bruzdy nosowo wargoweBruzdy nosowo wargowe to anatomiczne struktury twarzy ciągnące się od skrzydełek nosa aż do kącików ust. Są widoczne u każdego, szczególnie podczas uśmiechu. U młodych osób skóra na twarzy jest mocno napięta, więc bruzdy nosowo – wargowe w młodym wieku nie są bardzo widoczne. Jednak wraz z upływem lat bruzdy te pogłębiają się, co wpływa negatywnie na wygląd, nadając twarzy zmęczony wyraz. Jak powstają bruzdy nosowo wargowe? Przyczyny pogłębiania się bruzd wraz z wiekiem to:
– powstanie nadmiaru luźnej skóry
– opadanie policzków pod wpływem sił ciężkości
Skóra z upływem lat staje się cieńsza, zmniejsza się zawartość włókien kolagenowych, stopniowo zanika tkanka mięśniowa i tłuszczowa. Zadziałanie tych czynników w okolicach twarzy sąsiadujących z bruzdami nosowo – wargowymi powoduje ich pogłębienie się, czemu sprzyja stałe przymocowanie skóry wzdłuż bruzd do kości twarzoczaszki. Tempo pogłębiania się bruzd jest kwestią indywidualną, zależy od stopnia nawodnienia skóry, wahań wagi, stopnia mimiki twarzy oraz predyspozycji genetycznych.
W bliskim sąsiedztwie bruzd nosowo – wargowych powstają tzw. bruzdy marionetki, czyli głębokie zmarszczki prowadzące od policzka do brody. Ich powstanie związane jest z wiotczeniem skóry, wahaniami wagi generowanymi tyciem i chudnięciem, a także z anatomią twarzy (głównie mało wydatnymi kośćmi policzkowymi czy nisko ulokowanej kości jarzmowej).
Bardzo widocznymi zmianami na twarzy są bruzdy na czole, przybierające postać przebiegających poziomo głębokich zmarszczek. Ich powstanie wiąże się przede wszystkim z postępującymi procesami starzenia się skóry, a także mimiką twarzy. Podobne są przyczyny powstania tzw. lwiej bruzdy, czyli pionowej zmarszczki zlokalizowanej między brwiami. Sposób eliminowania bruzd zależy od ich lokalizacji i tak o ile na bruzdy nosowo wargowe najlepiej użyć kwas hialuronowy to na lwią bruzdę zdecydowanie skuteczniejszy jest Botox.

Poniżej zabiegi na: Bruzdy nosowo wargowe

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.

Kwas hialuronowy Kraków

Zabiegi Restylane – Neauvia

Kwas hialuronowy to związek fizjologicznie występujący w naszym organizmie; jego rolą jest nawodnienie skóry i zapewnienie jej odpowiedniej elastyczności i jędrności. Wyjątkowe właściwości kwasu hialuronowego wynikają ze zdolności wiązania wody. Z upływem lat spada wielkość syntezy kwasu hialuronowego w organizmie – a jego zmniejszona zawartość w skórze prowadzi do spadku elastyczności skóry, jej przesuszenia oraz pojawienia się zmarszczek. Medycyna estetyczna z powodzeniem wykorzystuje kwas hialuronowy w celu odmładzania twarzy – wypełniacz ten umożliwia wygładzenie zmarszczek, wypełnienie ust czy poprawę owalu twarzy (wolumetria twarzy).

Hydroksyapatyt wapnia Kraków

Crystalys i Radiesse

Crystalys oraz Radiesse to preparaty zawierające hydroksyapatyt wapnia. Związek ten wykorzystywany jest w medycynie od wielu lat – wpływa on na zwiększenie wytrzymałości tkanki kostnej. Hydroksyapatyt znalazł ponadto zastosowanie w medycynie estetycznej – ten unikatowy wypełniacz jest z powodzeniem wykorzystywany w zabiegach modelowania twarzy oraz zwiększania gęstości i jędrności wiotkiej, cienkiej skóry. Preparaty Crystalys oraz Radiesse wyróżniają się uniwersalnością zastosowania oraz możliwością uzyskania niezwykle naturalnego efektu, który utrzymuje się nawet do dwóch lat.

Biostymulacja skóry Kraków

Zabiegi Ellanse i Linerase

W ostatnich latach ogromnym powodzeniem cieszą się zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy, np. kwasu hialuronowego. Nic dziwnego – trwający kilkanaście minut zabieg o znikomej inwazyjności, polegający na ostrzykiwaniu określonych obszarów twarzy wypełniaczem umożliwia natychmiastowe odmłodzenie. Okazuje się jednak, że od takiego zabiegu można wymagać jeszcze więcej – jeśli bowiem użyty zostanie specjalny typ wypełniacza, wówczas uzyskać można długotrwały efekt biostymulacji skóry. Zastosowanie wypełniaczy Linerase oraz Ellanse pozwala uzyskać natychmiastowy efekt wypełnienia zmarszczek oraz korygowania owalu twarzy, a także kompleksowej biostymulacji skóry. Pobudzenie syntezy włókien kolagenowych umożliwia poprawę jakości skóry na przestrzeni wielu miesięcy.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Akceptuję