krzywy nosWielkość i kształt nosa są kwestiami indywidualnymi, podobnie jak ich subiektywna ocena. Nie brakuje osób, które nie są zadowolone z kształtu swojego nosa. Najczęściej dyskomfort powoduje krzywy nos i garbaty nos. Przyczyną krzywego nosa jest krzywa przegroda nosowa, która może wynikać z wrodzonego kształtu nosa, a także być konsekwencją urazów nosa. Asymetria nosa może być także konsekwencją sił doświadczanych przez noworodka podczas porodu. Garb na nosie powstaje na skutek uwypuklenia części kostnej i lub chrzęstnej grzbietu nosa. Garbaty nos uznawany jest za najbardziej niepożądany profil nosa. Natomiast nos siodełkowaty to nos z zapadniętym grzbietem nosa, najczęściej w jego środkowej części.
Warto pamiętać także o tym, że nos się starzeje. Z upływem lat dochodzi do stopniowego zaniku tkanek miękkich nosa, co może powodować opadanie czubka nosa i uwypuklenie części kostnych. Nos może się wydłużyć i nabrać haczykowatego kształtu, co prowadzi do pojawienia się ponurego wyrazu twarzy. W zależności od skali problemu można skorzystać z różnych zabiegów i technik z wykorzystaniem kwasu hialuronowego do poprawy kształtu nosa

Poniżej zabiegi na: Krzywy nos

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.
Wolumetria twarzy

Wolumetria twarzy to zabieg liftingu i modelowania twarzy, przywracający twarzy jej harmonijny, młody wygląd. Dziś wolumetria twarzy nie powinna być kojarzona z inwazyjnymi zabiegami – chirurgicznym liftingiem czy operacjami plastycznymi nosa. Obecnie możliwe jest odmładzanie twarzy bez skalpela. Przy pomocy szybkich, bezpiecznych i minimalnie inwazyjnych zabiegów możliwa jest odbudowa owalu twarzy, polegająca na powiększeniu lub uzupełnieniu objętości tych obszarów twarzy, na których najbardziej odbija się upływający czas. Procesom starzenia się skóry towarzyszy stopniowy zanik podskórnej tkanki tłuszczowej, a także tkanki chrzęstnej i kostnej na twarzy; zmniejsza się także objętość i elastyczność tkanki mięśniowej. Na skutek tych niepożądanych zmian twarz zatraca młodzieńczy wygląd, rysy twarzy wyostrzają się. Wówczas doskonale sprawdzą się zabiegi modelowania twarzy kwasem hialuronowym, a także nićmi hialuronowymi.

Kwas Hialuronowy

Kwas hialuronowy to związek fizjologicznie występujący w naszym organizmie; jego rolą jest nawodnienie skóry i zapewnienie jej odpowiedniej elastyczności i jędrności. Wyjątkowe właściwości kwasu hialuronowego wynikają ze zdolności wiązania wody. Z upływem lat spada wielkość syntezy kwasu hialuronowego w organizmie – a jego zmniejszona zawartość w skórze prowadzi do spadku elastyczności skóry, jej przesuszenia oraz pojawienia się zmarszczek. Medycyna estetyczna z powodzeniem wykorzystuje kwas hialuronowy w celu odmładzania twarzy – wypełniacz ten umożliwia wygładzenie zmarszczek, wypełnienie ust czy poprawę owalu twarzy (wolumetria twarzy).

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

tel. 12 264 85 15

tel. 500 77 99 71

Umów wizytę
medycyna estetyczna kraków