozstępów. Podobne są przyczyny powstania rozstępów na piersiach w przebiegu ciąży oraz karmienia piersią. Niektóre kobiety w ciąży nie muszą jednak martwić się rozstępami po ciąży lub powstałe rozstępy są mało widoczne. Od czego to zależy? Na powstanie rozstępów wpływ mają indywidualne predyspozycje oraz podatność skóry na rozciąganie, a także pielęgnacja skóry – nie tylko w okresie ciąży, ale także przed nią. Rozstępy po urodzeniu dziecka mogą powstawać nie tylko na brzuchu czy piersiach, ale także na biodrach czy dolnej części pleców.

Inne przyczyny Rozstępów

Rozstępy na skórze towarzyszą nagłym zmianom wagi – szybkie tycie, a następnie odchudzanie generuje utratę elastyczności skóry i jej osłabienie. Problem rozstępów dotyczy także mężczyzn, którzy w szybkim tempie rozbudowują masę mięśniową; problem nasila się, gdy intensywnym treningom towarzyszy stosowanie sterydów. Rozstępy towarzyszą także przewlekłemu stosowaniu steroidów w celach terapeutycznych, a także schorzeniom przebiegającym z nadmiernym wydzielaniem kortykosteroidów – zespołowi Cushinga lub chorobie Cushinga. Wówczas powstają bardzo głębokie i rozległe rozstępy, które zlokalizowane są nie tylko na brzuchu, ale także ramionach, udach i pośladkach czy piersiach.
U młodzieży w okresie wzrostu możliwe jest powstanie tzw. rozstępów rozwojowych, które są efektem gwałtownego wzrostu organizmu. Świeże rozstępy dobrze reagują na mezoterapie mikroigłową natomiast stare rozstępy są bardzo trudne do usunięcia i wymagają kompleksową kuracje laserową.

Poniżej zabiegi na: Rozstępy

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.

Laserowe usuwanie blizn i rozstępów to najskuteczniejsza i najbardziej efektywna metoda zniwelowania, zredukowania lub całkowitego usunięcia problemu, jakimi są blizny i rozstępy. Jedynym sposobem działania jest laser frakcyjny ablacyjny Er:YAG lub laserem CO2. Chodź można znaleźć na rynku zabiegi usuwania blizn laserem nieablacyjnym, to mimo wszystko efekty nie spełniają oczekiwań klientów, z racji zbyt delikatnego działania. Blizny oraz rozstępy to głęboki defekt skóry, który wymaga kontrolowanego uszkodzenia i przebudowania skóry, doprowadzenia tym samym do kontrolowanego stanu zapalnego zarówno w skórze właściwej, jak i w naskórku, aby regeneracja mogła nastąpić w tych miejscach. Niestety, ale taki efekt uzyskamy tylko ablacją.

Dermapen Kraków

Nowość! Oryginalny Dermapen 4.

Dermapen to technologia mikronakłuwania skóry o wszechstronnym zastosowaniu. Zabieg mikromezoterapii wykorzystuje innowacyjne urządzenie umożliwiające kontrolowane nakłuwanie skóry na określoną głębokość. Sam proces nakłuwania przyczynia się do pobudzenia fizjologicznych mechanizmów regeneracji skóry, a możliwość zwiększenia stopnia penetracji koktajli odżywczych aplikowanych na skórę przyczynia się do kompleksowej poprawy kondycji skóry. Z racji uniwersalnego zastosowania zabiegu nakłuwania skóry, Dermapen wykorzystany może być m. in. w celu redukcji blizn potrądzikowych czy rozstępów, ujędrnienia skóry oraz terapii łysienia.

Karboksyterapia Kraków

Nowość! Utytułowana wieloma nagrodami Karboksyterapia Julie

Karboksyterapia to zabieg medycyny estetycznej wykorzystujący dwutlenek węgla. Jest to zabieg uniwersalny, może być stosowany na twarz oraz ciało. Dwutlenek węgla wprowadzany jest podskórnie cieniutką igłą, co ma na celu poprawę mikrokrążenia krwi, odżywienie tkanek, redukcję tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie skóry.

Jednym ze sposobów na pobudzenie remodelingu skóry, wykorzystywanym w zabiegach kosmetycznych oraz zabiegach medycyny estetycznej jest kontrolowanie uszkodzenie skóry. Przerwanie ciągłości skóry sprzyja bowiem powstaniu miejscowego stanu zapalnego oraz wzmożonej syntezie włókien kolagenowych. Jednym z najchętniej wybieranych zabiegów tego typu jest mezoterapia mikroigłowa. Jest to skuteczna terapia indukująca syntezę nowych włókien kolagenowych, co prowadzi do odmłodzenia skóry oraz redukcji niektórych defektów skórnych. Najczęściej zabieg mezoterapii mikroigłowej wykonywany jest w obrębie twarzy, szyi i dekoltu, a także owłosionej skóry głowy; inne możliwe lokalizacje to obszary ciała wymagające regeneracji skóry.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Akceptuję