nieudany tatuażCoraz więcej osób decyduje się na ozdabianie ciała tatuażami. Niekiedy decyzja o wykonaniu tatuażu podejmowana jest spontanicznie – a taki nieprzemyślany krok skutkuje powstaniem niechcianego tatuażu. Problem może dotyczyć kwestii wybranego wzoru, jak i wykonania tatuażu w ogóle. Poza podjęciem przemyślanej decyzji i starannym wyborem wzoru tatuażu, należy przykładać ogromną wagę do wyboru odpowiedniego salonu tatuażu. Rzutuje to bowiem na efekt wizualny, a także bezpieczeństwo zabiegu.
Możliwe powikłania podczas wykonywania tatuażu to infekcje skórne oraz alergie na pigmenty. W przypadku powstania niepożądanych zmian skórnych na świeżo wykonanym tatuażu, może dojść do zmiany wyglądu rysunku na skórze. Wtedy taki nieudany tatuaż może mieć nierówne kontury a także nierównomierne rozłożenie pimentów. Oczywiście nieudany tatuaż może być także konsekwencją niewystarczających umiejętności osoby wykonującej tatuaż.
Niechciany tatuaż może powstać także w konsekwencji rozwoju bliznowców na skórze – zbyt szybka i głęboka praca igłą prowadzi do rozwoju blizn przerostowych zniekształcających tatuaż. Niepożądanym zjawiskiem jest ponadto migracja pigmentu, będące efektem reakcji układu immunologicznego na tusz i prowadzące do wyblaknięcia tatuażu. Jedynie zabiegi laserowe są wstanie poradzić sobie z takim nieestetycznym tatuażem.

Poniżej zabiegi na: Nieudany tatuaż

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.

Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego to najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza metoda pozbycia się niechcianych pamiątek. Działanie lasera ma za zadanie rozbić barwnik tatuażu na mikrocząsteczki, które następnie zostają wydalone przez organizm. Jest kilka rodzajów technologii laserowej, które usuwają tatuaże, natomiast obecnie najbardziej popularna na świecie to technologia Q-switch. Nie każdy laser, który stosuje technologię Q-switch ma odpowiednią moc czy głowice do ciemnych lub jasnych kolorów tatuażu. Krótko mówiąc, Q-switch Q-switchowi nie równy. Alma Harmony XL PRO Q-switch to rewolucyjna platforma, która w rękach doświadczonego i odpowiednio przeszkolonego specjalisty poradzi sobie z najtrudniejszymi do usunięcia tatuażami, o szerokiej gamie kolorów.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Akceptuję