fbpx

Peeling kawitacyjny Kraków

Peeling kawitacyjny to nieinwazyjna, bezbolesna metoda głębokiego oczyszczania skóry twarzy, dekoltu czy pleców. To zabieg stanowiący doskonałą alternatywę dla manualnego oczyszczania twarzy, a także zaawansowanych zabiegów oczyszczania, wymagających dłuższej regeneracji skóry. Peeling kawitacyjny to zabieg koktajlowy, który można wykonać przed wielkim wyjściem – bez konieczności rekonwalescencji.

peeling kawitacyjny
Podstawowe informacje
Cena: od 200 zł
Efekt: od razu
Czas trwania: 30-40 min
Maska algowa: w cenia

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Zabieg oczyszczania skóry z wykorzystaniem peelingu kawitacyjnego polega na zastosowaniu fal ultradźwiękowych, które w środowisku wodnym wywołują zjawisko kawitacji. Kawitacja to zjawisko sprowadzające się do powstania pęcherzyków gazu w cieczy (wodzie lub toniku nawilżającym). Pęcherzyki gazu pękają, prowadząc do usuwania martwych komórek naskórka i ich efektywnego złuszczania. Peeling kawitacyjny działa na powierzchni skóry, złuszczając wyłącznie powierzchniowe warstwy naskórka.

Dzięki zjawisku kawitacji możliwe jest usuwanie martwego naskórka, odblokowanie porów i usuwanie zaskórników. Peeling kawitacyjny zapewnia także efekt nawilżenia i wygładzenia naskórka, poprawia dotlenienie skóry i jej odżywienie, pobudza mikrokrążenie krwi w skórze.

Peeling kawitacyjny – wskazania do zabiegu

Peeling kawitacyjny wykonać można na skórze każdego rodzaju, jest to zatem zabieg uniwersalny. Takie oczyszczanie skóry doskonale sprawdzi się w przypadku cery przetłuszczającej się, trądzikowej, mieszanej, wrażliwej i naczynkowej. Peeling kawitacyjny może być wykonany także w przypadku cery ziemistej, poszarzałej, pozbawionej kolorytu i blasku, a także dotkniętej wiotkością i pierwszymi zmarszczkami.

Zabieg peelingu kawitacyjnego warto wykonać w celu:

– oczyszczania skóry z zaskórników

– usuwania zrogowaciałego naskórka

– normalizacji wydzielania sebum

– poprawy mikrokrążenia krwi

– usprawnienia procesów odnowy komórkowej w skórze

– nawilżenia skóry

– wygładzenia skóry

– zregenerowania skóry

– złagodzenia zmian trądzikowych

– zwiększenia możliwości absorpcyjnych skóry wobec związków aktywnych dostarczanych w preparatach odżywczych

Peeling kawitacyjny – opis zabiegu

Zabieg peelingu kawitacyjnego trwa około kilkudziesięciu minut, na zabieg najlepiej pojawić się bez makijażu. Jak przebiega peeling kawitacyjny? Zabieg krok po kroku przedstawia się następująco:

– skóra zostaje oczyszczona z powierzchniowych zanieczyszczeń

– na skórę zostaje zaaplikowany tonik bezalkoholowy czy sól fizjologiczna

– do skóry przykładana zostaje szpatułka specjalnego aparatu, który emituje drgania o częstotliwości ultradźwiękowej; poprzez zmianę położenia szpatułki wykonywany jest mikromasaż skóry

zabieg peelingu kawitacyjnego kończy się zazwyczaj nałożeniem maski odżywczej

Peeling kawitacyjny jest zabiegiem bezbolesnym i przyjemnym, po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, jednak objaw ten szybko ustępuje samoistnie.

Peeling kawitacyjny – zalecenia po zabiegu

Zabieg peelingu kawitacyjnego jest zabiegiem bezpiecznym i mało inwazyjnym. Przez dobę po zabiegu unikać należy korzystania z basenu, sauny czy opalania. Przez 24 godziny po zabiegu nie należy nakładać na skórę poddaną zabiegowi makijażu. Przez siedem dni po zabiegu konieczne jest stosowanie filtrów UV.

Peeling kawitacyjny – częstotliwość zabiegu

Już jednorazowe wykonanie peelingu kawitacyjnego przynosi spektakularny efekt oczyszczenia i odświeżenia skóry. Zalecane jest jednak wykonanie serii zabiegów – wówczas można liczyć na utrzymywanie się efektu nienagannie oczyszczonej cery. Jak często powinien być wykonywany zabieg peelingu kawitacyjnego? Najlepsze efekty przynosi powtarzanie zabiegu co 3 – 4 tygodnie. Dla podtrzymania efektów warto wykonać jeden zabieg w miesiącu.

Peeling kawitacyjny – przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania peelingu kawitacyjnego są przede wszystkim:

– ciąża

– nowotwory

– rozrusznik serca

– metalowe implanty

– aparat na zęby

– niewydolność krążenia

– stany gorączkowe

Peeling kawitacyjny Kraków
Usługa 1 zabieg (PLN) Pakiety (PLN) Pakiety (PLN)
Peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny twarz z maską algową 200
Peeling kawitacyjny twarz +szyja z maską algową 250
Peeling kawitacyjny twarz szyja dekolt z maską algową 300

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Mgr Karolina Grobelna

Kosmetolog

Ekspert laseroterapii a w szczególności depilacji laserowej. Pracowała na laserach lightsheer ET, ligthsheer duet, lightsheer desire, IPL, Soprano ice platinum i innych. Przez lata praktyki wykonała kilkanaście tysięcy zabiegów depilacji laserowych i innych zabiegach laserowych.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję