drugi podbródekDrugi podbródek to jeden z najczęstszych defektów estetycznych, który kojarzony jest głównie z osobami otyłymi. Rzeczywiście – podwójny podbródek często wiąże się z nadmierną masą ciała i kumulacją tkanki tłuszczowej poniżej linii żuchwy. Ale nierzadko zauważyć można podwójny podbródek u szczupłej osoby. U kogo może pojawić się podwójny podbródek? Przyczyny jego powstawania to utrata wiotkości skóry na szyi, wynikająca np. z wahań wagi, a także spadku elastyczności skóry związanego z wiekiem. Wraz z upływem lat skóra staje się cieńsza i uboższa we włókna kolagenowe, co sprzyja jej wiotczeniu. Niemałe znaczenie mają także zaniedbania w pielęgnacji szyi i niedostateczne nawilżenie skóry tych okolic.
Drugi podbródek może być konsekwencją niewłaściwej postawy ciała – garbienie się i wciskanie głowy w ramiona, a także niewłaściwa pozycja podczas snu osłabiają mięśnie szyi. Kolejną przyczyną drugiego podbródka jest anatomia twarzy – cofnięta broda czy słabo zarysowana linia żuchwy sprzyjają powstaniu podwójnego podbródka. Także predyspozycje genetyczne mogą przyczyniać się do powstania podwójnego podbródka – taki defekt może występować rodzinnie. Nie bez znaczenia jest także zdrowy tryb życia – sięganie po używki czy żywność przetworzona sprzyja pojawianiu się obrzęków okolicy twarzy. Lipoliza iniekcyjna to najlepsza małoinwazyjna metoda na drugi podbródek.

Poniżej zabiegi na: Drugi podbródek

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.
Nici liftingujące

Nici Liftingujące wykonane są z włókna PDO (polidioksanonu ) służą jak sama nazwa wskazuje do liftingu czyli podciągania tkanek miękkich. Pod nazwą PDO mamy kilka rodzaje Nici ( krótkie proste, krótkie zawijane, oraz dłuższe z haczykami). Pierwsze dwa rodzaje nadają się jedynie do wygładzania zmarszczek i rewitalizacji skóry natomiast niezależnie od nazwy nie mają one stricte liftingującego charakteru. W przekonaniu naszej kliniki są zabiegi mniej inwazyjne oraz bardziej skuteczne od nici do wygładzania zmarszczek tak jak laserowe usuwanie zmarszczek czy wypełnienia (chodź są u nas w ofercie), natomiast nićmi z haczykami można z powodzeniem podnieść opadające policzki, zlikwidować tzw. “chomiki”, poprawić owal twarzy, unieść brwi, ujędrnić skórę czy zrobić lifting całej twarzy. Dzięki niciom PDO lifting chirurgiczny stał się już przeszłością. Nici mają specjalnie opracowany systemem mikroskopijnych haczyków, które są gęsto rozmieszczone wokół nich w dwóch kierunkach. Dzięki takiej konstrukcji nici doskonale lokalizują się tkankach i długo utrzymują co wpływa na trwałość efektu. Lifting nićmi PDO jest bezpieczny i nie wymaga okresu rekonwalescencji a efekty utrzymują się do 2 lat. Pierwsze widoczne efekty wprowadzenia nici widoczne są od razu po zabiegu, na ostateczny efekt musimy poczekać około 2 tygodni.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna Kraków

Wymodeluj sylwetkę skutecznie i bez wysiłku

Lipoliza iniekcyjna to profesjonalny zabieg medycyny estetycznej, umożliwiający skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej. Zabieg ten umożliwia wymodelowanie sylwetki w jej najbardziej problematycznych obszarach, które nie poddają się diecie odchudzającej czy ćwiczeniom. Ponadto lipoliza iniekcyjna stosowana jest w celu zredukowania podwójnego podbródka powstałego na skutek odkładania depozytów tłuszczowych oraz zmniejszenia tzw. „chomików”, a także zredukowania poduszeczek tłuszczowych tworzących worki pod oczami.

Endermolift LPG ALLIANCE

Nagrodzony „Perłą Dermatologii 2017”. Endermolift to „Emdermologia twarzy” która poprzez intensywny masaż niweluje oznaki starzenia się skóry oraz poprawia jej ogólnej kondycji. Zabiegi w tej technologii oddziałują także na tkankę podskórną, dzięki czemu lipoliza tkanki tłuszczowej może zostać zwiększona o 70%, a produkcja kolagenu wzrasta nawet o 240%. ENDERMOLIFT ™ jest nieagresywnym i skutecznym zabiegiem stymulacji komórek , który zapobiega starzeniu, zapewniająca widoczne i trwałe rezultaty. Endermolift LPG ujędrni i poprawi jakość skóry, wyostrzy kontur, spłyci bruzdy oraz pierwsze zmarszczki. Jest doskonałym zabiegiem w każdym wieku zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Firma LPG opracowała w 100% naturalną, przeciwstarzeniową technologię, która uzupełnia skórę, łagodzi oznaki starzenia się, pozostawiając twarz promienną i odmłodzoną. Endermolift to jedyna technika zabiegowa na świecie, zdolna do stymulacji naturalnej syntezy kwasu hialuronowego (+80%) * Zapobieganie i zwalczanie oznak starzenia należy traktować jak…. regularny trening, który będzie mechanicznie stymulować skórę i jej głębsze warstwy ( w tym tkankę podskórną) w najbardziej naturalny i bezbolesny sposób, szanując rodzaj cery i jej wrażliwość.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

tel. 12 264 85 15

tel. 500 77 99 71

Umów wizytę
medycyna estetyczna kraków