fbpx

podnoszenie powiekOpadające powieki to problem natury estetycznej, gdyż nadaje twarzy zmęczony wygląd i postarza. Ale opadnięte powieki mogą zaburzyć proces widzenia . Podnoszenie powiek zapewnia zatem odzyskanie młodego, promiennego wyglądu, a także przywraca prawidłowe pole widzenia. W jaki sposób można podnieść opadające powieki? Zabiegi dające pożądany efekt to podniesienie brwi botoksem lub nićmi liftingującymi, ujędrnianie skóry powiek laserem oraz chirurgiczna korekta powiek.
Jeśli problem opadających powiek nie jest bardzo zaawansowany, doskonale sprawdzi się zabieg niechirurgicznego podnoszenia powiek z wykorzystaniem lasera erbowo – yagowego. Laser frakcyjny iPIXEL wysyła liczne mikrowiązki, które prowadzą do powstania kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry. Ich gojeniu towarzyszy zwiększona syntez włókien kolagenowych, remodeling skóry, jej wzmocnienie i wzrost gęstości.

Zabiegi na opadające powieki

Zabieg niechirurgicznego podniesienia powiek daje efekt przywrócenia pierwotnego kształtu powiek oraz wygładzenia i napięcia skóry.  Taki lifting powiek bez skalpela to zabieg nie obciążony pojawieniem się jakichkolwiek powikłań związanych z zabiegiem chirurgicznym. Po zabiegu laserem iPIXEL pojawić może się niewielki obrzęk powiek oraz strupki, które znikają po około 7 dniach, zaś zauważalny efekt remodelingu skóry pojawia się po około kilku tygodniach.
Inne zabiegi na opadające powieki polegają na podniesieniu brwi z wykorzystaniem nici PDO lub botoksu. Dzięki zastosowaniu nici liftingujących możliwe jest optyczne powiększenie oka na drodze zredukowania wiotczenia skóry na czole, prowadzącego do opadania linii brwi i pojawienia się opadniętych powiek. Zabieg nie pozostawia blizn i zapewnia długotrwałe odmłodzenie okolic czoła i oka. W celu podniesienia brwi wykorzystać można także iniekcje z toksyny botulinowej. Botoks blokuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe, umożliwiając podniesienie brwi, a tym samym lifting opadającej powieki. Efekt zabiegu botoksem utrzymuje się przez około 4 – 6 miesięcy.
Najbardziej inwazyjnym zabiegiem na opadające powieki jest plastyka powiek, czyli blefaroplastyka. Taki chirurgiczny lifting powiek polega na wycięciu skalpelem nadmiaru luźnej skóry, przy zachowanym prawidłowym ułożeniu brwi. Natomiast gdy brwi opadają – idealnie sprawdzą się wspomniane zabiegi z wykorzystaniem botoksu lub nici PDO. Po wykonaniu plastyki powiek obrzęk i zasinienie powiek ustępują po około 14 dniach, zaś w celu zminimalizowania ryzyka powikłań konieczne jest przestrzeganie zaleceń pozabiegowych.

Zobacz również:

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję