Mikrodermabrazja Diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem, dzięki któremu, przy pomocy nowoczesnych technologii, możliwe jest usprawnienie funkcjonowania skóry, widocznie polepszenie jej wyglądu oraz poradzenie sobie z różnego typu dolegliwościami skórnymi. Jest to jedna z kilku metod mechanicznego złuszczania naskórka, jednak to właśnie mikrodermabrazja niesie ze sobą najmniejsze ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań, w postaci chociażby blizn czy przebarwień.

Na czym polega Mikrodermabrazja Diamentowa?

Podczas wykonywania zabiegu mikrodermabrazji wytworzone zostaje podciśnienie, dzięki czemu mikrokryształki uderzają o skórę z dużą prędkością, usuwając z jej powierzchni zrogowaciały naskórek oraz zanieczyszczenia, które zostają natychmiast odessane do specjalnego pojemnika. W wyniku takiego działania, produkcja nowych komórek, które zastępują komórki uszkodzone, zostaje znacząco zwiększona.

Mikrodermabrazja jest zabiegiem, który opiera się na stopniowym złuszczaniu naskórka, co jest niezwykle istotne. Taki sposób pozwala bowiem uniknąć zbyt głębokiego lub nierównomiernego złuszczania, co mogłoby prowadzić do takich skutków ubocznych jak powstanie blizn.

Zabieg ten zwykle trwa około godziny, jest bardzo prosty i zupełnie bezbolesny, a pacjent z niego korzystający może zaraz po jego wykonaniu powrócić do normalnego funkcjonowania. Mikrodermabrazja diamentowa jest również polecana osobom, które mają wrażliwą skórę podatną na zmiany alergiczne.

Jak wygląda pełna terapia z zastosowaniem Mikrodermabrazji Diamentowej?

Ilość zabiegów mikrodermabrazji diamentowej, zależy od indywidualnych potrzeb każdego z pacjentów. W większości przypadków, jest to od dwóch do dwudziestu zabiegów, natomiast przeciętna seria składa się z pięciu zabiegów.

Pierwsze trzy wykonuje się zazwyczaj co 7-10 dni, a kolejne co dwa tygodnie. W kolejnych miesiącach natomiast przeprowadza się już zabiegi przypominające.

Największą ilość zabiegów, zaleca się w przypadku osób, które mają głębokie blizny potrądzikowe. Ich skuteczne spłycenie oraz wyrównanie kolorytu skóry, wymaga bowiem większego nakładu pracy.

Efekty mikrodermabrazji diamentowej

Zabieg ten przede wszystkim oczyszcza skórę i otwiera niedrożne ujścia gruczołów, ale również działa odświeżająco i pozwala na usunięcie powierzchownych przebarwień. Już po pierwszym zabiegu, skóra staje się zatem jaśniejsza oraz gładsza. W wyniku mikrodermabrazji intensyfikuje się również produkcja kolagenu oraz elastyny, a także naturalny wzrost nowych tkanek.

W przypadku głębszej mikrodermabrazji diamentowej, spłyceniu ulegają mniejsze zmarszczki, znikają przebarwienia i dochodzi do redukcji rozszerzonych porów. Możliwe jest także zmniejszenie się blizn oraz rozstępów.

Dodatkowo, użycie podciśnienia wpływa na poprawę ukrwienia skóry, co wpływa na szybsze pozbywanie się toksyn z jej głębszych warstw.

Mikrodermabrazja Diamentowa - Wskazania

Wskazania do stosowania mikrodermabrazji diamentowej:
 • Trądzik pospolity
 • Blizny potrądzikowe
 • Łojotok
 • Suchość skóry
 • Zaskórniki
 • Rogowacenie przymieszkowe
 • Rozszerzone pory
 • Przebarwienia
 • Uszkodzenia posłoneczne skóry
 • Szorstki, zrogowaciały naskórek
 • Rozstępy
 • Odmłodzenie skóry
 • Likwidacja delikatnych zmarszczek wokół oczu, ust oraz szyi
 • Wiotkość skóry

Mikrodermabrazja Diamentowa - Zalecenia po zabiegu

Osoby, które zdecydują się na przeprowadzenie mikrodermabrazji diamentowej, po zabiegu muszą dostosować się do pewnych zaleceń, do których najczęściej należą:
 • Przyjmowanie dużych ilości płynów, najlepiej około 1,5-2 litrów wody mineralnej każdego dnia
 • Powstrzymanie się od opalania i korzystania z basenu przez 2 dni
 • Nakładanie preparatów wybielających 2 razy dziennie, po upływie 24 godzin od zabiegu
 • Stosowanie preparatów zawierających hydrochinon między kolejnymi zabiegami, w przypadku pacjentów z przebarwieniami
 • Stosowanie kremów z filtrem UV o faktorze 50 lub większym
Kosmetyka pielęgnacyjna
Usługa 1 zabieg (PLN) Pakiety (PLN) Pakiety (PLN)
Mikrodermabrazja diamentowa
twarz + maska 200
twarz + szyja + dekolt + maska 250
plecy 300
Przeciwwskazania stosowania mikrodermabrazji diamentowej: Aktywne zakażenia skóry w miejscu zabiegowym (wirusowe oraz grzybicze), Łuszczyca i atopowe zapalenie skóry, Skłonność do powstawania przyrosłych blizn, keloidów, Bardzo cienka, naczynkowa skóra, Aktywny trądzik, Terapia retinoidami, do 3 miesięcy po zakończeniu kuracji, Narażenie skóry na silne promieniowanie UV do 14 dni po zabiegu
Kosmetyka Pielęgnacyjna
Mezoterapia mikroigłowa
Mikrodermabrazja Diamentowa
Peelingi Chemiczne

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

tel. 12 264 85 15

tel. 500 77 99 71

Umów wizytę
medycyna estetyczna kraków