fbpx

Modelowanie ust kwasem hialuronowym Kraków

modelowanie ust kwasem hialuronowym

Fakty i mity

 

Modelowanie ust jest najczęstszym i najchętniej wyszukiwanym zabiegiem przez kobiety. Nic dziwnego pełne usta uznawane są za atrybut kobiecości, dodają seksapilu i są niezwykle kuszące.

Co jednak zrobić gdy natura nie obdarzyła nas ustami a’la Angelina Jolie? Tutaj z pomocą przychodzi medycyna estetyczna i zabieg powiększania ust. Usta dzięki niemu stają się pełniejsze, mają wyraźniejszy kontur, a kąciki ust zostają podniesione.

 

Po zabiegu moje usta będą wyglądać jak „kaczy dzióbek”.

MIT

Jest to najczęstsza obawa klientek, które myślą o zabiegu modelowania lub powiększania ust. Spokojnie podczas pierwszego zabiegu doświadczony lekarz zawsze konsultuje klientkę w celu ustalenia oczekiwanego efektu. Podczas pierwszego zabiegu zakładamy 1ml preparatu (czyli bardzo niewiele) co zawsze daję bardzo subtelny, ale zauważalny efekt. Jeżeli klientka pragnie bardziej wyraźnych ust to oczywiście po min. 2 tygodniach, kiedy preparat się ułoży się w tkankach, a usta wygoją, jest możliwość dołożenia kolejnej dawki –  0,5ml lub 1ml w przypadku bardzo wąskich ust.

 

Zabieg jest bolesny.

MIT

Nie, ponieważ większość preparatów posiada w składzie lidokainę, czyli substancję znieczulającą. Przed samym zabiegiem usta są również znieczulane kremem z tą samą substancją, a jeżeli klientka bardzo boi się bólu, to wykwalifikowany specjalista może dodatkowo znieczulić ją nasiękowo.

 

Kwas hialuronowy nawilża usta.

FAKT

Oczywiście. Jest to jedno z głównych działań kwasu, ale również powód, dla którego wiele osób wybiera się na modelowanie ust. Kobietom (szczególnie starszym) nie zależy tylko na efekcie powiększenia, ale przede wszystkim na powrocie jędrności i zwiększeniu nawilżenia ust.

 

Zabieg muszę regularnie powtarzać, w innym wypadku moje usta będą wyglądać nieatrakcyjnie i zwiotczeją.

MIT

Nieprawda! Efekt nadania ustom objętości zaczyna znikać po około dwóch latach, jednak nie wiąże się to z rozciągnięciem czy wiotczeniem ust. Wręcz przeciwnie – dzięki właściwościom nawilżającym, odżywia on długotrwale usta, stymuluje syntezę kolagenu i zapewnia ustom młody wygląd na wiele lat. Dlatego kwas hialuronowy nie jest tylko stosowany do modelowania ust, ale również ich rewitalizacji.

 

Kwas hialuronowy jest szkodliwy dla organizmu.

MIT

Jest to absolutnie nieprawda. Kwas hialuronowy jest jednym z podstawowych składników naszej skóry, zatem jest to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie. Niestety, wraz z upływem lat, ilość kwasu hialuronowego w naszym ciele drastycznie spada, w skutek czego dochodzi do przesuszenia i zwiotczenia skóry. Najważniejszym zadaniem kwasu hialuronowego jest wiązanie wody w naszym organizmie. Dzięki temu, iż jego jedna cząsteczka jest w stanie zatrzymać do 250 cząstek wody, nasza skóra pozostaje prawidłowo nawilżona, a przez to również jędrna.

 

Usta powiększa się również botoxem.

MIT

Nic bardziej mylnego! Botox nie jest wypełniaczem. Blokuje on przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, przez co doprowadza do rozluźnienia mięśnia. W ten sposób zmarszczki mimiczne są zniwelowane. Toksyna botulinowa nie daje efektu zwiększania objętości. Do modelowania ust są używane wypełniacze syntetyczne – najczęściej kwasu hialuronowy.

Zobacz również:

Usuwanie zmarszczek

usuwanie zmarszczekZmarszczki to pojawiająca się u każdego oznaka starzenia. Ilość i głębokość zmarszczek determinuje to, jak oceniany jest nasz wiek. Nie dziwi zatem, że coraz większą popularnością cieszą się zabiegi na zmarszczki - te dają możliwość zauważalnej redukcji zmarszczek i wygładzenia skóry. Medycyna estetyczna oferuje zarówno skuteczne zabiegi na pierwsze zmarszczki, jak i zabiegi spłycające zmarszczki bardzo głębokie i bruzdy. W celu usunięcia zmarszczek można działać miejscowo, redukując poszczególne zmarszczki lub odmładzać powierzchnię całej twarzy, szyi czy dekoltu. Polecane zabiegi na zmarszczki to usuwanie zmarszczek botoksem lub kwasem hialuronowym, laserowe wygładzanie zmarszczek, termolifting, mikrodermabrazja oraz mezoterapia igłowa.
Kilka informacji
usuwanie zmarszczek botoksem od 500 pln
usuwanie zmarszczek laserem od 500 pln
wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym od 1300 pln
redukcja zmarszczek mezoterapią: od 350 pln
redukcja zmarszczek technologią RF: od 500 pln
redukcja zmarszczek technologią US:  od 500 pln

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to występujący naturalnie w organizmie związek, który zapewnia nawodnienie skóry i zachowanie jej elastyczności. Nie dziwi zatem wszechstronne wykorzystanie kwasu hialuronowego w terapii anti – aging. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym daje natychmiastowy efekt wygładzenia zmarszczek; szczególnie spektakularny efekt zapewnia użycie kwasu hialuronowego w celu wygładzenia głębokich bruzd. Ale to nie jedyny efekt zabiegu – poza natychmiastowym wygładzeniem zmarszczek kwas hialuronowy wykazuje długotrwałe działanie, dbając o nawilżenie i ujędrnienie skóry. Usieciowany kwas hialuronowy wprowadzany jest pod skórę przy pomocy cienkiej igły, a zabieg jest szybki i bezpieczny. Niewielki ból związany z nakłuciem skóry jest redukowany przy pomocy kremu znieczulającego. Efekt wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym usieciowanym utrzymuje się około 6 - 8 miesięcy. Zabieg można powtarzać, a po jego wykonaniu nie jest wymagany okres rekonwalescencji. Użycie kwasu hialuronowego doskonale sprawdzi się w przypadku lwiej bruzdy, bruzd nosowo – wargowych oraz zmarszczkach marionetki.

Usuwanie zmarszczek botoksem (botoxem)

Toksyna botulinowa, czyli botoks (botox) to kolejna naturalna substancja wykorzystywana w celu usunięcia zmarszczek. Botox hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowego, co daje efekt rozluźnienia mięśni i wygładzenia zmarszczek mimicznych. Toksynę botulinową stosuje się w celu redukcji zmarszczek na czole, lwiej bruzdy czy kurzych łapek, zmarszczek króliczych czy zmarszczek palacza. Botoks może być stosowany także w przypadku płytkich, mało widocznych zmarszczek – wygładzi je i ograniczy powstawanie nowych zmarszczek oraz pogłębiania tych już istniejących. Usuwanie zmarszczek botoksem trwa kilkanaście minut, a efekt zauważalny jest po kilku – kilkunastu dniach i utrzymuje się przez około 4 – 6 miesięcy. Zaraz po zabiegu można powrócić do codziennej aktywności, nie jest wymagany czas na regenerację – ślady wkłucia są praktycznie niewidoczne. Nie należy obawiać się „efektu maski” – użycie botoksu wyłącznie w obrębie zmarszczek nie zaburza mimiki całej twarzy i nie przyczynia się do powstania nienaturalnego, nieestetycznego efektu końcowego.

Redukcja zmarszczek laserem

Usuwanie zmarszczek laserem to skuteczna metoda odmładzająca, która sprowadza się do stymulowania fizjologicznych procesów sprzyjających rewitalizacji skóry, zwiększeniu jej gęstości i wygładzeniu. W przeciwieństwie do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym bądź wygładzania ich botoksem, a zatem metod jedynie objawowych, laser na zmarszczki prowadzi do zaawansowanej redukcji zmarszczek i utraty elastyczności skóry. Jest to zatem metoda skutecznie spowalniająca procesy starzenia się skóry, a nawet więcej – zapewniająca zauważalne jej odmłodzenie. Najważniejsze rodzaje laserów wygładzających zmarszczki to laser frakcyjny ablacyjny oraz laser frakcyjny nieablacyjny. Zasadnicza różnica dotyczy inwazyjności zabiegu – laser ablacyjny generuje mikrouszkodzenia skóry, zaś nieablacyjny zachowuje ciągłość skóry. Zabieg przeciwzmarszczkowy iPIXEL polega na wygenerowaniu efektu termicznego w skórze, co powoduje parowanie wody tkankowej i powstawanie w skórze mikrouszkodzeń. Pobudza to procesy remodelingu i regeneracji skóry, co prowadzi do pobudzenia syntezy kolagenu, zwiększenia gęstości skóry oraz wygładzenie zmarszczek. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i konieczna jest jej rekonwalescencja, natomiast ostateczny efekt zauważalny jest po około miesiącu. Z kolei laser nieablacyjny ClearLift działa na poziomie skóry właściwej, podgrzewając tkankę i prowadząc do obkurczenia włókien kolagenowych. Efekt działania lasera nieablacyjnego jest mniej spektakularny niż w przypadku lasera ablacyjnego, ale niewątpliwą zaletą zabiegu jest nieinwazyjny charakter, a zatem brak konieczności rekonwalescencji. Laserowe usuwanie zmarszczek to kompleksowy zabieg resurfacingu skóry, który – poza zmarszczkami – redukuje także inne objawy starzenia się skóry. Jest to rozwiązanie znacznie bardziej długoterminowe niż stosowanie wypełniaczy na zmarszczki. Intensywna regeneracja skóry po zabiegu laserowego usuwania zmarszczek zapewnia efekt utrzymujący się przez wiele miesięcy.

zabiegi na drobne zmarszczki

Drobne, płytki zmarszczki można spłycić przy pomocy zabiegów mezoterapii igłowej oraz mikrodermabrazji. Mezoterapia igłowa to procedura wprowadzania substancji odżywczych w głąb skóry przy pomocy cieniutkich igieł. Dzięki temu związki aktywne docierają dokładnie tam, gdzie mają działać, zaś nakłuwanie skóry stymuluje syntezę kolagenu z ramach kompensacyjnej regeneracji skóry. Mezoterapia igłowa lekarska prowadzi do odmłodzenia i wygładzenia skóry, jej ujędrnienia i przywrócenia blasku. Zabieg ten może być stosowany w celu usunięcia zmarszczek na twarzy, a także na szyi i dekolcie. Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg mechanicznego złuszczania skóry, działający znacznie głębiej niż tradycyjne peelingi. Rozpylanie pod ciśnieniem substancji złuszczających prowadzi do usuwania martwych komórek naskórka, ale także stymulowana jest synteza nowych komórek. I to właśnie remodeling skóry prowadzi do odmłodzenia i wygładzenia jej powierzchni, a także spłycenia niewielkich zmarszczek. Efekty obu tych zabiegów na zmarszczki nie są zauważalne natychmiast, jednak z upływem czasu dostrzec można długofalowe efekty stymulacji skóry.

Zmarszczki to pojawiająca się u każdego oznaka starzenia. Ilość i głębokość zmarszczek determinuje to, jak oceniany jest nasz wiek. Nie dziwi zatem, że coraz większą popularnością cieszą się zabiegi na zmarszczki - te dają możliwość zauważalnej redukcji zmarszczek i wygładzenia...

Zobacz więcej

Karboksyterapia

karboksyterapia julie

Karboksyterapia to zabieg medycyny estetycznej wykorzystujący dwutlenek węgla. Jest to zabieg uniwersalny, może być stosowany na twarz oraz ciało. Dwutlenek węgla wprowadzany jest podskórnie cieniutką igłą, co ma na celu poprawę mikrokrążenia krwi, odżywienie tkanek, redukcję tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie...

Zobacz więcej

Tekst powstał pod nadzorem merytorycznym

Dr Karolina Jurska

Lekarz dermatolog, trycholog, specjalista medycyny estetycznej

Karolina Jurska- Dermatolog i trycholog, ekspert medycyny estetycznej, członek polskiego towarzystwa medycyny estetycznej i anti-aging wykładowca Akademicki

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję