Cart

oczyszczanie twarzyZanieczyszczona cera to powszechny problem. Stan cery determinowany jest predyspozycjami genetycznymi, ale także gospodarką hormonalną, pielęgnacją cery czy narażeniem na zanieczyszczenia powietrza. Skóra zanieczyszczona narażona jest na powstawanie zaskórników, a także zmian zapalnych. Ich konsekwencją może być powstanie blizn potrądzikowych lub przebarwień. Dlatego konieczne jest profesjonalne oczyszczanie twarzy.

Manualne oczyszczanie twarzy

Manualne oczyszczenie twarzy było kiedyś jedynym zabiegiem oczyszczającym dostępnym w salonie kosmetycznym – do czasu, aż pojawiły się znacznie skuteczniejsze i bezpieczniejsze metody. Manualne oczyszczanie twarzy polega na ręcznym usuwaniu zaskórników na drodze ich wyciskania. Pierwszym etapem zabiegu jest wykonanie demakijażu oraz peelingu enzymatycznego czy drobnoziarnistego. Następnym krokiem jest wykonanie parówki, co ma na celu rozszerzenie porów w celu ułatwienia ich ręcznego oczyszczania. Działanie parówki uzupełnia stosowanie rozmiękczających maści. Następnie kosmetyczka manualnie oczyszcza zaskórniki. Po takim oczyszczaniu twarzy z wągrów stosowana jest maseczka kojąca skórę.

Manualne oczyszczanie twarzy to zabieg, od którego się już odchodzi. Jednym z powodów jest ograniczenie jego stosowania do skóry normalnej lub mieszanej. Skóra przetłuszczająca się może odpowiedzieć jeszcze większą produkcją sebum. Zabieg manualnego oczyszczania twarzy niewskazany jest ponadto w przypadku cery wrażliwej i naczynkowej. Niemożliwe jest ponadto wykonanie zabiegu na skórze dotkniętej zmianami trądzikowymi, gdyż może dojść do nasilenia zmian zapalnych. Kolejną wadą manualnego oczyszczania twarzy jest ryzyko powstania blizn i przebarwień, gdy zabieg zostanie przeprowadzony nieumiejętnie.

Oczyszczanie twarzy kwasami

Oczyszczanie zanieczyszczonej skóry kwasami to zabieg polegający na wykonaniu peelingów chemicznych. Dzięki ich zastosowaniu uzyskiwany jest efekt złuszczenia i rozjaśnienia skóry. W zależności od stanu skóry można dopasować taki peeling, który idealnie zredukuje wszelkie niedoskonałości. Świetne efekty przynosi m. in. zastosowanie peelingów:

– migdałowego

– pirogronowego

– salicylowego

– glikolowego

Zaletą oczyszczania twarzy kwasami jest wysoka skuteczność zabiegu, jego bezpieczeństwo, a także możliwość zastosowania na skórze wrażliwej czy trądzikowej.

Zabieg z zastosowaniem peelingu medycznego polega na zaaplikowaniu odpowiedniego peelingu na twarz. Na drodze rozluźnienia połączeń międzykomórkowych dochodzi do skutecznego złuszczania martwego naskórka. Ponadto peelingi chemiczne wnikają do ujść gruczołów łojowych, odblokowując je i usuwając zalegający łój i złuszczone komórki naskórka. Dodatkową korzyścią z wykonania zabiegu oczyszczania skóry kwasami jest:

– rozjaśnienie skóry

– redukcja przebarwień i blizn potrądzikowych

– zmniejszenie łojotoku skóry

– zmniejszenie widoczności rozszerzonych porów

– wygładzenie drobnych zmarszczek

Dla najlepszego efektu warto jest wykonać serię kilku zabiegów z wykorzystaniem peelingów chemicznych i stale wykonywać zabiegi przypominające. Dla efektu końcowego istotne znaczenie ma pielęgnacja pozabiegowa – właściwa pielęgnacja skóry oraz unikanie ekspozycji na słońce i stosowanie filtrów UV.

Laserowe oczyszczanie twarzy

Skuteczną metodą oczyszczania skóry jest laseroterapia. Wykorzystanie lasera iPixel zapewnia natychmiastowy efekt oczyszczenia i rewitalizacji skóry. Ten laser frakcyjny ablacyjny emituje wiązkę światła generującą w skórze efekt termiczny. Jednorazowe emitowanie kilkudziesięciu wiązek światła umożliwia utworzenie w skórze mikrouszkodzeń skóry, wokół których pozostaje nienaruszona tkanka. Dochodzi do nasilonych procesów regeneracyjnych, syntezy nowych włókien kolagenowych i przebudowy powierzchni skóry.

Dzięki laserowemu oczyszczaniu twarzy możliwe jest zmniejszenie widoczności porów, redukcję blizn potrądzikowych czy przebarwień. Skóra jest promienna i pełna blasku. Dla uzyskania najlepszego efektu warto wykonać serię kilki zabiegów laserowego oczyszczania twarzy w odstępach 2 – 4 tygodni. Efekty zabiegu są zauważalne natychmiast, zaś ostateczny efekt uwidacznia się po 1 – 3 miesiącach. Po zabiegu laserowego oczyszczania twarzy należy zwrócić szczególną uwagę na unikanie ekspozycji na słońce i stosowanie filtrów z SPF 50 przez miesiąc od zabiegu.

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki

Mikrodermabrazja to skuteczna i bezpieczna technologia, wykorzystywana w gabinetach kosmetycznych. Zabieg ten umożliwia mechaniczne złuszczanie naskórka na kontrolowaną głębokość, co prowadzi do usuwania martwych komórek naskórka. Dzięki temu takie oczyszczanie twarzy u kosmetyczki redukuje tendencję do powstawania zaskórników czy zmian trądzikowych. Ponadto usunięcie wierzchnich warstw komórek skóry sprzyja intensywnemu namnażaniu nowych komórek skóry. Zapewnia to efekt remodelingu skóry. Efekty po wykonaniu mikrodermabrazji to

– redukcja zaskórników

– zwężenie porów skórnych

– wygładzenie powierzchni skóry

– redukcja przebarwień skóry czy blizn potrądzikowych

W celu oczyszczania twarzy może być wykonana mikrodermabrazja diamentowa, a także korundowa. Zabieg trwa kilkadziesiąt minut i jest bezbolesny. Warto wykonać serię kilku zabiegów, najlepiej 6 – 10 wykonanych w odstępach 2 – 4 tygodni.

Oczyszczanie twarzy z wągrów i zaskórników

Głębokie oczyszczanie twarzy z wągrów  i zaskórników to zabieg, który nie powinien być wykonywany na własną rękę w domu; niewskazane jest także mechaniczne usuwanie zaskórników czy wykwitów ropnych. Sprzyja to bowiem powstawaniu stanów zapalnych skóry, co w najgorszym przypadku może zakończyć się pozostawieniem blizn. Najskuteczniejsze są zabiegi oferowane w gabinecie kosmetycznym lub medycyny estetycznej, które zapewniają skuteczne i bezpieczne oczyszczanie skóry. Nie przyczyniają się do powstawania stanów zapalnych, co więcej – mogą skutecznie redukować ich rozwój. Oczyszczanie wodorowe, laseroterapia, peelingi chemiczne, mikrodermabrazja to doskonałe uzupełnienie codziennej pielęgnacji skóry i sposób na usuwanie głębokich zanieczyszczeń, co pozwoli zachować nienaganny stan cery. W naszym salonie kosmetycznym w Krakowie oferujemy wiele rodzajów oczyszczania skóry twarzy dopasowanych do potrzeb klienta.

Poniżej zabiegi na: Oczyszczanie twarzy

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.

Peeling kawitacyjny to nieinwazyjna, bezbolesna metoda głębokiego oczyszczania skóry twarzy, dekoltu czy pleców. To zabieg stanowiący doskonałą alternatywę dla manualnego oczyszczania twarzy, a także zaawansowanych zabiegów oczyszczania, wymagających dłuższej regeneracji skóry. Peeling kawitacyjny to zabieg koktajlowy, który można wykonać przed wielkim wyjściem – bez konieczności rekonwalescencji.

Oczyszczanie wodorowe Kraków

Nowość! Rewolucja w oczyszczaniu twarzy.

Dzisiejsze zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii wyróżniają się wysoką skutecznością oraz bezpieczeństwem stosowania. Pacjenci bardzo cenią sobie także synergistyczne działanie aparatury, co daje możliwość wykonania zaawansowanej, wieloetapowej pielęgnacji. Doskonałym przykładem takiego uniwersalnego sprzętu, umożliwiającego wykonanie kilku zaawansowanych zabiegów pielęgnacyjnych jest Aquapeel H2. Ta zaawansowana technologicznie aparatura umożliwia dogłębne oczyszczanie skóry – tzw. wodorowe oczyszczanie twarzy i oczyszczanie wodorowe pleców, dekoltu czy szyi.

Ablacyjny Resurfacing skóry iPIXEL™ to technologia erbium:yag wprowadzona przez platformę Alma harmony XL pro. Laser frakcyjny iPIXEL™ polecany jest osobom, które chcą odświeżyć swoją skórę i pozbyć się niedoskonałości. Terapia jest doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy oczekują błyskawicznej poprawy kondycji skóry. Ta technologia jest bezkonkurencyjna w obkurczaniu rozszerzonych porów oraz znakomicie złuszcza naskórek. Zabieg resurfacingu skóry daje świetne rezultaty redukując zmarszczki, poprawiając gęstość skóry oraz dając efekt fotoodmłodzenia.

Jednym ze sposobów na pobudzenie remodelingu skóry, wykorzystywanym w zabiegach kosmetycznych oraz zabiegach medycyny estetycznej jest kontrolowanie uszkodzenie skóry. Przerwanie ciągłości skóry sprzyja bowiem powstaniu miejscowego stanu zapalnego oraz wzmożonej syntezie włókien kolagenowych. Jednym z najchętniej wybieranych zabiegów tego typu jest mezoterapia mikroigłowa. Jest to skuteczna terapia indukująca syntezę nowych włókien kolagenowych, co prowadzi do odmłodzenia skóry oraz redukcji niektórych defektów skórnych. Najczęściej zabieg mezoterapii mikroigłowej wykonywany jest w obrębie twarzy, szyi i dekoltu, a także owłosionej skóry głowy; inne możliwe lokalizacje to obszary ciała wymagające regeneracji skóry.

Peelingi Chemiczne Kraków

Mediderma by Sesderma.

Zabieg kosmetyczny z wykorzystaniem peelingów chemicznych to zaawansowana pielęgnacja skóry dotkniętej rozmaitymi problemami. Takie peelingi medyczne działają znacznie skuteczniej niż peelingi drogeryjne. Wysoka skuteczność peelingów chemicznych wynika z opracowania formuły bazującej na naturalnych kwasach w wysokich stężeniach. Kwasy na twarz wymagają jednak umiejętnego stosowania – tego typu zabiegi pielęgnacyjne powinny być wykonywane wyłącznie w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym. W naszej klinice stosujemy peelingi medyczne najwyższej jakości – mowa o preparatach znanej na świecie marki Sesderma. Ta jedna z najbardziej prestiżowych marek kosmetycznych oferuje peelingi chemiczne stworzone z wykorzystaniem procedur nanotechnologicznych. Dzięki temu cząstki aktywne preparatów osiągają mikroskopijne rozmiary, rzędu kilkudziesięciu nanometrów. Jak przekłada się to na efekty zastosowania peelingów Sesderma? Nano preparaty wyróżniają się wysoką koncentracją związków aktywnych, a także doskonałą penetracją w głąb skóry. Dzięki bogatej ofercie peelingów chemicznych możliwe jest skomponowanie indywidualnej terapii, doskonale odpowiadającej aktualnym potrzebom skóry – wystarczy konsultacja z naszym ekspertem, który trafnie zdiagnozuje problemy skóry i zredukuje je dzięki wykorzystaniu odpowiednich peelingów medycznych.

Mikrodermabrazja to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów złuszczających naskórek. Jest to zabieg kosmetyczny polegający na mechanicznym, bezinwazyjnym złuszczaniu martwych komórek naskórka, zatem zabieg ten sprawdzi się idealnie u osób, których celem jest odświeżenie skóry i jej dogłębne wygładzenie. Zabieg złuszczania skóry może być wykonane z wykorzystaniem różnych materiałów ścierających. W mikrodermabrazji diamentowej wykorzystywane są głowice diamentowe, które różnią się średnicą ziaren diamentu, a zatem stopniem ścieralności wierzchnich warstw naskórka. Natomiast mikrodermabrazja korundowa wykorzystuje się zmikronizowane kryształki korundu, które wyrzucane są pod wysokim ciśnieniem w kierunku powierzchni skóry. Uzyskuje się w ten sposób efekt „piaskowania” skóry, a zużyty korund oraz złuszczony naskórek zasysane są przez specjalną dyszę. Mikrodermabrazja zapewnia silniejszy efekt złuszczający, dedykowana jest zatem cerom mniej wrażliwym, o większej odporności na działanie czynników mechanicznych.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję

Otrzymaj kod promocyjny na swój pierwszy zabieg lub zamówienie w klinice Neonia

Zapisz się do newslettera. Nie przegap naszych informacji o promocjach, zabiegach i najlepszych kosmetykach.