cellulitCellulit (lipodystrofia) to zaburzenie o wieloczynnikowej etiologii. Cellulit dotyka 80% kobiet na całym świecie. Najbardziej oczywistym czynnikiem predysponującym jest właśnie płeć – kobiety, ze względu na charakterystyczną strukturę tkanki tłuszczowej i łącznej są bardziej narażone niż mężczyźni. Cellulitis postrzegany jest wyłącznie jako problem natury estetycznej, gdy w rzeczywistości stanowi on także problem zdrowotny, prowadzący m. in. do zaburzeń mikrocyrkulacji krwi.
Cellulit nie powinien być utożsamiany wyłącznie z nadwagą. Owszem – cellulit jest przypadłością bardzo często towarzyszącą nadmiernej kumulacji tkanki tłuszczowej – najczęstsza lokalizacja to cellulit na brzuchu i cellulit na udach. Ale także szczupłe kobiety dostrzegają na ciele charakterystyczne zmiany podskórne. Wyróżnia się dwa rodzaje cellulitu:
cellulit wodny– częsty u kobiet szczupłych, aktywnych fizycznie, ze skłonnością do obrzęków; manifestuje się gromadzeniem wody w tkankach i obrzękami; obejmuje swym zasięgiem kostki, kolana i łydki; zauważalny jest on pod wpływem ucisku skóry, dodatkowo towarzyszy mu suchość i szorstkość skóry.
cellulit tłuszczowy– jest wyrazem zaburzeń krążenia oraz nieprawidłowej gospodarki lipidowej; zmiany obejmują znaczne obszary głębokich warstw tkanki podskórnej, a lokalizacja cellulitu tłuszczowego to przede wszystkim brzuch, uda i pośladki; są to te miejsca, w których u kobiet występuje fizjologiczna kumulacja tkanki tłuszczowej.
Praktycznie każda kobieta narażona jest na rozwój cellulitisu; co więcej – także mężczyźni mogą mieć cellulit. Przyczyny rozwoju cellulitu są bardzo zróżnicowane.
Jak powstaje cellulit wodny czy tłuszczowy? Duże znaczenie w rozwoju pomarańczowej skórki ma nadmierna ilość tkanki tłuszczowej, choć osoby szczupłe także cierpią na te dolegliwość. (W tym wypadku najlepsze efekty daje Endermologia LPG) Na rozwój cellulitu mają też wpływ zaburzenia hormonalne, a ściślej- nadmiar estrogenów. Stąd bardziej narażone są kobiety po okresie pokwitania oraz te zażywające doustne środki antykoncepcyjne. Siedzący tryb życia jest kolejnym bardzo niesprzyjającym czynnikiem- brak ruchu hamuje działanie tzw. pompy mięśniowej, usprawniającej krążenie i zapobiegającej obrzękom. Zaburzeniom krążenia i obrzękom sprzyja także noszenie wąskich ubrań i wysokich obcasów. Dieta obfitująca w sól, kofeinę, używki oraz tłuszcze zwierzęce i proste węglowodany sprzyja rozwojowi lipodystrofii. I oczywiście stres – wydzielany w stresującej sytuacji kortyzol powoduje zmniejszenie elastyczności skóry. Kluczowe znaczenie ma zatem nasz styl życia, a także ogólny stan zdrowia. W naszym gabinecie kosmetycznym w Krakowie można skorzystać z najnowszej generacji zabiegów.

Poniżej zabiegi na: Cellulit

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.

Accent Prime Kraków

Fale radiowe i ultradzwięki

Accent Prime to najnowocześniejsza platforma zabiegowa od Alma lasers, łącząca w sobie unikatowe technologie fal radiowych oraz ultradźwięków. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie całkowicie nieinwazyjnych, bezpiecznych i niezwykle skutecznych zabiegów umożliwiających modelowanie sylwetki oraz ujędrnianie skóry twarzy i ciała. Takie innowacyjne połączenie pozwala natychmiast uzyskać długotrwałe efekty bez konieczności rekonwalescencji.

Karboksyterapia Kraków

Nowość! Utytułowana wieloma nagrodami Karboksyterapia Julie

Karboksyterapia to zabieg medycyny estetycznej wykorzystujący dwutlenek węgla. Jest to zabieg uniwersalny, może być stosowany na twarz oraz ciało. Dwutlenek węgla wprowadzany jest podskórnie cieniutką igłą, co ma na celu poprawę mikrokrążenia krwi, odżywienie tkanek, redukcję tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie skóry.

Fala Uderzeniowa – Fala akustyczna

Storz Medical Masterpuls 100 ultra – Nowość!

Nadwaga i cellulit to przypadłości, które dotykają coraz większej liczby osób. W walce z nimi skuteczna okazuje się być zmiana stylu życia na zdrowszy, ze szczególnym uwzględnieniem aktywności fizycznej oraz diety. Pomocne są także profesjonalne zabiegi odchudzające, stanowiące doskonałe uzupełnienie zdrowego trybu życia. Jednym z nich jest fala akustyczna. Początkowo zabieg ten dedykowany był osobom potrzebującym zabiegów fizjoterapii, szybko odkryto jednak kolejne zastosowanie fali uderzeniowej. Aparatura emitująca falę akustyczną doskonale sprawdza się bowiem w zabiegach odchudzających i antycellulitowych, gdyż unikatowe ruchy oscylacyjne wpływają w pożądany sposób na tkankę tłuszczową, a także skórę.

Nagrodzony ” Perłą Dermatologii 2017″. Lipomassage to „Endermologia ciała”, który działa przede wszystkim jako masaż antycellulitowy i odchudzający jednocześnie modelując u ujędrniając ciało. Połączenie działania elektronicznie sterowanych rolek oraz zjawiska próżni sprawia, że podczas zabiegu przeprowadzanego technologią Lipomassage LPG stymulowana jest wierzchnia warstwa skóry. Zachodzące wówczas w jej wnętrzu reakcje chemiczne to między innymi pobudzenie metabolizmu tkanki tłuszczowej oraz stymulacja komórek prowadząca do uwalniania z nich tłuszczu, który nie reaguje na dietę oraz ćwiczenia. Zabiegi w tej technologii oddziałują także na tkankę podskórną, dzięki czemu lipoliza tkanki tłuszczowej może zostać zwiększona o 70%, a produkcja kolagenu wzrasta nawet o 240%.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Akceptuję