fbpx

Nucleofill – lifting inny niż wszystkie

Nucleofill

Kiedyś lifting twarzy kojarzył się wyłącznie z koniecznością wykonania inwazyjnego zabiegu z wykorzystaniem skalpela. Potem nastąpił przełom – pojawiły się znacznie mniej inwazyjne, a nawet nieinwazyjne metody liftingu skóry, takie jak nici PDO, termolifting laserowy czy wypełniacze biostymulujące (hydroksyapatyt wapnia, atelokolagen, polikaprolakton). Obecnie znów jesteśmy świadkiem przełomu w medycynie estetycznej – pojawił się lifting działający na poziomie komórkowym. Mowa o innowacyjnym zabiegu Nucleofill o potrójnym, kompleksowym działaniu.

Czym jest lifting Nucleofill?

Zabieg Nucleofill to procedura wykorzystująca unikatowe właściwości polinukleotydów. Te aktywne związki wykazują szereg pożądanych właściwości, kompleksowo poprawiających kondycję skóry. Polinukleotydy to niewielkie fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA. Ponieważ występują fizjologicznie w organizmie – są w pełni biokompatybilne i bezpieczne. Preparat wykorzystywany w zabiegu liftingu zawiera łańcuchy polinukleotydowe, wykazujące wysoką lepkość i sprężystość. Mają zdolność do wiązania i odpowiedniego orientowania przestrzennego cząsteczek wody, dlatego działają jak elektrostatyczna gąbka. Efektem jest dogłębne nawilżenie skóry na drodze zatrzymania wody w głębi komórek. Nawilżanie skóry to pierwszy z mechanizmów działania zabiegu Nucleofill – i nie ostatni. Zawarte w preparacie polinukleotydy mogą skutecznie neutralizować wolne rodniki. To właśnie nasilone działanie wolnych rodników odpowiada za aktywowanie procesów starzenia się skóry, uszkadzanie struktur komórkowych, nasilenie stanów zapalnych. Nucleofill to niezwykle skuteczna broń w walce z wolnymi rodnikami i taka zaawansowana aktywność antyoksydacyjna odpowiada za kolejny mechanizm działania.

Nucleofill wykazuje silne działanie biostymulujące – oddziałując na fibroblasty skóry zwiększa aktywność tych komórek, które odpowiedzialne są syntezę włókien kolagenowych. Efekt ten wynika przede wszystkim z bezpośredniego oddziaływania struktur nukleozydowych na receptory błon komórkowych fibroblastów. Co więcej – preparat podlega stopniowej degradacji w organizmie pod wpływem enzymów i produkty tej degradacji także aktywują receptory błonowe. Oznacza to, że proces biostymulacji jest długotrwały, a tym samym – bardzo skuteczny. Taka biostymulacja skóry skutkuje poprawą kondycji skóry i jej odmłodzeniem.

Dostępne są try warianty preparatu Nucleofill, różniące się stężeniem żelu polinukleotydowego, lepkości oraz wartością ph. Preparat Nucleofill Medium zawiera żel polimerowy o stężeniu 2%,  Nucleofill Strong – o stężeniu 2,5%, oraz Nucleofill Soft Eyes o stężeniu 2,5%.

Kto powinien zdecydować się na zabieg Nucleofill?

Lifting Nucleofill dedykowany jest osobom, które potrzebują kompleksowej rewitalizacji skóry. Zabieg przywraca nienaganny wygląd skórze zmęczonej, niedotlenionej, pozbawionej blasku i zdrowego kolorytu. Idealnie sprawdza się w przypadku skóry z oznakami starzenia – zmarszczkami, przebarwieniami, utratą jędrności. Jest to zatem uniwersalny zabieg, który doskonale sprawdza się w przypadku skóry dojrzałej, ale także – jako zabieg wykonywany w ramach profilaktyki anti – aging.

Jak wygląda zabieg Nucleofill?

Komórkowy lifting twarzy Nucleofill wygląda podobnie jak w przypadku innych zabiegów z wykorzystaniem wypełniaczy. Cała procedura sprowadza się do iniekcji preparatu w wybrane partie twarzy. W tym zabiegu nie są one przypadkowe – wyznaczono kilka specjalnych punktów bioestetycznych. Zlokalizowane są one w środkowych i w dolnych partiach twarzy. Po każdej stronie wykonuje się po 5 nakłuć, wprowadzając każdorazowo po 0,15 ml preparatu. Przed zabiegiem możliwe jest oczywiście zastosowanie znieczulenia miejscowego. Możliwe jest łączenie terapii preparatem Medium i Strong podczas jednego zabiegu. Dzięki takiemu zindywidualizowaniu terapii można dopasować zabieg do aktualnych potrzeb skóry.

Wskazane jest dwu – lub trzykrotne powtórzenie zabiegu, a zalecana częstotliwość to jeden zabieg co 2 – 4 tygodnie. Dzięki temu możliwe jest zmaksymalizowanie efektu. Potem można wykonywać zabieg przypominający, który służy podtrzymaniu efektów i wystarczy go wykonać raz na 4 – 6 miesięcy. Nucleofill Soft Eyes jest obecnie najlepszym dostępnym preparatem pod oczy.

Jakie są efekty zabiegu Nucleofill?

Nucleofill to zabieg pozwalający uzyskać spektakularny efekt liftingu twarzy – a co najważniejsze, efekt ten jest bardzo regularny. Zauważalny jest efekt silnego ujędrnienia skóry i jej liftingu, dzięki czemu możliwe jest nie tylko wygładzenie zmarszczek, ale także delikatne wymodelowanie i odmłodzenie rysów twarzy. Skóra jest promienna, odzyskuje zdrowy koloryt i blask, jest nawilżona i rozświetlona. Efekty liftingu utrzymują się przez około 18 – 20 miesięcy, po czym terapię można powtórzyć.

Komórkowy lifting Nucleofill pozwala na zaawansowane odmłodzenie twarzy i szyi, a także profilaktykę zmian starzeniowych. Wykorzystanie biokompatybilnych związków gwarantuje bezpieczeństwo zabiegu i jego wysoką skuteczność. Dzięki temu powstaje siateczka włókien kolagenu i elastyny, która stanowi swoiste rusztowanie dla skóry i pozwala na długotrwałą poprawę jej kondycji.

Zobacz również:

Hydroksyapatyt Wapnia

hydroksyapatyt wapnia

Crystalys oraz Radiesse to preparaty zawierające hydroksyapatyt wapnia. Związek ten wykorzystywany jest w medycynie od wielu lat – wpływa on na zwiększenie wytrzymałości tkanki kostnej. Hydroksyapatyt znalazł ponadto zastosowanie w medycynie estetycznej – ten unikatowy wypełniacz jest z powodzeniem wykorzystywany...

Zobacz więcej

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję