Dolina łezMianem doliny łez określana jest charakterystyczna, nieestetyczna zmiana w wyglądzie twarzy – dochodzi do zapadnięcia skóry pod okiem w obrębie oczodołu, a zagłębienie to ciągnie się aż do środkowej części policzka, równomiernie do bruzdy nosowo – wargowej. Pogłębianie się doliny łez postępuje wraz z wiekiem i wynika przede wszystkim z:
– utraty jędrności skóry, w której syntetyzowane są coraz mniejsze ilości włókien kolagenowych
– redukcja ilości podskórnej tkanki tłuszczowej rozciągającej się z boków nosa i pod oczodołem
– wiotczenie mięśni okrężnych oka
Nie bez znaczenia są także predyspozycje genetyczne, kształt twarzoczaszki oraz styl życia – palenie papierosów, wahania wagi, ekspozycja na słońce sprzyjająca przesuszeniu skóry.
Dolina łez nadaje twarzy smutnego, zmęczonego wyrazu i pogłębia tzw. cienie pod oczami. Najczęściej dolina łez spotykana jest u osób w średnim i starszym wieku, ale jest także możliwe występowanie doliny łez w młodym wieku. Ten mankament estetyczny można zniwelować mezoterapią igłową lub usieciowanym kwasem hialuronowym.

Poniżej zabiegi na: Dolina łez

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.

Kwas hialuronowy Kraków

Zabiegi Restylane – Neauvia

Kwas hialuronowy to związek fizjologicznie występujący w naszym organizmie; jego rolą jest nawodnienie skóry i zapewnienie jej odpowiedniej elastyczności i jędrności. Wyjątkowe właściwości kwasu hialuronowego wynikają ze zdolności wiązania wody. Z upływem lat spada wielkość syntezy kwasu hialuronowego w organizmie – a jego zmniejszona zawartość w skórze prowadzi do spadku elastyczności skóry, jej przesuszenia oraz pojawienia się zmarszczek. Medycyna estetyczna z powodzeniem wykorzystuje kwas hialuronowy w celu odmładzania twarzy – wypełniacz ten umożliwia wygładzenie zmarszczek, wypełnienie ust czy poprawę owalu twarzy (wolumetria twarzy).

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Akceptuję