fbpx

Mikrodermabrazja Diamentowa Kraków

Mikrodermabrazja to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów złuszczających naskórek. Jest to zabieg kosmetyczny polegający na mechanicznym, bezinwazyjnym złuszczaniu martwych komórek naskórka, zatem zabieg ten sprawdzi się idealnie u osób, których celem jest odświeżenie skóry i jej dogłębne wygładzenie. Zabieg złuszczania skóry może być wykonane z wykorzystaniem różnych materiałów ścierających. W mikrodermabrazji diamentowej wykorzystywane są głowice diamentowe, które różnią się średnicą ziaren diamentu, a zatem stopniem ścieralności wierzchnich warstw naskórka. Natomiast mikrodermabrazja korundowa wykorzystuje się zmikronizowane kryształki korundu, które wyrzucane są pod wysokim ciśnieniem w kierunku powierzchni skóry. Uzyskuje się w ten sposób efekt „piaskowania” skóry, a zużyty korund oraz złuszczony naskórek zasysane są przez specjalną dyszę. Mikrodermabrazja zapewnia silniejszy efekt złuszczający, dedykowana jest zatem cerom mniej wrażliwym, o większej odporności na działanie czynników mechanicznych.

mikrodermabrazja diamentowa
W skrócie
Cena: od 300 pln
Proponowana seria: 2-3 zabiegów
Wykonuje: mgr kosmetolog

Zalety mikrodermabrazji – Przebieg zabiegu

Największą zaletą zabiegu mikrodermabrazji jest jej nieinwazyjność i wysoka skuteczność. Jest to zabieg kosmetyczny, który nie wymaga rekonwalescencji, dedykowany praktycznie każdemu rodzajowi skóry, także skórze alergicznej (wyjątkiem jest skóra bardzo wrażliwa, z tendencją do powstawania naczynek). Mikrodermabrazję można ponadto łączyć z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Po zabiegu mikrodermabrazji pojawić się może delikatne zaczerwienienie skóry, które ustępuje samoistnie w przeciągu kilkudziesięciu minut. Zabieg jest bezbolesny i trwa około godziny; nie jest wymagane żadne przygotowanie do zabiegu. Nie ma także specjalnych wymagań pozabiegowych – wystarczy jedynie skoncentrować się na nawilżaniu i odżywianiu skóry preparatami o odpowiednim pH, a także rezygnacji z makijażu w ciągu pierwszej doby po zabiegu. Ważne jest także unikanie ekspozycji na słońce i stosowanie filtrów UV, a także odpowiednie nawodnienie skóry.

Efekty mikrodermabrazji

Poprawę stanu skóry można zauważyć już po pierwszym zabiegu, jednak dla optymalizacji efektu zalecane jest wykonanie serii zabiegów mikrodermabrazji. Jak często warto powtarzać zabieg? Zazwyczaj wystarczy kilka zabiegów; pierwsze trzy najlepiej jest wykonać co 7 – 10 dni, zaś kolejne – co dwa tygodnie. Dla podtrzymania efektu warto wykonywać zabiegi przypominające raz w miesiącu. Dzięki temu można doświadczyć kompleksowej odnowy skóry, jaką zapewnia mikrodermabrazja. Efekty po serii zabiegów to:
– wygładzenie skóry
– rozjaśnienie skóry, redukcja przebarwień
– zmniejszenie widoczności blizn
– przywrócenie skórze blasku i kolorytu
– zwężenie porów i usunięcie zaskórników
Przeciwskazaniem do wykonania mikrodermabrazji są wszelkie schorzenia skóry, stany ropne, teleangiektazje oraz ciąża.

Mikrodermabrazja Diamentowa – Wskazania

Wskazania do stosowania mikrodermabrazji diamentowej:
 • Trądzik pospolity
 • Blizny potrądzikowe
 • Łojotok
 • Suchość skóry
 • Zaskórniki
 • Rogowacenie przymieszkowe
 • Rozszerzone pory
 • Przebarwienia
 • Uszkodzenia posłoneczne skóry
 • Szorstki, zrogowaciały naskórek
 • Rozstępy
 • Odmłodzenie skóry
 • Likwidacja delikatnych zmarszczek wokół oczu, ust oraz szyi
 • Wiotkość skóry

Mikrodermabrazja Diamentowa – Zalecenia po zabiegu

Osoby, które zdecydują się na przeprowadzenie mikrodermabrazji diamentowej, po zabiegu muszą dostosować się do pewnych zaleceń, do których najczęściej należą:
 • Przyjmowanie dużych ilości płynów, najlepiej około 1,5-2 litrów wody mineralnej każdego dnia
 • Powstrzymanie się od opalania i korzystania z basenu przez 2 dni
 • Nakładanie preparatów wybielających 2 razy dziennie, po upływie 24 godzin od zabiegu
 • Stosowanie preparatów zawierających hydrochinon między kolejnymi zabiegami, w przypadku pacjentów z przebarwieniami
 • Stosowanie kremów z filtrem UV o faktorze 50 lub większym
Mikrodermabrazja Diamentowa Kraków
Usługa 1 zabieg (PLN) Pakiety (PLN) Pakiety (PLN)
Mikrodermabrazja diamentowa
twarz + maska 300
twarz + szyja + dekolt + maska 350
plecy 400
Przeciwwskazania stosowania mikrodermabrazji diamentowej: Aktywne zakażenia skóry w miejscu zabiegowym (wirusowe oraz grzybicze), Łuszczyca i atopowe zapalenie skóry, Skłonność do powstawania przyrosłych blizn, keloidów, Bardzo cienka, naczynkowa skóra, Aktywny trądzik, Terapia retinoidami, do 3 miesięcy po zakończeniu kuracji, Narażenie skóry na silne promieniowanie UV do 14 dni po zabiegu

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Mgr Karolina Grobelna

Kosmetolog

Ekspert laseroterapii a w szczególności depilacji laserowej. Pracowała na laserach lightsheer ET, ligthsheer duet, lightsheer desire, IPL, Soprano ice platinum i innych. Przez lata praktyki wykonała kilkanaście tysięcy zabiegów depilacji laserowych i innych zabiegach laserowych.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję