fbpx

obwisłe piersiPiersi to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Wygląd piersi determinowany jest m. in. zawartością tkanki tłuszczowej oraz jędrnością skóry. Od kondycji skóry zależy, czy biust zachowa atrakcyjny wygląd – skóra podtrzymuje bowiem biust, zapewnia mu sprężystość i piękny kształt. Osłabienie skóry, spadek jej gęstości oraz przesuszenie skóry wpływają negatywnie na biust – pojawiają się obwisłe piersi. Problem z wyglądem biustu nasilić może się także przy utracie tkanki tłuszczowej budującej biust – gdy piersi tracą swą objętość, sprzyja to utracie ich owalnego kształtu.
Obwisłe piersi mogą być zatem konsekwencją niewłaściwej pielęgnacji skóry – braku jej nawilżania i odżywiania, ekspozycji na słońce, częstego korzystania z gorących kąpieli. Skóra traci ponadto jędrność z wiekiem – dochodzi do spadku syntezy włókien kolagenowych i elastynowych, a także zaniku ochronnego płaszcza hydrolipidowego. Skóra traci gęstość, staje się cienka i mało elastyczna.
Bardzo częstą przypadłością są obwisłe piersi po ciąży. Przyczyną jest nagły wzrost objętości piersi podczas ciąży i karmienia piersią, co prowadzi do rozciągnięcia włókien kolagenowych i spadku jędrności skóry. Wtedy nawet niewielki biust nie będzie w odpowiedni sposób podtrzymywany i utraci jędrność. W podobny sposób biust może utracić jędrność podczas kuracji odchudzającej. Szczególnie niekorzystnie na wygląd biustu działa nagły spadek wagi, a także ciągłe wahania wagi (naprzemienne chudnięcie i tycie). Wtedy obwisłym piersiom często towarzyszą rozstępy na skórze biustu. Tego typu rozstępy są w miarę łatwe do wyeliminowanie nawet zabiegami kosmetycznymi tak jak mezoterapia mikroigłowa czy karboksyterapia o ile są one  świeże a zabieg jest wykonywany w renomowanym gabinecie kosmetycznym.

Zobacz również:

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję