fbpx

Likwidacja drugiego podbródkaPodwójny podbródek to często spotykany defekt estetyczny – osoby w każdym wieku, zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą mieć podwójny podbródek. Jak zlikwidować tą niekorzystną zmianę w wyglądzie? Usuwanie drugiego podbródka warto powierzyć specjalistom medycyny estetycznej, gdyż domowe metody na podwójny podbródek (krem, masaże, ćwiczenia) zazwyczaj nie przynoszą pożądanych efektów. Jak zlikwidować drugi podbródek w gabinecie medycyny estetycznej? Zabiegi na podwójny podbródek to przede wszystkim:

Accent prime
– nici liftingujące PDO
– Hifu
Kriolipoloza Kraków
– lipoliza iniekcyjna Kraków

Kilka informacji
Accent Prime podbródek cena: od 500 pln
Ilość zabiegów: 4-6
Lipoliza iniekcyjna podbródek cena:  od 400 pln
Ilość zabiegów: 4-6
Endermolift cena: od 100 pln
Ilość zabiegów: 10-15

Usuwanie drugiego podbródka-jaka metoda jest najlepsza?

Wyboru metody dokonuje specjalista w oparciu o stopień zaawansowania defektu oraz przyczyny jego powstania. Jeśli podwójny podbródek jest konsekwencją obecności tłuszczaka, konieczne jest jego chirurgiczne usunięcie. Natomiast w przypadku kumulacji tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka zalecane jest wykonanie kilku zabiegów urządzeniem Accent Prime na podbródek  lub wykonanie lipolizy iniekcyjnej podbródka. Lipoliza iniekcyjna drugiego podbródka to bezoperacyjny zabieg usuwania tkanki tłuszczowej. Preparat zawierający związki niszczące komórki tłuszczowe jest wprowadzany w głębokie warstwy skóry przy pomocy cieniutkiej igły. Usunięty z komórek tłuszcz usuwany jest na drodze przemian metabolicznych w wątrobie, zaś tkanka ulega obkurczeniu. Warto przeprowadzić serię kilku zabiegów, a ostateczny efekt zauważalny jest po kilku tygodniach od wykonania zabiegu usuwającego drugi podbródek.
Zabieg endermologii twarzy (Endermolift) idealnie sprawdza się w przypadku podwójnego podbródka spowodowanego obrzękiem twarzy. Wtedy zastosowanie specjalnej głowicy umożliwia drenaż limfatyczny tkanek i odpływanie limfy, co redukuje obrzęki w okolicy podbródka.
Likwidacja podwójnego podbródka możliwa jest także na drodze ujędrnienia skóry laserem iPIXEL. Frakcyjny laser ablacyjny prowadzi do powstania mikrouszkodzeń termicznych skóry i pobudzenia procesów regeneracyjnych. Ostatecznie dochodzi do resufracingu skóry i silnego jej ujędrnienia. Efekt utrzymuje się przez wiele miesięcy. Taki zabieg na drugi podbródek sprawdza się u pacjentów dotkniętych umiarkowanym wiotczeniem skóry. Natomiast w przypadku zaawansowanego nadmiaru skóry, która traci elastyczność i jest obwisła doskonale sprawdza się zabieg liftingujący z wykorzystaniem nici PDO. Nici liftingujące z haczykami wprowadzane są w skórę i zakotwiczają się w tkankach, dając efekt mechanicznego jej podciągnięcia, a z czasem także ujędrnienia spowodowanego nasiloną syntezą włókien kolagenowych. Nici wprowadzane są za pomocą cienkiej kaniuli, a wprowadzone podskórnie nici są niewidoczne i niewyczuwalne.

Modelowanie podbródka Accent Prime (fale radiowe i ultradźwięki)

Nienaganny wygląd podbródka można przywrócić dzięki wykorzystaniu innowacyjnej aparatury – Accent Prime od Alma Lasers. Jest to platforma wykorzystująca dwie niezwykle skuteczne technologie – ultradźwięków oraz fal radiowych. Obie te technologie mogą być z powodzeniem wykorzystywane w celu wyszczuplenia i ujędrnienia podbródka. Ultradźwięki umożliwiają redukcję skumulowanej w okolicy podbródka tkanki tłuszczowej, prowadząc do rozbicia komórek tłuszczowych i uwolnienia z nich tłuszczu. Z kolei fale radiowe ujędrniają skórę na drodze pobudzenia syntezy włókien kolagenowych, co możliwe jest dzięki podgrzaniu skóry i tkanki podskórnej do temperatury 45 – 60 stopni. Taki efekt cieplny nie jest jednak odczuwalny jako dyskomfort, gdyż efekt nagrzewania tkanki jest stopniowy, a jednocześnie towarzyszy mu zastosowanie zaawansowanej głowicy chłodzącej. Wykorzystanie specjalnej głowicy Mini Speed umożliwia precyzyjne przeprowadzenie zabiegu na tak niewielkim obszarze, jakim jest podbródek.

Zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut i jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny, nie powoduje przerwania ciągłości naskórka i nie wymaga rekonwalescencji. Pierwszy efekt zauważyć można natomiast po zabiegu, zaś efekt ostateczny ocenić można ocenić po kilku tygodniach, gdy dojdzie do zsyntetyzowania nowych włókien kolagenowych. Accent Prime uznawany jest obecnie za najskuteczniejszy zabieg wyszczuplający i modelujący podbródek.

Efekty likwidacji podbródka urządzeniem Accent Prime są widoczne już po dwóch zabiegach.

Zobacz również:

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję