Odmładzanie twarzyO nienaganny wygląd skóry należy dbać w każdym wieku. Błędem jest wykonywanie zabiegów odmładzających dopiero wówczas, gdy pojawią się zaawansowane oznaki starzenia, takie jak liczne zmarszczki i głębokie bruzdy, przebarwienia i utrata wiotkości skóry. Najbardziej kompleksowa kuracja odmładzająca to taka, która uwzględnia nie tylko zabiegi odmładzające po 50, ale także zabiegi na twarz po 30. Dlaczego? Gdyż wówczas możliwe jest usunięcie pierwszych oznak starzenia się skóry, a dodatkowo – minimalizowanie ich dalszego pojawiania się. Jednak bez względu na to, kiedy zdecydujemy się na profesjonalne odmładzanie twarzy w gabinecie medycyny estetycznej warto wiedzieć, które zabiegi dedykowane są osobom w poszczególnych dekadach życia, a także to, jakie zabiegi lepiej wykonywać zimą, a jakie latem. Niekiedy bowiem ekspozycja na słońce jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegów.

Zabiegi odmładzające, które można wykonać latem

Nie brakuje skutecznych i małoinwazyjnych zabiegów na twarz, które można wykonać o dowolnej porze roku – także latem. Nie zawsze bowiem przed wykonaniem zabiegu oraz po zabiegu konieczne jest rygorystyczne unikanie ekspozycji na słońce. W bardziej upalne miesiące można więc wykonać sporo zabiegów odmładzających, umożliwiających odmładzanie twarzy mężczyzn i kobiet, a także odmładzanie innych okolic – szyi i dekoltu czy grzbietowych powierzchni dłoni. Na te zabiegi, które można wykonać latem, można oczywiście zdecydować się o dowolnej porze roku.

Zabiegiem odmładzającym na twarz o niemal natychmiastowym działaniu i efekcie utrzymującym się przez wiele miesięcy jest wygładzanie zmarszczek botoksem. Ostrzykiwanie zmarszczek i bruzd toksyną botulinową zapewnia efekt perfekcyjnego wygładzenia skóry – wszystko za sprawą miejscowego zahamowania przewodnictwa nerwowo – mięśniowego. Poza doskonałym efektem redukcji zmarszczek dodatkową korzyścią z wykonania zabiegu jest ograniczenie powstawania nowych zmarszczek i pogłębiania się tych już istniejących.

Latem można pozwolić sobie na wykonanie zabiegów z rozmaitymi wypełniaczami, takimi jak kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia, a także atelokolagen czy polikaprolakton. Kwas hialuronowy może być wykorzystany w celu wypełnienia zmarszczek, co daje efekt natychmiastowego wygładzenia skóry. Ponadto kwas hialuronowy umożliwia bardziej zaawansowanego odmładzania twarzy, która utraciła objętość i prawidłowy owal, a skóra jest wiotka. Wówczas wykonać można zabieg wolumetrii, który umożliwia uzupełnienie objętości twarzy, a tym samym – wygładzenie zmarszczek. Przywrócenie objętości w wybranych okolicach twarzy umożliwia także inny wypełniacz – hydroksyapatyt wapnia. Użycie tego wypełniacza pozwala osiągnąć efekt odmłodzenia, który utrzymuje się przez kilkanaście miesięcy, co jest m. in. efektem pobudzenia syntezy włókien kolagenowych. Natomiast najbardziej zaawansowaną biostymulację skóry, a co za tym idzie – długotrwały efekt odmładzający zapewniają zabiegi Linerase (wykorzystujące atelokolagen) oraz Ellanse (z polimerem polikaprolaktonem). Tego typu zabiegi to doskonałe odmładzanie twarzy po 30, zapewniające spowolnienie procesów starzenia się skóry.

Jakie jeszcze zabiegi odmładzające można wykonać latem? Nie ma przeciwwskazań do poddania się zabiegom mezoterapii igłowej, które polegają na ostrzykiwaniu skóry koktajlami odżywczymi, których skład dopasowany jest do indywidualnych potrzeb skóry. Kolejnym godnym polecenia zabiegiem odmładzającym jest karboksyterapia, czyli śródskórne wprowadzanie dwutlenku węgla. Efektem zabiegu jest lepsze unaczynienie skóry, jej ukrwienie, dotlenienie i odżywienie, a także stymulowanie syntezy włókien kolagenowych. Natomiast osoby doświadczające wiotczenia skóry i zaburzenia owalu twarzy mogą zdecydować się na lifting twarzy z wykorzystaniem nici PDO. Ich wprowadzenie pod skórę umożliwia natychmiastowe podciągnięcie zwiotczałej skóry i tworzy rusztowanie dla nowopowstających włókien kolagenowych.

A co z wykonywaniem peelingów chemicznych latem? Niektóre peelingi medyczne nie wykazują właściwości fotouczulających, mogą  być zatem wykonywane bez obaw latem – mowa m. in. o peelingu z kwasem mlekowym, kwasem migdałowy, kwasem ferulowym czy azelainowym. Peelingi te rozjaśniają i wygładzają skórę, a także spowalniają procesy fotostarzenia się skóry.

Nie tylko peelingi, ale także niektóre zabiegi laserowe można wykonać latem. Doskonałym przykładem jest zabieg Clearlift, czyli nieablacyjny laser powodujący powstanie mikrouszkodzeń na poziomie skóry właściwej, z zachowaniem integralności naskórka. Także zabieg termoliftingu, czyli podgrzewania głębszych warstw skóry i obkurczenia włókien kolagenowych w celu ujędrnienia skóry można wykonywać o dowolnej porze roku. Świetnie sprawdza się również Dermapen który ujędrni i odświeży skóry twarzy szyi i dekoltu. Lato to idealny czas na zabieg z osoczem bogatopłytkowym. Ostrzykiwanie skóry tym koncentratem płytek krwi, czynników wzrostu oraz aminokwasów doskonale wspomaga fizjologiczne procesy regeneracji skóry i jej resurfacingu. Podobnie zresztą jak z mezoterapią igłową jest to zabieg całoroczny.

A jakie zabiegi odmładzające lepiej wykonać zimą?

Wielu osobom zima nie kojarzy się z wykonywaniem zabiegów medycyny estetycznej – m. in. z powodu surowszych warunków pogodowych. Niesprzyjająca pogoda nie umożliwia jednak wykonywania zabiegów odmładzających – wystarczy jedynie zadbać o odpowiednią ochronę skóry przed mrozem czy śniegiem. Ponadto zima to doskonały moment, aby wykonać te zabiegi, których nie należy wykonywać latem. O jakich zabiegach odmładzających mowa?

Zabiegi laserowe umożliwiają kompleksowe odmładzanie skóry i redukcję wszystkich oznak starzenia się – zmarszczek, przebarwień, utraty jędrności skóry. W celu odmłodzenia skóry wykorzystać można laser frakcyjny ablacyjny, którego działanie polega na generowaniu kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry, które stymulują procesy regeneracyjne i skutkują remodelingiem skóry. Po wykonaniu zabiegu konieczne jest unikanie ekspozycji na słońce przez okres około dwóch tygodni, zatem ze względów praktycznych zabieg ten lepiej jest wykonać w okresie mniejszego nasłonecznienia. Warto pamiętać że zima to najlepszy moment na usunięcie przebarwień i zamknięcie naczynek laserem.

Zimą warto wykonać te peelingi medyczne, które niewskazane są w porze letniej. Mowa o silnie działających kwasach, takich jak kwas salicylowy czy glikolowy. Wskazane jest także wykonywanie zabiegów mechanicznego złuszczania skóry – mikrodermabrazji diamentowej oraz korundowej.

Oczywiście zima to doskonały moment na wykonanie innych zabiegów wspomagających odżywienie i regenerację skóry po lecie, takich jak mezoterapia igłowa, a także wszystkich tych zabiegów odmładzających, które można wykonać latem.

Poniżej zabiegi na: Odmładzanie Twarzy

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.

Accent Prime Kraków

Fale radiowe i ultradzwięki

Accent Prime to najnowocześniejsza platforma zabiegowa od Alma lasers, łącząca w sobie unikatowe technologie fal radiowych oraz ultradźwięków. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie całkowicie nieinwazyjnych, bezpiecznych i niezwykle skutecznych zabiegów umożliwiających modelowanie sylwetki oraz ujędrnianie skóry twarzy i ciała. Takie innowacyjne połączenie pozwala natychmiast uzyskać długotrwałe efekty bez konieczności rekonwalescencji.

Dermapen Kraków

Nowość! Oryginalny Dermapen 4.

Dermapen to technologia mikronakłuwania skóry o wszechstronnym zastosowaniu. Zabieg mikromezoterapii wykorzystuje innowacyjne urządzenie umożliwiające kontrolowane nakłuwanie skóry na określoną głębokość. Sam proces nakłuwania przyczynia się do pobudzenia fizjologicznych mechanizmów regeneracji skóry, a możliwość zwiększenia stopnia penetracji koktajli odżywczych aplikowanych na skórę przyczynia się do kompleksowej poprawy kondycji skóry. Z racji uniwersalnego zastosowania zabiegu nakłuwania skóry, Dermapen wykorzystany może być m. in. w celu redukcji blizn potrądzikowych czy rozstępów, ujędrnienia skóry oraz terapii łysienia.

Karboksyterapia Kraków

Nowość! Utytułowana wieloma nagrodami Karboksyterapia Julie

Karboksyterapia to zabieg medycyny estetycznej wykorzystujący dwutlenek węgla. Jest to zabieg uniwersalny, może być stosowany na twarz oraz ciało. Dwutlenek węgla wprowadzany jest podskórnie cieniutką igłą, co ma na celu poprawę mikrokrążenia krwi, odżywienie tkanek, redukcję tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie skóry.

Skóra na twarzy jest stale narażona na działanie czynników środowiskowych, ponadto z racji bogatej mimiki twarz narażona jest na powstawanie zmarszczek. Nie dziwi zatem, że to właśnie na twarzy bardzo szybko zauważyć można oznaki upływającego czasu, a także stresu czy niezdrowego trybu życia. Aby zniwelować zmęczony wyraz twarzy i zredukować oznaki jej starzenia się, warto wykonać profesjonalne zabiegi bankietowy na twarz.

Ablacyjny Resurfacing skóry iPIXEL™ to technologia erbium:yag wprowadzona przez platformę Alma harmony XL pro. Laser frakcyjny iPIXEL™ polecany jest osobom, które chcą odświeżyć swoją skórę i pozbyć się niedoskonałości. Terapia jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy oczekują błyskawicznej poprawy kondycji skóry. Ta technologia jest bezkonkurencyjna w obkurczaniu rozszerzonych porów oraz znakomicie złuszcza naskórek. Zabieg resurfacingu skóry daje świetne rezultaty redukując zmarszczki, poprawiając gęstość skóry oraz dając efekt fotoodmłodzenia.

Fotoodmładzanie Kraków

Dye-VL Alma Harmony XL Pro

Fotoodmładzanie jest najpopularniejszym zabiegiem anti-age ze względu na krótki okres rekonwalescencji, małą liczbę przeciwwskazań oraz spektakularne efekty. Dzięki możliwościom nowoczesnych laserów jesteśmy w stanie cofnąć czas i przywrócić naszej skórze młody i promienny wygląd. Zabieg fotoodmładzania (z ang.photorejuvenation) zaleca się wszystkim, którzy zaobserwowali u siebie oznaki starzenia się skóry. Światło podczas zabiegu dociera głęboko w skórę skracając włókna kolagenowe i pobudzając firboblasty- dzięki temu komórki stają się aktywne a nasza skóra zaczyna się przebudowywać. Dzięki fotoodmładzaniu nie tylko spłycimy drobne zmarszczki, pozbędziemy się przebarwień słonecznych, piegów, rozszerzonych naczynek, rumienia oraz zwęzimy pory skóry. Zabieg fotoodmładzania jest najbardziej skuteczny gdy wykonamy go w serii, w zależności od potrzeb skóry jest to 4 lub 6 zabiegów.

Peelingi Chemiczne Kraków

Mediderma by Sesderma.

Zabieg kosmetyczny z wykorzystaniem peelingów chemicznych to zaawansowana pielęgnacja skóry dotkniętej rozmaitymi problemami. Takie peelingi medyczne działają znacznie skuteczniej niż peelingi drogeryjne. Wysoka skuteczność peelingów chemicznych wynika z opracowania formuły bazującej na naturalnych kwasach w wysokich stężeniach. Kwasy na twarz wymagają jednak umiejętnego stosowania – tego typu zabiegi pielęgnacyjne powinny być wykonywane wyłącznie w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym. W naszej klinice stosujemy peelingi medyczne najwyższej jakości – mowa o preparatach znanej na świecie marki Sesderma. Ta jedna z najbardziej prestiżowych marek kosmetycznych oferuje peelingi chemiczne stworzone z wykorzystaniem procedur nanotechnologicznych. Dzięki temu cząstki aktywne preparatów osiągają mikroskopijne rozmiary, rzędu kilkudziesięciu nanometrów. Jak przekłada się to na efekty zastosowania peelingów Sesderma? Nano preparaty wyróżniają się wysoką koncentracją związków aktywnych, a także doskonałą penetracją w głąb skóry. Dzięki bogatej ofercie peelingów chemicznych możliwe jest skomponowanie indywidualnej terapii, doskonale odpowiadającej aktualnym potrzebom skóry – wystarczy konsultacja z naszym ekspertem, który trafnie zdiagnozuje problemy skóry i zredukuje je dzięki wykorzystaniu odpowiednich peelingów medycznych.

Wampirzy lifting, czyli zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to jeden z najskuteczniejszych i najbardziej naturalnych zabiegów odmładzających, wyróżniający się wysokim bezpieczeństwem. Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego umożliwia pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych oraz kompleksowej biostymulacji komórek skóry. Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego pozyskanego z próbki krwi pacjenta umożliwia otrzymanie bezpiecznego i bardzo efektywnego preparatu, stosowanego bez obawy o wystąpienie odczynu uczuleniowego. Wampirzy lifting jest zatem doskonałym zabiegiem dla osób dotkniętych alergiami, które nie mogą poddać się zabiegom odmładzającym z wykorzystaniem syntetycznych preparatów. Poza pełną biokompatybilnością, osocze bogatopłytkowe wyróżnia się ogromna skutecznością działania. Po odwirowaniu krwi uzyskać można preparat krwiopochodny obfitujący w płytki krwi, czynniki wzrostu oraz unikatowe białka – fibrynę, fibronektynę oraz witronektynę. Taka kompozycja składników czyni z osocza bogatopłytkowego materiał doskonale stymulujący pracę fibroblastów, co przekłada się na zaawansowaną odnowę skóry. Zabieg z osoczem bogatopłytkowym pobudza syntezę kolagenu, stymuluje namnażanie i wzrost komórek naskórka, pobudza mikrokrążenie krwi poprawiając dotlenienie skóry.

Mezoterapia igłowa Kraków

Twarz, szyja, dekolt, głowa, ciało

Mezoterapia igłowa to niechirurgiczny zabieg regeneracji i odmładzania skóry. Istotą zabiegu jest śródskórne wprowadzanie związków aktywnych – w ten sposób pokonana zostaje bariera naskórkowa, przez którą nie przenika wiele związków aplikowanych na powierzchni skóry. Ponadto sam zabieg nakłuwania stanowi dla skóry impuls do jej przebudowy na drodze nasilenia syntezy włókien kolagenowych oraz usprawnienia mikrokrążenia krwi. Bez wątpienia kolejną zaletą mezoterapii igłowej jest zastosowanie terapii dokładnie na tych obszarach skóry, które wymagają rewitalizacji.

Mikrodermabrazja to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów złuszczających naskórek. Jest to zabieg kosmetyczny polegający na mechanicznym, bezinwazyjnym złuszczaniu martwych komórek naskórka, zatem zabieg ten sprawdzi się idealnie u osób, których celem jest odświeżenie skóry i jej dogłębne wygładzenie. Zabieg złuszczania skóry może być wykonane z wykorzystaniem różnych materiałów ścierających. W mikrodermabrazji diamentowej wykorzystywane są głowice diamentowe, które różnią się średnicą ziaren diamentu, a zatem stopniem ścieralności wierzchnich warstw naskórka. Natomiast mikrodermabrazja korundowa wykorzystuje się zmikronizowane kryształki korundu, które wyrzucane są pod wysokim ciśnieniem w kierunku powierzchni skóry. Uzyskuje się w ten sposób efekt „piaskowania” skóry, a zużyty korund oraz złuszczony naskórek zasysane są przez specjalną dyszę. Mikrodermabrazja zapewnia silniejszy efekt złuszczający, dedykowana jest zatem cerom mniej wrażliwym, o większej odporności na działanie czynników mechanicznych.

Termolifting NIR Kraków

Soprano Ice Platinum

Upływający czas odbija się na wyglądzie naszej skóry, która traci swoją elastyczność, wiotczeje i jest coraz bardziej podatna na tworzenie się zmarszczek oraz bruzd. Aby jednak zatrzymać ten proces i zniwelować istniejące już niedoskonałości nie trzeba oddawać się w ręce chirurga plastycznego. Najlepszym rozwiązaniem jest termolifting NIR, który skutecznie napina skórę oraz ją odmładza.

Hydroksyapatyt wapnia Kraków

Crystalys i Radiesse

Crystalys oraz Radiesse to preparaty zawierające hydroksyapatyt wapnia. Związek ten wykorzystywany jest w medycynie od wielu lat – wpływa on na zwiększenie wytrzymałości tkanki kostnej. Hydroksyapatyt znalazł ponadto zastosowanie w medycynie estetycznej – ten unikatowy wypełniacz jest z powodzeniem wykorzystywany w zabiegach modelowania twarzy oraz zwiększania gęstości i jędrności wiotkiej, cienkiej skóry. Preparaty Crystalys oraz Radiesse wyróżniają się uniwersalnością zastosowania oraz możliwością uzyskania niezwykle naturalnego efektu, który utrzymuje się nawet do dwóch lat.

Biostymulacja skóry Kraków

Zabiegi Ellanse i Linerase

W ostatnich latach ogromnym powodzeniem cieszą się zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy, np. kwasu hialuronowego. Nic dziwnego – trwający kilkanaście minut zabieg o znikomej inwazyjności, polegający na ostrzykiwaniu określonych obszarów twarzy wypełniaczem umożliwia natychmiastowe odmłodzenie. Okazuje się jednak, że od takiego zabiegu można wymagać jeszcze więcej – jeśli bowiem użyty zostanie specjalny typ wypełniacza, wówczas uzyskać można długotrwały efekt biostymulacji skóry. Zastosowanie wypełniaczy Linerase oraz Ellanse pozwala uzyskać natychmiastowy efekt wypełnienia zmarszczek oraz korygowania owalu twarzy, a także kompleksowej biostymulacji skóry. Pobudzenie syntezy włókien kolagenowych umożliwia poprawę jakości skóry na przestrzeni wielu miesięcy.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Akceptuję