plamy na skórze

Plamy na skórze przez wiele osób traktowane są jedynie jako problem natury estetycznej, podczas gdy w rzeczywistości mogą być manifestacją problemów zdrowotnych. Dlatego każda taka zmiana skórna wymaga konsultacji dermatologicznej. Czym jest plama na skórze i jak odróżnić ją od innych zmian skórnych? Plamy na skórze wyróżniają się następującymi cechami:

– plama jest wyraźnie odgraniczona od otaczającej ją skóry
– plama wyróżnia się jedynie odmiennym zabarwieniem, a nie strukturą
– plama skórna nie jest wyczuwalna w badaniu palpacyjnym i leży w tej samej płaszczyźnie, co otaczająca skóra
Plamy mogą mieć różne zabarwienie, a barwa plamy skórnej może stanowić wskazówkę o przyczynie jej powstania. Najczęściej czerwone plamy na skórze, przechodzące w odcień brunatny są związane z zaburzeniami unaczynienia lub przekrwieniem skóry, plamy sine są konsekwencją niewystarczającego ukrwienia zmiany skórnej. Białe plamy na skórze związane są z miejscową jej depigmentacją, zaś brązowe plamy na skórze są efektem nadmiernej pigmentacji skóry.
Plamy na skórze mogą powstać w konsekwencji nadmiernego przekrwienia skóry, z towarzyszącym często stanem zapalnym. Mogą to być czerwone plamy na twarzy, plamy na dłoniach oraz plamy w innej lokalizacji, które pod wpływem ucisku skóry przejściowo bledną. Biorąc pod uwagę wielkość i rozległość takich plam, wyróżniamy:
plamy rumieniowe towarzyszące infekcjom wirusowym lub mające charakter osutki polekowej; są drobne zmiany skórne, które mogą zlewać się
rumień pojawiający się przejściowo pod wpływem działania czynników rozszerzających naczynia krwionośne, np. niektórych leków czy emocji; rumień o charakterze trwałym towarzyszy stanom zapalnym w przebiegu odczynu fotoalergicznego czy fototoksycznego; rumień jest zmiana skórna bardziej rozległą niż plamy rumieniowe. Rumień można skutecznie zniwelować laserem DYE- VL
erytrodermia to bardzo rozległa zmiana skórna o charakterze zapalnym; ma postać czerwonych plam na skórze, złuszczających się i mogących swędzieć;
W przeciwieństwie do czerwonych plam na skórze związanych z jej przekrwieniem, obszary niedostatecznego ukrwienia maja barwę siną, co wynika z odtlenowania krwi. Tego typu zmiany mogą być generowane niskimi temperaturami, niewydolnością żylną lub chorobami krwi (np. poliglobulią).

Kolejna grupą plam skórnych są te związane z zaburzeniami unaczynienia, a ściślej – nadmiernym rozszerzeniem naczyń krwionośnych. Mogą to być zmiany o charakterze nabytym lub wrodzonym. Wrodzone zmiany skórne to:
– naczyniaki, czyli zmiany nowotworowe naczyń o charakterze brunatnych, sinych lub czerwonych plam na skórze dłoni, twarzy czy tułowia
– znamię ogniste
Z kolei zmiany nabyte to przede wszystkim teleangiektazje, pajączki naczyniowe i naczyniaki starcze.

Brązowe plamy na skórze najczęściej są konsekwencją nagromadzenia barwnika skóry – melaniny. Brązowe plamy na twarzy częstą towarzyszą zmianom hormonalnym u kobiet i określane są mianem ostudy (melanodermii), z kolei plamy soczewicowate są charakterystyczne dla osób w starszym wieku, które nie unikały ekspozycji na słońce. Ciemne lub czarne plamy na skórze mogą towarzyszyć wrodzonym chorobom metabolicznym (np. alkaptonurii czy melanozie). Z kolei białe plamy na skórze towarzyszą bielactwu, czyli obumierania komórek barwnikowych skóry.

Poniżej zabiegi na: Plamy na skórze

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.

Rozszerzone naczynka czy przebarwienia na twarzy szyi i dekolcie to dla wielu z nas duży problem estetyczny. Dlaczego warto wybrać laserowe zamykanie naczynek oraz laserowe usuwanie przebarwień? Odpowiedź jest bardzo prosta. Innowacyjna technologia platformy Alma Harmony XL Pro Dye-VL poradzi sobie z dwoma problemami na raz, a dodatkowo ujędrni i rozświetli naszą skórę. Nie ma innej równie skutecznej metody, która poradzi sobie z tymi defektami jednocześnie, a także zminimalizuje okres rekonwalescencji. Oczywiście podczas zabiegu dobiera się odpowiednie parametry na daną zmianę (inne na naczynka, inne na przebarwienia), natomiast doświadczony specjalista potrafi połączyć 2 w 1 podczas jednego zabiegu, uzyskując świetne rezultaty.

Cosmelan/Dermamelan Kraków

Nowoczesna terapia depigmentacyjna

Przebarwienia skórne to bardzo częsty problem natury estetycznej, który można z powodzeniem usunąć w gabinecie medycyny estetycznej. Jedną z polecanych metod jest Cosmelan oraz Dermamelan – unikatowa kuracja depigmentacyjna, która wyróżnia się wysoką skutecznością, możliwością przeprowadzenia w ciągu całego roku oraz wyjątkową formułą, którą w znacznej mierze pacjent wykonuje w domowym zaciszu.

Fotoodmładzanie Kraków

Dye-VL Alma Harmony XL Pro

Fotoodmładzanie jest najpopularniejszym zabiegiem anti-age ze względu na krótki okres rekonwalescencji, małą liczbę przeciwwskazań oraz spektakularne efekty. Dzięki możliwościom nowoczesnych laserów jesteśmy w stanie cofnąć czas i przywrócić naszej skórze młody i promienny wygląd. Zabieg fotoodmładzania (z ang.photorejuvenation) zaleca się wszystkim, którzy zaobserwowali u siebie oznaki starzenia się skóry. Światło podczas zabiegu dociera głęboko w skórę skracając włókna kolagenowe i pobudzając firboblasty- dzięki temu komórki stają się aktywne a nasza skóra zaczyna się przebudowywać. Dzięki fotoodmładzaniu nie tylko spłycimy drobne zmarszczki, pozbędziemy się przebarwień słonecznych, piegów, rozszerzonych naczynek, rumienia oraz zwęzimy pory skóry. Zabieg fotoodmładzania jest najbardziej skuteczny gdy wykonamy go w serii, w zależności od potrzeb skóry jest to 4 lub 6 zabiegów.

Peelingi Chemiczne Kraków

Mediderma by Sesderma.

Zabieg kosmetyczny z wykorzystaniem peelingów chemicznych to zaawansowana pielęgnacja skóry dotkniętej rozmaitymi problemami. Takie peelingi medyczne działają znacznie skuteczniej niż peelingi drogeryjne. Wysoka skuteczność peelingów chemicznych wynika z opracowania formuły bazującej na naturalnych kwasach w wysokich stężeniach. Kwasy na twarz wymagają jednak umiejętnego stosowania – tego typu zabiegi pielęgnacyjne powinny być wykonywane wyłącznie w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym. W naszej klinice stosujemy peelingi medyczne najwyższej jakości – mowa o preparatach znanej na świecie marki Sesderma. Ta jedna z najbardziej prestiżowych marek kosmetycznych oferuje peelingi chemiczne stworzone z wykorzystaniem procedur nanotechnologicznych. Dzięki temu cząstki aktywne preparatów osiągają mikroskopijne rozmiary, rzędu kilkudziesięciu nanometrów. Jak przekłada się to na efekty zastosowania peelingów Sesderma? Nano preparaty wyróżniają się wysoką koncentracją związków aktywnych, a także doskonałą penetracją w głąb skóry. Dzięki bogatej ofercie peelingów chemicznych możliwe jest skomponowanie indywidualnej terapii, doskonale odpowiadającej aktualnym potrzebom skóry – wystarczy konsultacja z naszym ekspertem, który trafnie zdiagnozuje problemy skóry i zredukuje je dzięki wykorzystaniu odpowiednich peelingów medycznych.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Akceptuję