Cart

nadpotliwośćPocenie się jest fizjologicznym mechanizmem chroniącym organizm przed przegrzaniem. Intensywność pocenia się zależy m. in. od ilości gruczołów potowych w skórze i indywidualnej wrażliwości na działanie czynników emocjonalnych, warunków pogodowych czy diety.
Gdy ilość potu jest większa niż ta, która wymagana jest do utrzymania prawidłowej temperatury ciała – mówimy o nadpotliwości. Nadpotliwość to problem dotykający zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Nadmierne pocenie się może towarzyszyć niektórych schorzeniom, np. infekcjom przebiegającym z gorączką, nadczynności tarczycy, cukrzycy, schorzeniom układu nerwowego czy niektórym nowotworom (tzw. nocne poty). Nadmierne pocenie się może ponadto towarzyszyć menopauzie i andropauzie. Jest to tzw. nadpotliwość wtórna. Z kolei nadpotliwość pierwotna (nadpotliwość idiopatyczna) to nadmierne pocenie się. Możliwa jest nadpotliwość na całym ciele bądź ograniczona miejscowo – wtedy najczęściej jest to nadpotliwość na twarzy, nadpotliwość dłoni i stóp czy nadpotliwość pod pachami. W tym wypadku botoks jest najbardziej pożądaną opcją zwalczenie pocenia się. Jakie czynniki wyzwalają nadmierne pocenie się? Przyczyny to stres, silne emocje, wysoka temperatura otoczenia, wysiłek fizyczny czy spożycie ostrych potraw.
Nadmierne wydzielanie potu może powodować dyskomfort i uczucie skrępowania, powstawanie przykrego zapachu, a także może być przyczyną problemów zdrowotnych (infekcje skórne).

Poniżej zabiegi na: Nadpotliwość

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.

Botoks, czyli zabieg medycyny estetycznej z wykorzystaniem toksyny botulinowej to popularny zabieg medycyny estetycznej, który umożliwia redukowanie zmarszczek, a także profilaktykę ich powstawania. Toksyna botulinowa to neurotoksyna syntetyzowana przez bakterie Clostridium botulinum. Toksyna botulinowa hamuje aktywność acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekazywanie impulsów między nerwami a mięśniami. Dzięki temu botoks znajduje zastosowanie jako środek likwidujący zmarszczki mimiczne, a także redukujący nadpotliwość. W naszej klinice stosujemy preparaty najwyższej jakości – Botox i Azzalure; są to najbardziej znane na świecie preparaty z toksyną botulinową typu A. Wyróżniają się wysoką skutecznością i bezpieczeństwem stosowania.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję

Otrzymaj kod promocyjny na swój pierwszy zabieg lub zamówienie w klinice Neonia

Zapisz się do newslettera. Nie przegap naszych informacji o promocjach, zabiegach i najlepszych kosmetykach.