fbpx

nieudany tatuażCoraz więcej osób decyduje się na ozdabianie ciała tatuażami. Niekiedy decyzja o wykonaniu tatuażu podejmowana jest spontanicznie – a taki nieprzemyślany krok skutkuje powstaniem niechcianego tatuażu. Problem może dotyczyć kwestii wybranego wzoru, jak i wykonania tatuażu w ogóle. Poza podjęciem przemyślanej decyzji i starannym wyborem wzoru tatuażu, należy przykładać ogromną wagę do wyboru odpowiedniego salonu tatuażu. Rzutuje to bowiem na efekt wizualny, a także bezpieczeństwo zabiegu.
Możliwe powikłania podczas wykonywania tatuażu to infekcje skórne oraz alergie na pigmenty. W przypadku powstania niepożądanych zmian skórnych na świeżo wykonanym tatuażu, może dojść do zmiany wyglądu rysunku na skórze. Wtedy taki nieudany tatuaż może mieć nierówne kontury a także nierównomierne rozłożenie pimentów. Oczywiście nieudany tatuaż może być także konsekwencją niewystarczających umiejętności osoby wykonującej tatuaż.
Niechciany tatuaż może powstać także w konsekwencji rozwoju bliznowców na skórze – zbyt szybka i głęboka praca igłą prowadzi do rozwoju blizn przerostowych zniekształcających tatuaż. Niepożądanym zjawiskiem jest ponadto migracja pigmentu, będące efektem reakcji układu immunologicznego na tusz i prowadzące do wyblaknięcia tatuażu. Jedynie zabiegi laserowe są wstanie poradzić sobie z takim nieestetycznym tatuażem.

Zobacz również:

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję