opadnięte policzkiJedną z oznak starzenia się jest utrata owalu twarzy, zauważalna najczęściej po 40 roku życia. Rysy twarzy zmieniają się przede wszystkim na skutek utraty jędrności skóry. Spadek syntezy włókien kolagenowych, zanik podskórnej tkanki tłuszczowej oraz utrata sprężystości włókien mięśniowych prowadzą do stopniowego spłaszczania się górnej części twarzy, z jednoczesnym poszerzaniem dołu twarzy. Niemałe znaczenie ma także przebudowa kości twarzoczaszki postępująca wraz z wiekiem. Ostatecznie na twarzy zauważalne są zapadnięte policzki, a także powstanie tzw. „chomików”, czyli torebek tłuszczowych zlokalizowanych w dolnych partiach policzków, w sąsiedztwie brody. Opadnięte policzki i „chomiki” to nie jedyna konsekwencja utraty owalu twarzy; opadające tkanki miękkie sprzyjają powstaniu doliny łez, bruzd nosowo – wargowych czy bruzd marionetek. W zależności od przyczyny chomików można zastosować laseroterapie lub wolumetrie twarzy kwasem hialuronowym.

Poniżej zabiegi na: Opadnięte policzki

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.
Nici liftingujące

Nici Liftingujące wykonane są z włókna PDO (polidioksanonu ) służą jak sama nazwa wskazuje do liftingu czyli podciągania tkanek miękkich. Pod nazwą PDO mamy kilka rodzaje Nici ( krótkie proste, krótkie zawijane, oraz dłuższe z haczykami). Pierwsze dwa rodzaje nadają się jedynie do wygładzania zmarszczek i rewitalizacji skóry natomiast niezależnie od nazwy nie mają one stricte liftingującego charakteru. W przekonaniu naszej kliniki są zabiegi mniej inwazyjne oraz bardziej skuteczne od nici do wygładzania zmarszczek tak jak laserowe usuwanie zmarszczek czy wypełnienia (chodź są u nas w ofercie), natomiast nićmi z haczykami można z powodzeniem podnieść opadające policzki, zlikwidować tzw. “chomiki”, poprawić owal twarzy, unieść brwi, ujędrnić skórę czy zrobić lifting całej twarzy. Dzięki niciom PDO lifting chirurgiczny stał się już przeszłością. Nici mają specjalnie opracowany systemem mikroskopijnych haczyków, które są gęsto rozmieszczone wokół nich w dwóch kierunkach. Dzięki takiej konstrukcji nici doskonale lokalizują się tkankach i długo utrzymują co wpływa na trwałość efektu. Lifting nićmi PDO jest bezpieczny i nie wymaga okresu rekonwalescencji a efekty utrzymują się do 2 lat. Pierwsze widoczne efekty wprowadzenia nici widoczne są od razu po zabiegu, na ostateczny efekt musimy poczekać około 2 tygodni.

Wolumetria twarzy

Wolumetria twarzy to zabieg liftingu i modelowania twarzy, przywracający twarzy jej harmonijny, młody wygląd. Dziś wolumetria twarzy nie powinna być kojarzona z inwazyjnymi zabiegami – chirurgicznym liftingiem czy operacjami plastycznymi nosa. Obecnie możliwe jest odmładzanie twarzy bez skalpela. Przy pomocy szybkich, bezpiecznych i minimalnie inwazyjnych zabiegów możliwa jest odbudowa owalu twarzy, polegająca na powiększeniu lub uzupełnieniu objętości tych obszarów twarzy, na których najbardziej odbija się upływający czas. Procesom starzenia się skóry towarzyszy stopniowy zanik podskórnej tkanki tłuszczowej, a także tkanki chrzęstnej i kostnej na twarzy; zmniejsza się także objętość i elastyczność tkanki mięśniowej. Na skutek tych niepożądanych zmian twarz zatraca młodzieńczy wygląd, rysy twarzy wyostrzają się. Wówczas doskonale sprawdzą się zabiegi modelowania twarzy kwasem hialuronowym, a także nićmi hialuronowymi.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

tel. 12 264 85 15

tel. 500 77 99 71

Umów wizytę
medycyna estetyczna kraków