fbpx

małe ustaUsta to jeden z najważniejszych elementów twarzy, determinujący jej całościową ocenę. Usta przyciągają wzrok, determinują to, jak jesteśmy oceniani przez innych – pełne i kształtne usta kojarzone są z kobiecością i zmysłowością, a małe i wąskie przypisywane są wręcz negatywnym cechom charakteru, jak zdystansowanie do świata czy zaciętość.
Kształt ust determinowany jest naszymi genami, a także uwarunkowaniami kulturowymi. Pełne i zmysłowe usta mieszkańców krajów południowoeuropejskich to m. in. kwestia ich języka, nasyconego samogłoskami. Ich wypowiadanie wymaga eksponowania ust. Natomiast posługiwanie się np. językiem polskim obfitującym w spółgłoski wymaga zaciskania ust.
Małe i wąskie usta są także konsekwencją starzenia się – ograniczenie syntezy kolagenu, mniejszej ilości wody czy kwasu hialuronowego w tkankach, spadku elastyczności skóry, pojawienia się zmarszczek mimicznych wokół ust (a także zmarszczki palacza). Skóra na ustach staje się cieńsza, przesuszona, tracą lipidową warstwę ochronną. Czerwień wargowa blednie, usta tracą swą objętość i kształt, może nasilić się asymetria ust.

Zobacz również:

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję