fbpx

Odmładzanie twarzyO nienaganny wygląd skóry należy dbać w każdym wieku. Błędem jest wykonywanie zabiegów odmładzających dopiero wówczas, gdy pojawią się zaawansowane oznaki starzenia, takie jak liczne zmarszczki i głębokie bruzdy, przebarwienia i utrata wiotkości skóry. Najbardziej kompleksowa kuracja odmładzająca to taka, która uwzględnia nie tylko zabiegi odmładzające po 50, ale także zabiegi na twarz po 30. Dlaczego? Gdyż wówczas możliwe jest usunięcie pierwszych oznak starzenia się skóry, a dodatkowo – minimalizowanie ich dalszego pojawiania się. Jednak bez względu na to, kiedy zdecydujemy się na profesjonalne odmładzanie twarzy w gabinecie medycyny estetycznej warto wiedzieć, które zabiegi dedykowane są osobom w poszczególnych dekadach życia, a także to, jakie zabiegi lepiej wykonywać zimą, a jakie latem. Niekiedy bowiem ekspozycja na słońce jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegów.

Zabiegi odmładzające, które można wykonać latem

Nie brakuje skutecznych i małoinwazyjnych zabiegów na twarz, które można wykonać o dowolnej porze roku – także latem. Nie zawsze bowiem przed wykonaniem zabiegu oraz po zabiegu konieczne jest rygorystyczne unikanie ekspozycji na słońce. W bardziej upalne miesiące można więc wykonać sporo zabiegów odmładzających, umożliwiających odmładzanie twarzy mężczyzn i kobiet, a także odmładzanie innych okolic – szyi i dekoltu czy grzbietowych powierzchni dłoni. Na te zabiegi, które można wykonać latem, można oczywiście zdecydować się o dowolnej porze roku.

Zabiegiem odmładzającym na twarz o niemal natychmiastowym działaniu i efekcie utrzymującym się przez wiele miesięcy jest wygładzanie zmarszczek botoksem. Ostrzykiwanie zmarszczek i bruzd toksyną botulinową zapewnia efekt perfekcyjnego wygładzenia skóry – wszystko za sprawą miejscowego zahamowania przewodnictwa nerwowo – mięśniowego. Poza doskonałym efektem redukcji zmarszczek dodatkową korzyścią z wykonania zabiegu jest ograniczenie powstawania nowych zmarszczek i pogłębiania się tych już istniejących.

Latem można pozwolić sobie na wykonanie zabiegów z rozmaitymi wypełniaczami, takimi jak kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia, a także atelokolagen czy polikaprolakton. Kwas hialuronowy może być wykorzystany w celu wypełnienia zmarszczek, co daje efekt natychmiastowego wygładzenia skóry. Ponadto kwas hialuronowy umożliwia bardziej zaawansowanego odmładzania twarzy, która utraciła objętość i prawidłowy owal, a skóra jest wiotka. Wówczas wykonać można zabieg wolumetrii, który umożliwia uzupełnienie objętości twarzy, a tym samym – wygładzenie zmarszczek. Przywrócenie objętości w wybranych okolicach twarzy umożliwia także inny wypełniacz – hydroksyapatyt wapnia. Użycie tego wypełniacza pozwala osiągnąć efekt odmłodzenia, który utrzymuje się przez kilkanaście miesięcy, co jest m. in. efektem pobudzenia syntezy włókien kolagenowych. Natomiast najbardziej zaawansowaną biostymulację skóry, a co za tym idzie – długotrwały efekt odmładzający zapewniają zabiegi Linerase (wykorzystujące atelokolagen) oraz Ellanse (z polimerem polikaprolaktonem). Tego typu zabiegi to doskonałe odmładzanie twarzy po 30, zapewniające spowolnienie procesów starzenia się skóry.

Jakie jeszcze zabiegi odmładzające można wykonać latem? Nie ma przeciwwskazań do poddania się zabiegom mezoterapii igłowej, które polegają na ostrzykiwaniu skóry koktajlami odżywczymi, których skład dopasowany jest do indywidualnych potrzeb skóry. Kolejnym godnym polecenia zabiegiem odmładzającym jest karboksyterapia, czyli śródskórne wprowadzanie dwutlenku węgla. Efektem zabiegu jest lepsze unaczynienie skóry, jej ukrwienie, dotlenienie i odżywienie, a także stymulowanie syntezy włókien kolagenowych. Natomiast osoby doświadczające wiotczenia skóry i zaburzenia owalu twarzy mogą zdecydować się na lifting twarzy z wykorzystaniem nici PDO. Ich wprowadzenie pod skórę umożliwia natychmiastowe podciągnięcie zwiotczałej skóry i tworzy rusztowanie dla nowopowstających włókien kolagenowych.

A co z wykonywaniem peelingów chemicznych latem? Niektóre peelingi medyczne nie wykazują właściwości fotouczulających, mogą  być zatem wykonywane bez obaw latem – mowa m. in. o peelingu z kwasem mlekowym, kwasem migdałowy, kwasem ferulowym czy azelainowym. Peelingi te rozjaśniają i wygładzają skórę, a także spowalniają procesy fotostarzenia się skóry.

Nie tylko peelingi, ale także niektóre zabiegi laserowe można wykonać latem. Doskonałym przykładem jest zabieg Clearlift, czyli nieablacyjny laser powodujący powstanie mikrouszkodzeń na poziomie skóry właściwej, z zachowaniem integralności naskórka. Także zabieg termoliftingu, czyli podgrzewania głębszych warstw skóry i obkurczenia włókien kolagenowych w celu ujędrnienia skóry można wykonywać o dowolnej porze roku. Świetnie sprawdza się również Dermapen który ujędrni i odświeży skóry twarzy szyi i dekoltu. Lato to idealny czas na zabieg z osoczem bogatopłytkowym. Ostrzykiwanie skóry tym koncentratem płytek krwi, czynników wzrostu oraz aminokwasów doskonale wspomaga fizjologiczne procesy regeneracji skóry i jej resurfacingu. Podobnie zresztą jak z mezoterapią igłową jest to zabieg całoroczny.

A jakie zabiegi odmładzające lepiej wykonać zimą?

Wielu osobom zima nie kojarzy się z wykonywaniem zabiegów medycyny estetycznej – m. in. z powodu surowszych warunków pogodowych. Niesprzyjająca pogoda nie umożliwia jednak wykonywania zabiegów odmładzających – wystarczy jedynie zadbać o odpowiednią ochronę skóry przed mrozem czy śniegiem. Ponadto zima to doskonały moment, aby wykonać te zabiegi, których nie należy wykonywać latem. O jakich zabiegach odmładzających mowa?

Zabiegi laserowe umożliwiają kompleksowe odmładzanie skóry i redukcję wszystkich oznak starzenia się – zmarszczek, przebarwień, utraty jędrności skóry. W celu odmłodzenia skóry wykorzystać można laser frakcyjny ablacyjny, którego działanie polega na generowaniu kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry, które stymulują procesy regeneracyjne i skutkują remodelingiem skóry. Po wykonaniu zabiegu konieczne jest unikanie ekspozycji na słońce przez okres około dwóch tygodni, zatem ze względów praktycznych zabieg ten lepiej jest wykonać w okresie mniejszego nasłonecznienia. Warto pamiętać że zima to najlepszy moment na usunięcie przebarwień i zamknięcie naczynek laserem.

Zimą warto wykonać te peelingi medyczne, które niewskazane są w porze letniej. Mowa o silnie działających kwasach, takich jak kwas salicylowy czy glikolowy. Wskazane jest także wykonywanie zabiegów mechanicznego złuszczania skóry – mikrodermabrazji diamentowej oraz korundowej.

Oczywiście zima to doskonały moment na wykonanie innych zabiegów wspomagających odżywienie i regenerację skóry po lecie, takich jak mezoterapia igłowa, a także wszystkich tych zabiegów odmładzających, które można wykonać latem.

Zobacz również:

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję