Cart

małe ustaUsta to jeden z najważniejszych elementów twarzy, determinujący jej całościową ocenę. Usta przyciągają wzrok, determinują to, jak jesteśmy oceniani przez innych – pełne i kształtne usta kojarzone są z kobiecością i zmysłowością, a małe i wąskie przypisywane są wręcz negatywnym cechom charakteru, jak zdystansowanie do świata czy zaciętość.
Kształt ust determinowany jest naszymi genami, a także uwarunkowaniami kulturowymi. Pełne i zmysłowe usta mieszkańców krajów południowoeuropejskich to m. in. kwestia ich języka, nasyconego samogłoskami. Ich wypowiadanie wymaga eksponowania ust. Natomiast posługiwanie się np. językiem polskim obfitującym w spółgłoski wymaga zaciskania ust.
Małe i wąskie usta są także konsekwencją starzenia się – ograniczenie syntezy kolagenu, mniejszej ilości wody czy kwasu hialuronowego w tkankach, spadku elastyczności skóry, pojawienia się zmarszczek mimicznych wokół ust (a także zmarszczki palacza). Skóra na ustach staje się cieńsza, przesuszona, tracą lipidową warstwę ochronną. Czerwień wargowa blednie, usta tracą swą objętość i kształt, może nasilić się asymetria ust.

Poniżej zabiegi na: Małe usta

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.

Kwas hialuronowy Kraków

Zabiegi Restylane – Neauvia

Kwas hialuronowy to związek fizjologicznie występujący w naszym organizmie; jego rolą jest nawodnienie skóry i zapewnienie jej odpowiedniej elastyczności i jędrności. Wyjątkowe właściwości kwasu hialuronowego wynikają ze zdolności wiązania wody. Z upływem lat spada wielkość syntezy kwasu hialuronowego w organizmie – a jego zmniejszona zawartość w skórze prowadzi do spadku elastyczności skóry, jej przesuszenia oraz pojawienia się zmarszczek. Medycyna estetyczna z powodzeniem wykorzystuje kwas hialuronowy w celu odmładzania twarzy – wypełniacz ten umożliwia wygładzenie zmarszczek, wypełnienie ust czy poprawę owalu twarzy (wolumetria twarzy).

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję

Otrzymaj kod promocyjny na swój pierwszy zabieg lub zamówienie w klinice Neonia

Zapisz się do newslettera. Nie przegap naszych informacji o promocjach, zabiegach i najlepszych kosmetykach.