fbpx

Lifting twarzyZ upływem lat pojawiają się oznaki starzenia obejmujące całą twarz – skóra traci elastyczność, owal twarzy opada. Częstymi problemami są wówczas opadające powieki i dolina łez, worki pod oczami, bruzdy nosowo – wargowe i bruzdy marionetki, a także opadanie policzków i pojawienie się tzw.”chomików”. Takie zmiany w wyglądzie twarzy bardzo postarzają; niestety – trudno jest zredukować tak zaawansowane zmiany na własną rękę, stosując kremy ujędrniające. Jedyne skuteczne metody na poprawienie owalu twarzy oferuje klinika medycyny estetycznej.
Lifting twarzy nie musi już kojarzyć się z inwazyjnym zabiegiem przy użyciu skalpela, wymagającym długotrwałej rekonwalescencji i obciążonym ryzykiem wystąpienia powikłań. Dziś możliwy jest lifting twarzy bez skalpela, dający możliwość skutecznego i bezpiecznego ujędrniania skóry oraz poprawy owalu twarzy. Co to jest lifting twarzy bez użycia skalpela? Mowa o zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących, wolumetrii twarzy z wykorzystaniem kwasu hialuronowego oraz zabiegu laserowego liftingu twarzy.

Lifting twarzy nićmi PDO

Nici liftingujące PDO umożliwiają kompleksowe odmładzanie twarzy. Są to bezpieczne, rozpuszczalne nici polidioksanonowe, które wprowadzane są śródskórnie przy pomocy specjalnej igły lub kaniuli. Nici wykorzystywane w celu poprawy owalu twarzy to nici haczykowate, wyposażone w szereg gęstych mikrohaczyków, które podciągają skórę i przywracają pożądane rysy twarzy. Nici rozpuszczają się, pobudzając syntezę kolagenu i zapewniają efekt długotrwałego liftingu. Dzięki temu zabieg liftingu twarzy nićmi daje długotrwały efekt, a jednocześnie zapewnia bardzo naturalny wygląd. Implantacja nici liftingujących nie prowadzi do naruszenia mięśni mimicznych i zaburzeń mimiki twarzy, ponadto po zabiegu nie pozostają żadne blizny.
W zależności od umiejscowienia nici liftingujących, można uzyskać zróżnicowany efekt:
– podniesienia policzków, z jednoczesną redukcją „chomików” oraz wygładzeniem bruzd nosowo – wargowych i bruzd marionetek
– skorygowania kształtu żuchwy
– podniesienia opadających brwi i powiek
– zredukowania głębokich zmarszczek
– redukcji podwójnego podbródka
Po zabiegu mogą pojawić się zasinienia i niewielki obrzęk, które ustępują zazwyczaj po tygodniu. Sam zabieg trwa do kilkudziesięciu minut i dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego jest bezbolesny.

Laserowy lifting twarzy

Lifting twarzy możliwy jest z wykorzystaniem lasera Clearlift. Jest to nieinwazyjny zabieg ujędrniania skóry twarzy – działanie nieablacyjnego lasera Q switch kompleksowo odmładza skórę, redukując wszystkie niepożądane symptomy starzenia się. Laser emituje wiązkę światła, która nie uszkadza powierzchniowych warstw skóry, natomiast dociera do jej głębszych warstw i stymuluje jej odnowę. Ten bezinwazyjny, bezoperacyjny lifting twarzy prowadzi do zwiększenia gęstości skóry, obkurczenia włókien kolagenowych oraz wygładzenie zmarszczek. Dzięki temu skóra na twarzy staje się ujędrniona i wygładzona, poprawie ulega owal twarzy, przebarwienia zostają rozjaśnione.
Największe zalety laserowego liftingu twarzy to efekt utrzymujący się przez wiele miesięcy, minimalne ryzyko działań niepożądanych oraz brak konieczności rekonwalescencji. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga stosowania znieczulenia miejscowego, a przeprowadzić można go w dowolnej porze roku.

Podniesienie – modelowanie owalu twarzy kwasem hialuronowym

Owal twarzy można modyfikować dzięki wykorzystaniu kwasu hialuronowego. Iniekcja preparatu mającego postać plastycznego żelu umożliwia wypełnienie policzków i uwydatnienie kości policzkowych, redukcję chomików, wygładzanie głębokich zmarszczek i bruzd czy konturowanie żuchwy. Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego daje natychmiastowe efekty w postaci wygładzenia twarzy i poprawy jej owalu, a w dłuższej perspektywie czasu zauważalne jest nawilżenie i ujędrnienie skóry, przywrócenie blasku i zdrowego kolorytu. Efekty wolumetrii twarzy z wykorzystaniem kwasu hialuronowego utrzymują się przez około 12 – 18 miesięcy.

Zobacz również:

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję