Lifting twarzyZ upływem lat pojawiają się oznaki starzenia obejmujące całą twarz – skóra traci elastyczność, owal twarzy opada. Częstymi problemami są wówczas opadające powieki i dolina łez, worki pod oczami, bruzdy nosowo – wargowe i bruzdy marionetki, a także opadanie policzków i pojawienie się tzw.”chomików”. Takie zmiany w wyglądzie twarzy bardzo postarzają; niestety – trudno jest zredukować tak zaawansowane zmiany na własną rękę, stosując kremy ujędrniające. Jedyne skuteczne metody na poprawienie owalu twarzy oferuje klinika medycyny estetycznej.
Lifting twarzy nie musi już kojarzyć się z inwazyjnym zabiegiem przy użyciu skalpela, wymagającym długotrwałej rekonwalescencji i obciążonym ryzykiem wystąpienia powikłań. Dziś możliwy jest lifting twarzy bez skalpela, dający możliwość skutecznego i bezpiecznego ujędrniania skóry oraz poprawy owalu twarzy. Co to jest lifting twarzy bez użycia skalpela? Mowa o zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących, wolumetrii twarzy z wykorzystaniem kwasu hialuronowego oraz zabiegu laserowego liftingu twarzy.

Lifting twarzy nićmi PDO

Nici liftingujące PDO umożliwiają kompleksowe odmładzanie twarzy. Są to bezpieczne, rozpuszczalne nici polidioksanonowe, które wprowadzane są śródskórnie przy pomocy specjalnej igły lub kaniuli. Nici wykorzystywane w celu poprawy owalu twarzy to nici haczykowate, wyposażone w szereg gęstych mikrohaczyków, które podciągają skórę i przywracają pożądane rysy twarzy. Nici rozpuszczają się, pobudzając syntezę kolagenu i zapewniają efekt długotrwałego liftingu. Dzięki temu zabieg liftingu twarzy nićmi daje długotrwały efekt, a jednocześnie zapewnia bardzo naturalny wygląd. Implantacja nici liftingujących nie prowadzi do naruszenia mięśni mimicznych i zaburzeń mimiki twarzy, ponadto po zabiegu nie pozostają żadne blizny.
W zależności od umiejscowienia nici liftingujących, można uzyskać zróżnicowany efekt:
– podniesienia policzków, z jednoczesną redukcją „chomików” oraz wygładzeniem bruzd nosowo – wargowych i bruzd marionetek
– skorygowania kształtu żuchwy
– podniesienia opadających brwi i powiek
– zredukowania głębokich zmarszczek
– redukcji podwójnego podbródka
Po zabiegu mogą pojawić się zasinienia i niewielki obrzęk, które ustępują zazwyczaj po tygodniu. Sam zabieg trwa do kilkudziesięciu minut i dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego jest bezbolesny.

Laserowy lifting twarzy

Lifting twarzy możliwy jest z wykorzystaniem lasera Clearlift. Jest to nieinwazyjny zabieg ujędrniania skóry twarzy – działanie nieablacyjnego lasera Q switch kompleksowo odmładza skórę, redukując wszystkie niepożądane symptomy starzenia się. Laser emituje wiązkę światła, która nie uszkadza powierzchniowych warstw skóry, natomiast dociera do jej głębszych warstw i stymuluje jej odnowę. Ten bezinwazyjny, bezoperacyjny lifting twarzy prowadzi do zwiększenia gęstości skóry, obkurczenia włókien kolagenowych oraz wygładzenie zmarszczek. Dzięki temu skóra na twarzy staje się ujędrniona i wygładzona, poprawie ulega owal twarzy, przebarwienia zostają rozjaśnione.
Największe zalety laserowego liftingu twarzy to efekt utrzymujący się przez wiele miesięcy, minimalne ryzyko działań niepożądanych oraz brak konieczności rekonwalescencji. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga stosowania znieczulenia miejscowego, a przeprowadzić można go w dowolnej porze roku.

Podniesienie – modelowanie owalu twarzy kwasem hialuronowym

Owal twarzy można modyfikować dzięki wykorzystaniu kwasu hialuronowego. Iniekcja preparatu mającego postać plastycznego żelu umożliwia wypełnienie policzków i uwydatnienie kości policzkowych, redukcję chomików, wygładzanie głębokich zmarszczek i bruzd czy konturowanie żuchwy. Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego daje natychmiastowe efekty w postaci wygładzenia twarzy i poprawy jej owalu, a w dłuższej perspektywie czasu zauważalne jest nawilżenie i ujędrnienie skóry, przywrócenie blasku i zdrowego kolorytu. Efekty wolumetrii twarzy z wykorzystaniem kwasu hialuronowego utrzymują się przez około 12 – 18 miesięcy.

Poniżej zabiegi na: Lifting twarzy

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.

Accent Prime Kraków

Fale radiowe i ultradzwięki

Accent Prime to najnowocześniejsza platforma zabiegowa od Alma lasers, łącząca w sobie unikatowe technologie fal radiowych oraz ultradźwięków. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie całkowicie nieinwazyjnych, bezpiecznych i niezwykle skutecznych zabiegów umożliwiających modelowanie sylwetki oraz ujędrnianie skóry twarzy i ciała. Takie innowacyjne połączenie pozwala natychmiast uzyskać długotrwałe efekty bez konieczności rekonwalescencji.

Nici Liftingujące wykonane są z włókna PDO (polidioksanonu ) służą jak sama nazwa wskazuje do liftingu czyli podciągania tkanek miękkich. Pod nazwą PDO mamy kilka rodzaje Nici ( krótkie proste, krótkie zawijane, oraz dłuższe z haczykami). Pierwsze dwa rodzaje nadają się jedynie do wygładzania zmarszczek i rewitalizacji skóry natomiast niezależnie od nazwy nie mają one stricte liftingującego charakteru. W przekonaniu naszej kliniki są zabiegi mniej inwazyjne oraz bardziej skuteczne od nici do wygładzania zmarszczek tak jak laserowe usuwanie zmarszczek czy wypełnienia (chodź są u nas w ofercie), natomiast nićmi z haczykami można z powodzeniem podnieść opadające policzki, zlikwidować tzw. “chomiki”, poprawić owal twarzy, unieść brwi, ujędrnić skórę czy zrobić lifting całej twarzy. Dzięki niciom PDO lifting chirurgiczny stał się już przeszłością. Nici mają specjalnie opracowany systemem mikroskopijnych haczyków, które są gęsto rozmieszczone wokół nich w dwóch kierunkach. Dzięki takiej konstrukcji nici doskonale lokalizują się tkankach i długo utrzymują co wpływa na trwałość efektu. Lifting nićmi PDO jest bezpieczny i nie wymaga okresu rekonwalescencji a efekty utrzymują się do 2 lat. Pierwsze widoczne efekty wprowadzenia nici widoczne są od razu po zabiegu, na ostateczny efekt musimy poczekać około 2 tygodni.

Wolumetria twarzy to zabieg liftingu i modelowania twarzy, przywracający twarzy jej harmonijny, młody wygląd. Dziś wolumetria twarzy nie powinna być kojarzona z inwazyjnymi zabiegami – chirurgicznym liftingiem czy operacjami plastycznymi nosa. Obecnie możliwe jest odmładzanie twarzy bez skalpela. Przy pomocy szybkich, bezpiecznych i minimalnie inwazyjnych zabiegów możliwa jest odbudowa owalu twarzy, polegająca na powiększeniu lub uzupełnieniu objętości tych obszarów twarzy, na których najbardziej odbija się upływający czas. Procesom starzenia się skóry towarzyszy stopniowy zanik podskórnej tkanki tłuszczowej, a także tkanki chrzęstnej i kostnej na twarzy; zmniejsza się także objętość i elastyczność tkanki mięśniowej. Na skutek tych niepożądanych zmian twarz zatraca młodzieńczy wygląd, rysy twarzy wyostrzają się. Wówczas doskonale sprawdzą się zabiegi modelowania twarzy kwasem hialuronowym, a także nićmi hialuronowymi.

Laserowe Usuwanie Zmarszczek Kraków

Alma Harmony XL Pro Clearlift

Pierwszy na świecie laser frakcyjny nieablacyjny. Nagrodzony najbardziej prestiżową nagrodą w medycynie estetycznej na świecie „MyFaceMyBody Awards” w Londynie jako najlepszy zabieg Anti-aging. Zabieg Clearlift jest niezwykle skuteczny nawet w przypadku trudnych do usunięcia niedoskonałości skóry, jednocześnie nie uszkadza delikatnej skóry twarzy, szyi i dekoltu. Usuwanie zmarszczek i zmian pigmentacyjnych zabiegiem Clearlift jest możliwe także u osób o ciemnej karnacji, dlatego nadaje się do wszystkich fototypów. Brak okresu rekonwalescencji nie wyłącza pacjenta z codziennych aktywności. Bezbolesny – nie wymaga znieczulenia. Nadaje się również do fotoodmładzania skóry. Możliwy do wykonania o każdej porze roku.

Nagrodzony „Perłą Dermatologii 2017”. Endermolift to „Emdermologia twarzy” która poprzez intensywny masaż niweluje oznaki starzenia się skóry oraz poprawia jej ogólnej kondycji. Zabiegi w tej technologii oddziałują także na tkankę podskórną, dzięki czemu lipoliza tkanki tłuszczowej może zostać zwiększona o 70%, a produkcja kolagenu wzrasta nawet o 240%. ENDERMOLIFT ™ jest nieagresywnym i skutecznym zabiegiem stymulacji komórek , który zapobiega starzeniu, zapewniająca widoczne i trwałe rezultaty. Endermolift LPG ujędrni i poprawi jakość skóry, wyostrzy kontur, spłyci bruzdy oraz pierwsze zmarszczki. Jest doskonałym zabiegiem w każdym wieku zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Firma LPG opracowała w 100% naturalną, przeciwstarzeniową technologię, która uzupełnia skórę, łagodzi oznaki starzenia się, pozostawiając twarz promienną i odmłodzoną. Endermolift to jedyna technika zabiegowa na świecie, zdolna do stymulacji naturalnej syntezy kwasu hialuronowego (+80%) * Zapobieganie i zwalczanie oznak starzenia należy traktować jak…. regularny trening, który będzie mechanicznie stymulować skórę i jej głębsze warstwy ( w tym tkankę podskórną) w najbardziej naturalny i bezbolesny sposób, szanując rodzaj cery i jej wrażliwość.

Hydroksyapatyt wapnia Kraków

Crystalys i Radiesse

Crystalys oraz Radiesse to preparaty zawierające hydroksyapatyt wapnia. Związek ten wykorzystywany jest w medycynie od wielu lat – wpływa on na zwiększenie wytrzymałości tkanki kostnej. Hydroksyapatyt znalazł ponadto zastosowanie w medycynie estetycznej – ten unikatowy wypełniacz jest z powodzeniem wykorzystywany w zabiegach modelowania twarzy oraz zwiększania gęstości i jędrności wiotkiej, cienkiej skóry. Preparaty Crystalys oraz Radiesse wyróżniają się uniwersalnością zastosowania oraz możliwością uzyskania niezwykle naturalnego efektu, który utrzymuje się nawet do dwóch lat.

Biostymulacja skóry Kraków

Zabiegi Ellanse i Linerase

W ostatnich latach ogromnym powodzeniem cieszą się zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy, np. kwasu hialuronowego. Nic dziwnego – trwający kilkanaście minut zabieg o znikomej inwazyjności, polegający na ostrzykiwaniu określonych obszarów twarzy wypełniaczem umożliwia natychmiastowe odmłodzenie. Okazuje się jednak, że od takiego zabiegu można wymagać jeszcze więcej – jeśli bowiem użyty zostanie specjalny typ wypełniacza, wówczas uzyskać można długotrwały efekt biostymulacji skóry. Zastosowanie wypełniaczy Linerase oraz Ellanse pozwala uzyskać natychmiastowy efekt wypełnienia zmarszczek oraz korygowania owalu twarzy, a także kompleksowej biostymulacji skóry. Pobudzenie syntezy włókien kolagenowych umożliwia poprawę jakości skóry na przestrzeni wielu miesięcy.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Akceptuję