Cart

Wbrew pozorom, leczenie bruksizmu nie musi być skomplikowane. W związku z tym, iż jest to schorzenie psychosomatyczne, warto radzić sobie z nim na wielu płaszczyznach. Nie ma jednak wątpliwości co do tego, że chcąc pozbyć się uporczywych objawów tego schorzenia, pomóc nam może przede wszystkim botox.

Leczenie bruksizmu  botoxem (botoksem)

Botoks, jak potocznie nazywana jest toksyna botulinowa, daje najlepsze efekty w terapii bruksizmu. Jego wstrzykiwanie, powoduje zmniejszenie napięcia mięśnia i w efekcie jego rozluźnienie. Sam zabieg jest mało inwazyjne i prawie bezbolesny, choć w niektórych przypadkach, lekarze decydują się na zastosowanie znieczulenia miejscowego.

Pojedynczy zabieg trwa około 15 minut. Jego efekt zaczyna być widoczny w ciągu 3-7 dni i utrzymuje się do 4-6 miesięcy. Po tym czasie należy go wykonać ponownie. Cała terapia trwa około dwóch lat.

Leczenie bruksizmu poprzez wstrzykiwanie toksyny botulinowej, nie wywołuje znaczących efektów ubocznych i daje doskonałe rezultaty, kończąc problemy pacjenta z nadmierną aktywnością i napięciem mięśni żwaczy.

Leczenie bruksizmu – inne metody

W związku z tym, że bruksizm jest wywoływany również przez stres, specjaliści podkreślają, iż na jego wyleczenie może wpłynąć zmiana trybu życia pacjenta. Schorzenie to leczyć można także w gabinetach stomatologicznych, ale tak naprawdę, dentyści są nam w stanie zapewnić jedynie doraźną pomoc. Oferują oni swoim pacjentom specjalne nakładki na zęby, które zakładane na noc, mają chronić zęby przez ścieraniem i ograniczać zgrzytanie nimi. Ten sposób, w przeciwieństwie do kuracji botoksem, nie jest jednak w stanie całkowicie wyeliminować problemu oraz jego przyczyny.

Poniżej zabiegi na: Leczenie bruksizmu

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.

Botoks, czyli zabieg medycyny estetycznej z wykorzystaniem toksyny botulinowej to popularny zabieg medycyny estetycznej, który umożliwia redukowanie zmarszczek, a także profilaktykę ich powstawania. Toksyna botulinowa to neurotoksyna syntetyzowana przez bakterie Clostridium botulinum. Toksyna botulinowa hamuje aktywność acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekazywanie impulsów między nerwami a mięśniami. Dzięki temu botoks znajduje zastosowanie jako środek likwidujący zmarszczki mimiczne, a także redukujący nadpotliwość. W naszej klinice stosujemy preparaty najwyższej jakości – Botox i Azzalure; są to najbardziej znane na świecie preparaty z toksyną botulinową typu A. Wyróżniają się wysoką skutecznością i bezpieczeństwem stosowania.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję

Otrzymaj kod promocyjny na swój pierwszy zabieg lub zamówienie w klinice Neonia

Zapisz się do newslettera. Nie przegap naszych informacji o promocjach, zabiegach i najlepszych kosmetykach.