fbpx

nieudany makijaż permanentnyMakijaż permanentny to trwała alternatywa dla tradycyjnego makijażu oczu, brwi czy ust. Zabieg ten polega na wprowadzeniu pigmentów w głąb skóry w celu skorygowania kształtu ust, uwydatnienia odcienia czerwieni wargowej, podkreślenia konturów oka czy przyciemnienia i zagęszczenia brwi. Nie należy mylić makijażu permanentnego z tatuażem – pigmenty są bowiem wprowadzane do płytszych warstw skóry, które złuszczając się dają efekt stopniowego blaknięcia i zaniku makijażu permanentnego na przestrzeni kilku lat.
Zabieg makijażu permanentnego powinien być przeprowadzany wyłącznie przez specjalistę, gdyż powikłaniem niewłaściwie i niestarannie wykonanego zabiegu może być niezadowalający efekt końcowy zabiegu. Nieudany makijaż permanentny może sprowadzać się do powstania nierównych konturów brwi czy oka, a także ust. Inne niepożądane efekty to zbyt intensywna kumulacja barwnika dająca nienaturalny, przerysowany efekt a także nierównomierna pigmentacja. Możliwe jest oczywiście uzyskanie efektu zbyt delikatnego, który nie jest wystarczająco widoczny na skórze. Nierzadko zdarza się także, że kolorystyka makijażu nie jest utrzymana w tonacji cery – zbyt ciepłe lub zbyt chłodne odcienie makijażu nie harmonizują z naturalną urodą.
Nieudany makijaż permanentny to także taki, który powikłany jest zakażeniem – wtedy infekcja i towarzyszące jej zmiany skórne mogą wpływać na efekt końcowy, prowadząc m. in. do nierównomiernej dystrybucji barwników czy nierównych konturów makijażu. Jedyną skuteczną i bezpieczną metodą na nieudany makijaż permanentny to laserowe usuwanie makijażu permanentnego.

Zobacz również:

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję