przebarwieniaPrzebarwienia na skórze

Przebarwienia to jedne z najpowszechniej występujących defektów estetycznych, które mogą dotyczyć osób w każdym wieku, choć częstość ich powstawania wzrasta z wiekiem. Przebarwienia skóry mogą różnić się wielkością, kształtem i barwą, a ich najczęstsza lokalizacja to twarz, dłonie i dekolt.

Przebarwienia – jak powstają?

Przebarwienia na skórze są konsekwencją nadmiernej kumulacji melaniny – fizjologicznego barwnika skóry. Melanina nadaje skórze charakterystyczny odcień i chroni przed szkodliwym wpływem promieniowania UV. Gdy melanocyty (komórki wytwarzające melaninę) nie działają prawidłowo – powstają przebarwienia. W zależności od głębokości zmian przebarwienia dzielą się na przebarwienia naskórkowe (bardziej płytkie) oraz przebarwienia skórne (zlokalizowane w obrębie skóry właściwej). Najczęściej przebarwienia powstają na tych obszarach skóry, które są najbardziej narażone na działanie promieni słonecznych. Takie przebarwienia na twarzy, przebarwienia na rękach czy dekolcie są poważnym problemem estetycznym, gdyż są doskonale widoczne i trudno je zamaskować. Przebarwienia skóry najczęściej przyjmują postać:
– piegów
– plam soczewicowatych
przebarwień pozapalnych
przebarwień potrądzikowych
ostudy

Przebarwienia na twarzy

Przebarwienia na twarzy powstają przede wszystkim pod wpływem nadmiernej ekspozycji na słońce. Promieniowanie UV sprzyja nadmiernej aktywacji melanocytów i miejscowej kumulacji pigmentu w skórze. Powstaniu posłonecznych przebarwień na twarzy i dłoniach sprzyjają także związki fotouczulające zawarte w lekach, perfumach, kosmetykach. Nierzadko występują przebarwienia skóry w ciąży, w przebiegu menopauzy a także podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej . Wtedy przyczyną powstania przebarwień na skórze są zaburzenia hormonalne.
Wraz z wiekiem dochodzi do rozwoju tzw. plam soczewicowatych (plam starczych, plam wątrobowych), które powstają na skutek kumulacyjnego działania wspomnianych czynników. W zależności od rodzaju przebarwień można skorzystać z zabiegów laserowych lub peelingów chemicznych.

Przebarwienia po trądziku

Przebarwienia po trądziku to specyficzny rodzaj przebarwień skórnych, powstałych w konsekwencji stanu zapalnego, najczęściej towarzyszącego rozdrapywaniu zmian trądzikowych. W konsekwencji dochodzi do nadprodukcji melaniny i powstania przebarwień o różowo – brązowej barwie, którym nierzadko towarzyszą blizny potrądzikowe. Przebarwienia potrądzikowe mogą ustępować samoistnie, jednak trwa to wiele miesięcy. Takie przebarwienia pozapalne skóry mogą powstać także w miejscu poparzenia skóry, a także po ustąpieniu zmian skórnych w przebiegu ospy czy innych infekcji wirusowych.

Poniżej zabiegi na: Przebarwienia

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.

Rozszerzone naczynka czy przebarwienia na twarzy szyi i dekolcie to dla wielu z nas duży problem estetyczny. Dlaczego warto wybrać laserowe zamykanie naczynek oraz laserowe usuwanie przebarwień? Odpowiedź jest bardzo prosta. Innowacyjna technologia platformy Alma Harmony XL Pro Dye-VL poradzi sobie z dwoma problemami na raz, a dodatkowo ujędrni i rozświetli naszą skórę. Nie ma innej równie skutecznej metody, która poradzi sobie z tymi defektami jednocześnie, a także zminimalizuje okres rekonwalescencji. Oczywiście podczas zabiegu dobiera się odpowiednie parametry na daną zmianę (inne na naczynka, inne na przebarwienia), natomiast doświadczony specjalista potrafi połączyć 2 w 1 podczas jednego zabiegu, uzyskując świetne rezultaty.

Cosmelan/Dermamelan Kraków

Nowoczesna terapia depigmentacyjna

Przebarwienia skórne to bardzo częsty problem natury estetycznej, który można z powodzeniem usunąć w gabinecie medycyny estetycznej. Jedną z polecanych metod jest Cosmelan oraz Dermamelan – unikatowa kuracja depigmentacyjna, która wyróżnia się wysoką skutecznością, możliwością przeprowadzenia w ciągu całego roku oraz wyjątkową formułą, którą w znacznej mierze pacjent wykonuje w domowym zaciszu.

Fotoodmładzanie Kraków

Dye-VL Alma Harmony XL Pro

Fotoodmładzanie jest najpopularniejszym zabiegiem anti-age ze względu na krótki okres rekonwalescencji, małą liczbę przeciwwskazań oraz spektakularne efekty. Dzięki możliwościom nowoczesnych laserów jesteśmy w stanie cofnąć czas i przywrócić naszej skórze młody i promienny wygląd. Zabieg fotoodmładzania (z ang.photorejuvenation) zaleca się wszystkim, którzy zaobserwowali u siebie oznaki starzenia się skóry. Światło podczas zabiegu dociera głęboko w skórę skracając włókna kolagenowe i pobudzając firboblasty- dzięki temu komórki stają się aktywne a nasza skóra zaczyna się przebudowywać. Dzięki fotoodmładzaniu nie tylko spłycimy drobne zmarszczki, pozbędziemy się przebarwień słonecznych, piegów, rozszerzonych naczynek, rumienia oraz zwęzimy pory skóry. Zabieg fotoodmładzania jest najbardziej skuteczny gdy wykonamy go w serii, w zależności od potrzeb skóry jest to 4 lub 6 zabiegów.

Peelingi Chemiczne Kraków

Mediderma by Sesderma.

Zabieg kosmetyczny z wykorzystaniem peelingów chemicznych to zaawansowana pielęgnacja skóry dotkniętej rozmaitymi problemami. Takie peelingi medyczne działają znacznie skuteczniej niż peelingi drogeryjne. Wysoka skuteczność peelingów chemicznych wynika z opracowania formuły bazującej na naturalnych kwasach w wysokich stężeniach. Kwasy na twarz wymagają jednak umiejętnego stosowania – tego typu zabiegi pielęgnacyjne powinny być wykonywane wyłącznie w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym. W naszej klinice stosujemy peelingi medyczne najwyższej jakości – mowa o preparatach znanej na świecie marki Sesderma. Ta jedna z najbardziej prestiżowych marek kosmetycznych oferuje peelingi chemiczne stworzone z wykorzystaniem procedur nanotechnologicznych. Dzięki temu cząstki aktywne preparatów osiągają mikroskopijne rozmiary, rzędu kilkudziesięciu nanometrów. Jak przekłada się to na efekty zastosowania peelingów Sesderma? Nano preparaty wyróżniają się wysoką koncentracją związków aktywnych, a także doskonałą penetracją w głąb skóry. Dzięki bogatej ofercie peelingów chemicznych możliwe jest skomponowanie indywidualnej terapii, doskonale odpowiadającej aktualnym potrzebom skóry – wystarczy konsultacja z naszym ekspertem, który trafnie zdiagnozuje problemy skóry i zredukuje je dzięki wykorzystaniu odpowiednich peelingów medycznych.

Mikrodermabrazja to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów złuszczających naskórek. Jest to zabieg kosmetyczny polegający na mechanicznym, bezinwazyjnym złuszczaniu martwych komórek naskórka, zatem zabieg ten sprawdzi się idealnie u osób, których celem jest odświeżenie skóry i jej dogłębne wygładzenie. Zabieg złuszczania skóry może być wykonane z wykorzystaniem różnych materiałów ścierających. W mikrodermabrazji diamentowej wykorzystywane są głowice diamentowe, które różnią się średnicą ziaren diamentu, a zatem stopniem ścieralności wierzchnich warstw naskórka. Natomiast mikrodermabrazja korundowa wykorzystuje się zmikronizowane kryształki korundu, które wyrzucane są pod wysokim ciśnieniem w kierunku powierzchni skóry. Uzyskuje się w ten sposób efekt „piaskowania” skóry, a zużyty korund oraz złuszczony naskórek zasysane są przez specjalną dyszę. Mikrodermabrazja zapewnia silniejszy efekt złuszczający, dedykowana jest zatem cerom mniej wrażliwym, o większej odporności na działanie czynników mechanicznych.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Akceptuję