fbpx

nadmiar tkanki tłuszczowejNadwaga i otyłość to przypadłości natury nie tylko estetycznej, ale także zdrowotnej. Odchudzanie jest zatem inwestycją w nienaganny wygląd sylwetki, ale także w zdrowie. Nadmiar tkanki tłuszczowej bardzo często jest konsekwencją niewłaściwego trybu życia, ze szczególnym uwzględnieniem źle zbilansowanej diety oraz mało aktywnego trybu życia. Nie bez znaczenia są także predyspozycje genetyczne. Ponadto wraz z wiekiem spada tempo przemiany materii, co sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Nadmiar tkanki tłuszczowej może być także konsekwencją stosowania niektórych leków, występowania zaburzeń hormonalnych czy niektórych chorób przewlekłych.
Nadmiar tkanki tłuszczowej może być zlokalizowany równomiernie na całym ciele lub być ograniczony miejscowo. U mężczyzn nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowany jest najczęściej na brzuchu – i taka otyłość, zwana otyłością centralną lub brzuszną stanowi największe zagrożenie dla zdrowia. Sprzyja bowiem pojawieniu się tzw. trzewnej tkanki tłuszczowej i otłuszczeniu narządów wewnętrznych. Z kolei nadmiar tkanki tłuszczowej u kobiet najczęściej skumulowany jest w okolicy bioder i pośladków.
Kiedy mówimy o nadmiarze tkanki tłuszczowej? Jedną z metod określenia nadwagi jest pomiar procentowej zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie – norma to 15 – 20% u mężczyzn oraz 20 – 25% u kobiet. Inną metodą jest obliczenie wskaźnika BMI – prawidłowy mieści się w zakresie 19 – 25.  Lipoliza iniekcyjna może okazać się bardzo pomocna w miejscowym nadmiarze tłuszczu.

Zobacz również:

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję