bruzdy nosowo wargoweBruzdy nosowo wargowe to anatomiczne struktury twarzy ciągnące się od skrzydełek nosa aż do kącików ust. Są widoczne u każdego, szczególnie podczas uśmiechu. U młodych osób skóra na twarzy jest mocno napięta, więc bruzdy nosowo – wargowe w młodym wieku nie są bardzo widoczne. Jednak wraz z upływem lat bruzdy te pogłębiają się, co wpływa negatywnie na wygląd, nadając twarzy zmęczony wyraz. Jak powstają bruzdy nosowo wargowe? Przyczyny pogłębiania się bruzd wraz z wiekiem to:
– powstanie nadmiaru luźnej skóry
– opadanie policzków pod wpływem sił ciężkości
Skóra z upływem lat staje się cieńsza, zmniejsza się zawartość włókien kolagenowych, stopniowo zanika tkanka mięśniowa i tłuszczowa. Zadziałanie tych czynników w okolicach twarzy sąsiadujących z bruzdami nosowo – wargowymi powoduje ich pogłębienie się, czemu sprzyja stałe przymocowanie skóry wzdłuż bruzd do kości twarzoczaszki. Tempo pogłębiania się bruzd jest kwestią indywidualną, zależy od stopnia nawodnienia skóry, wahań wagi, stopnia mimiki twarzy oraz predyspozycji genetycznych.
W bliskim sąsiedztwie bruzd nosowo – wargowych powstają tzw. bruzdy marionetki, czyli głębokie zmarszczki prowadzące od policzka do brody. Ich powstanie związane jest z wiotczeniem skóry, wahaniami wagi generowanymi tyciem i chudnięciem, a także z anatomią twarzy (głównie mało wydatnymi kośćmi policzkowymi czy nisko ulokowanej kości jarzmowej).
Bardzo widocznymi zmianami na twarzy są bruzdy na czole, przybierające postać przebiegających poziomo głębokich zmarszczek. Ich powstanie wiąże się przede wszystkim z postępującymi procesami starzenia się skóry, a także mimiką twarzy. Podobne są przyczyny powstania tzw. lwiej bruzdy, czyli pionowej zmarszczki zlokalizowanej między brwiami. Sposób eliminowania bruzd zależy od ich lokalizacji i tak o ile na bruzdy nosowo wargowe najlepiej użyć kwas hialuronowy to na lwią bruzdę zdecydowanie skuteczniejszy jest Botox.

Poniżej zabiegi na: Bruzdy nosowo wargowe

Wszystkie zabiegi są poprzedzone konsultacją medyczną lub kosmetologiczną w celu dobrania odpowiedniej kuracji.
Kwas Hialuronowy

Kwas hialuronowy to związek fizjologicznie występujący w naszym organizmie; jego rolą jest nawodnienie skóry i zapewnienie jej odpowiedniej elastyczności i jędrności. Wyjątkowe właściwości kwasu hialuronowego wynikają ze zdolności wiązania wody. Z upływem lat spada wielkość syntezy kwasu hialuronowego w organizmie – a jego zmniejszona zawartość w skórze prowadzi do spadku elastyczności skóry, jej przesuszenia oraz pojawienia się zmarszczek. Medycyna estetyczna z powodzeniem wykorzystuje kwas hialuronowy w celu odmładzania twarzy – wypełniacz ten umożliwia wygładzenie zmarszczek, wypełnienie ust czy poprawę owalu twarzy (wolumetria twarzy).

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

tel. 12 264 85 15

tel. 500 77 99 71

Umów wizytę
medycyna estetyczna kraków