Cart

nadmiar owłosieniaNadmiar włosów na ciele postrzegany jest obecnie jako defekt estetyczny. Jednym z atrybutów kobiecej urody jest dziś idealnie gładkie ciało, zatem niepożądane staje się nawet niewielkie owłosienie, występujące u kobiet anatomiczne. Intensywność owłosienia jest kwestią indywidualną i zależy od gęstości włosów na ciele i ich barwy – ciemne owłosienie jest zauważalne bardziej niż to o jasnym odcieniu. Na intensywność owłosienia mają także wpływ predyspozycje genetyczne. To, co odbierane jest przez kobiety jako nadmiar włosów, może być zatem prawidłowo występującym owłosieniem ciała. Nadmiar włosów u kobiet określany jest mianem hirsutyzmu. Hirsutyzm rozwija się na podłożu zaburzeń hormonalnych towarzyszących m. in. zespołowi policystycznych jajników, zespołowi Cushinga czy hiperprolaktynemii, a także stosowaniu niektórych leków. Hirsutyzm charakteryzuje się nadmiarem włosów na twarzy, brzuchu, klatce piersiowej i plecach, a także kończynach. Nadmiernemu owłosieniu najczęściej towarzyszy nadmierny łojotok skóry, zmiany trądzikowe, łysienie androgenowe.
Nadmiar owłosienia u mężczyzn jest trudny do zdefiniowania. Z natury u mężczyzn występuje obfite owłosienie na ciele, a intensywność owłosienia – podobnie jak u kobiet – jest kwestią indywidualną. Coraz częściej prawidłowe owłosienie odbierane jest jako nadmiar włosów u mężczyzn – szczególnie w takich lokalizacjach jak plecy czy klatka piersiowa. Jest to jednak kwestia obecnej mody na gładkie ciało, a nie jakichkolwiek nieprawidłowości zdrowotnych prowadzących do nadmiaru włosów u mężczyzn. Depilacja laserowa to jedyna skuteczna metoda na nadmiar owłosienia.

Poniżej zabiegi na: Nadmiar owłosienia

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.

Depilacja laserowa Kraków

Soprano Ice Platinum

Nagrodzony najbardziej prestiżową nagrodą w medycynie estetycznej na świecie “MyFaceMyBody Awards” w Londynie jako najbardziej innowacyjny zabieg. Nagrodzony również nagrodą innowacja LNE. Nadmierne owłosienie lub też konieczność częstego powtarzania zabiegów jego usuwania, jest dla wielu osób dużym problemem. Nie dziwi zatem fakt, że poszukujemy sposobu na proste, skuteczne i przy tym bezbolesne pozbycie się owłosienia z różnych części ciała, również tych trudno dostępnych i delikatnych. Wszystkie te wymagania spełnia JEDYNY W KRAKOWIE Soprano ICE Platinum: • skutecznie, • szybko, • bezpiecznie, • komfortowo, • dla wszystkich fototypów skóry.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję

Otrzymaj kod promocyjny na swój pierwszy zabieg lub zamówienie w klinice Neonia

Zapisz się do newslettera. Nie przegap naszych informacji o promocjach, zabiegach i najlepszych kosmetykach.