Modelowanie ust kwasem hialuronowym Kraków

modelowanie ust kwasem hialuronowym

Fakty i mity

 

Modelowanie ust jest najczęstszym i najchętniej wyszukiwanym zabiegiem przez kobiety. Nic dziwnego pełne usta uznawane są za atrybut kobiecości, dodają seksapilu i są niezwykle kuszące.

Co jednak zrobić gdy natura nie obdarzyła nas ustami a’la Angelina Jolie? Tutaj z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i zabieg powiększania ust. Usta dzięki niemu stają się pełniejsze, mają wyraźniejszy kontur, a kąciki ust zostają podniesione.

 

Po zabiegu moje usta będą wyglądać jak „kaczy dzióbek”.

MIT

Jest to najczęstsza obawa klientek, które myślą o zabiegu modelowania lub powiększania ust. Spokojnie podczas pierwszego zabiegu doświadczony lekarz zawsze konsultuje klientkę w celu ustalenia oczekiwanego efektu. Podczas pierwszego zabiegu zakładamy 1ml preparatu (czyli bardzo niewiele) co zawsze daję bardzo subtelny, ale zauważalny efekt. Jeżeli klientka pragnie bardziej wyraźnych ust to oczywiście po min. 2 tygodniach, kiedy preparat się ułoży się w tkankach, a usta wygoją, jest możliwość dołożenia kolejnej dawki –  0,5ml lub 1ml w przypadku bardzo wąskich ust.

 

Zabieg jest bolesny.

MIT

Nie, ponieważ większość preparatów posiada w składzie lidokainę, czyli substancję znieczulającą. Przed samym zabiegiem usta są również znieczulane kremem z tą samą substancją, a jeżeli klientka bardzo boi się bólu, to wykwalifikowany specjalista może dodatkowo znieczulić ją nasiękowo.

 

Kwas hialuronowy nawilża usta.

FAKT

Oczywiście. Jest to jedno z głównych działań kwasu, ale również powód, dla którego wiele osób wybiera się na modelowanie ust. Kobietom (szczególnie starszym) nie zależy tylko na efekcie powiększenia, ale przede wszystkim na powrocie jędrności i zwiększeniu nawilżenia ust.

 

Zabieg muszę regularnie powtarzać, w innym wypadku moje usta będą wyglądać nieatrakcyjnie i zwiotczeją.

MIT

Nieprawda! Efekt nadania ustom objętości zaczyna znikać po około dwóch latach, jednak nie wiąże się to z rozciągnięciem czy wiotczeniem ust. Wręcz przeciwnie – dzięki właściwościom nawilżającym, odżywia on długotrwale usta, stymuluje syntezę kolagenu i zapewnia ustom młody wygląd na wiele lat. Dlatego kwas hialuronowy nie jest tylko stosowany do modelowania ust, ale również ich rewitalizacji.

 

Kwas hialuronowy jest szkodliwy dla organizmu.

MIT

Jest to absolutnie nieprawda. Kwas hialuronowy jest jednym z podstawowych składników naszej skóry, zatem jest to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie. Niestety, wraz z upływem lat, ilość kwasu hialuronowego w naszym ciele drastycznie spada, w skutek czego dochodzi do przesuszenia i zwiotczenia skóry. Najważniejszym zadaniem kwasu hialuronowego jest wiązanie wody w naszym organizmie. Dzięki temu, iż jego jedna cząsteczka jest w stanie zatrzymać do 250 cząstek wody, nasza skóra pozostaje prawidłowo nawilżona, a przez to również jędrna.

 

Usta powiększa się również botoxem.

MIT

Nic bardziej mylnego! Botox nie jest wypełniaczem. Blokuje on przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, przez co doprowadza do rozluźnienia mięśnia. W ten sposób zmarszczki mimiczne są zniwelowane. Toksyna botulinowa nie daje efektu zwiększania objętości. Do modelowania ust są używane wypełniacze syntetyczne – najczęściej kwasu hialuronowy.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

tel. 12 264 85 15

tel. 500 77 99 71

Umów wizytę
medycyna estetyczna kraków