podnoszenie powiekOpadające powieki to problem natury estetycznej, gdyż nadaje twarzy zmęczony wygląd i postarza. Ale opadnięte powieki mogą zaburzyć proces widzenia . Podnoszenie powiek zapewnia zatem odzyskanie młodego, promiennego wyglądu, a także przywraca prawidłowe pole widzenia. W jaki sposób można podnieść opadające powieki? Zabiegi dające pożądany efekt to podniesienie brwi botoksem lub nićmi liftingującymi, ujędrnianie skóry powiek laserem oraz chirurgiczna korekta powiek.
Jeśli problem opadających powiek nie jest bardzo zaawansowany, doskonale sprawdzi się zabieg niechirurgicznego podnoszenia powiek z wykorzystaniem lasera erbowo – yagowego. Laser frakcyjny iPIXEL wysyła liczne mikrowiązki, które prowadzą do powstania kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry. Ich gojeniu towarzyszy zwiększona syntez włókien kolagenowych, remodeling skóry, jej wzmocnienie i wzrost gęstości.

Zabiegi na opadające powieki

Zabieg niechirurgicznego podniesienia powiek daje efekt przywrócenia pierwotnego kształtu powiek oraz wygładzenia i napięcia skóry.  Taki lifting powiek bez skalpela to zabieg nie obciążony pojawieniem się jakichkolwiek powikłań związanych z zabiegiem chirurgicznym. Po zabiegu laserem iPIXEL pojawić może się niewielki obrzęk powiek oraz strupki, które znikają po około 7 dniach, zaś zauważalny efekt remodelingu skóry pojawia się po około kilku tygodniach.
Inne zabiegi na opadające powieki polegają na podniesieniu brwi z wykorzystaniem nici PDO lub botoksu. Dzięki zastosowaniu nici liftingujących możliwe jest optyczne powiększenie oka na drodze zredukowania wiotczenia skóry na czole, prowadzącego do opadania linii brwi i pojawienia się opadniętych powiek. Zabieg nie pozostawia blizn i zapewnia długotrwałe odmłodzenie okolic czoła i oka. W celu podniesienia brwi wykorzystać można także iniekcje z toksyny botulinowej. Botoks blokuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe, umożliwiając podniesienie brwi, a tym samym lifting opadającej powieki. Efekt zabiegu botoksem utrzymuje się przez około 4 – 6 miesięcy.
Najbardziej inwazyjnym zabiegiem na opadające powieki jest plastyka powiek, czyli blefaroplastyka. Taki chirurgiczny lifting powiek polega na wycięciu skalpelem nadmiaru luźnej skóry, przy zachowanym prawidłowym ułożeniu brwi. Natomiast gdy brwi opadają – idealnie sprawdzą się wspomniane zabiegi z wykorzystaniem botoksu lub nici PDO. Po wykonaniu plastyki powiek obrzęk i zasinienie powiek ustępują po około 14 dniach, zaś w celu zminimalizowania ryzyka powikłań konieczne jest przestrzeganie zaleceń pozabiegowych.

Poniżej zabiegi na: Podnoszenie powiek

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.

Ablacyjny Resurfacing skóry iPIXEL™ to technologia erbium:yag wprowadzona przez platformę Alma harmony XL pro. Laser frakcyjny iPIXEL™ polecany jest osobom, które chcą odświeżyć swoją skórę i pozbyć się niedoskonałości. Terapia jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy oczekują błyskawicznej poprawy kondycji skóry. Ta technologia jest bezkonkurencyjna w obkurczaniu rozszerzonych porów oraz znakomicie złuszcza naskórek. Zabieg resurfacingu skóry daje świetne rezultaty redukując zmarszczki, poprawiając gęstość skóry oraz dając efekt fotoodmłodzenia.

Nici Liftingujące wykonane są z włókna PDO (polidioksanonu ) służą jak sama nazwa wskazuje do liftingu czyli podciągania tkanek miękkich. Pod nazwą PDO mamy kilka rodzaje Nici ( krótkie proste, krótkie zawijane, oraz dłuższe z haczykami). Pierwsze dwa rodzaje nadają się jedynie do wygładzania zmarszczek i rewitalizacji skóry natomiast niezależnie od nazwy nie mają one stricte liftingującego charakteru. W przekonaniu naszej kliniki są zabiegi mniej inwazyjne oraz bardziej skuteczne od nici do wygładzania zmarszczek tak jak laserowe usuwanie zmarszczek czy wypełnienia (chodź są u nas w ofercie), natomiast nićmi z haczykami można z powodzeniem podnieść opadające policzki, zlikwidować tzw. “chomiki”, poprawić owal twarzy, unieść brwi, ujędrnić skórę czy zrobić lifting całej twarzy. Dzięki niciom PDO lifting chirurgiczny stał się już przeszłością. Nici mają specjalnie opracowany systemem mikroskopijnych haczyków, które są gęsto rozmieszczone wokół nich w dwóch kierunkach. Dzięki takiej konstrukcji nici doskonale lokalizują się tkankach i długo utrzymują co wpływa na trwałość efektu. Lifting nićmi PDO jest bezpieczny i nie wymaga okresu rekonwalescencji a efekty utrzymują się do 2 lat. Pierwsze widoczne efekty wprowadzenia nici widoczne są od razu po zabiegu, na ostateczny efekt musimy poczekać około 2 tygodni.

Botoks, czyli zabieg medycyny estetycznej z wykorzystaniem toksyny botulinowej to popularny zabieg medycyny estetycznej, który umożliwia redukowanie zmarszczek, a także profilaktykę ich powstawania. Toksyna botulinowa to neurotoksyna syntetyzowana przez bakterie Clostridium botulinum. Toksyna botulinowa hamuje aktywność acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekazywanie impulsów między nerwami a mięśniami. Dzięki temu botoks znajduje zastosowanie jako środek likwidujący zmarszczki mimiczne, a także redukujący nadpotliwość. W naszej klinice stosujemy preparaty najwyższej jakości – Botox i Azzalure; są to najbardziej znane na świecie preparaty z toksyną botulinową typu A. Wyróżniają się wysoką skutecznością i bezpieczeństwem stosowania.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Akceptuję