fbpx

Cosmelan/Dermamelan Kraków

Nowoczesna terapia depigmentacyjna

Przebarwienia skórne to bardzo częsty problem natury estetycznej, który można z powodzeniem usunąć w gabinecie medycyny estetycznej. Jedną z polecanych metod jest Cosmelan oraz Dermamelan – unikatowa kuracja depigmentacyjna, która wyróżnia się wysoką skutecznością, możliwością przeprowadzenia w ciągu całego roku oraz wyjątkową formułą, którą w znacznej mierze pacjent wykonuje w domowym zaciszu.

terapia cosmelan dermamelan
Najważniejsze informacje
Cena Cosmelan: 1800 zł
Cena Dermamelan: 2000 zł
Przebarwienia hormonalne: tak
Pielęgnacja domowa: tak
Efekty: po 10 dniach

Czym jest Cosmelan oraz Dermamelan?

Cosmelan i Dermamelan to kuracja wybielająca skórę, która umożliwia skuteczną redukcję przebarwień rozmaitego typu. W skład tej kompleksowej kuracji depigmentacyjnej wchodzi maska wybielająca, która aplikowana jest w gabinecie medycyny estetycznej oraz kremu wybielającego, który aplikowany jest samodzielnie w domu jako kontynuacja terapii. Maska i krem zawierają takie same substancje czynne, przy czym maska wyróżnia się wyższym ich stężeniem. Taka wysoka koncentracja związków aktywnych służy wytworzeniu wysokiego gradientu substancji działających depigmentująco, co sprzyja ich kumulacji w warstwie rogowej. Zaś kontynuacja terapii w domu polega na aplikowaniu kremu przez kilka kolejnych miesięcy.

W skład preparatu Cosmelan wchodzą następujące związki aktywne:

– kompleks Tyrosinol – o aktywności inhibitora tyrozynazy hamującego syntezę melaniny

– kwasy azelainowy  i kojowy, które hamują syntezę tyrozynazy (enzymu uczestniczącego w procesie  powstawania melaniny), działają antybakteryjnie oraz normalizują wydzielanie łoju,

– alpha arbutyna zatrzymująca nadprodukcję melaniny w melanocytach i powoduje równomierny rozkład barwnika

– wyciąg ze szczawiu, który ma silne właściwości hamowania tyrozynazy oraz działa przeciwrumieniowo

– wyciąg z aloesu o działaniu nawilżającym i łagodzącym

– wyciąg z lukrecji gładkiej wspomagający gojenie i działający antybakteryjnie

– witamina B3 o właściwościach przeciwzapalnych

– witamina E o aktywności antyoksydacyjnej

– witamina A o działaniu odmładzającym

– witamina C wspomagająca syntezę kolagenu oraz działająca antyoksydacyjnie

– bisabolol  działający odmładzająco

– etoksydiglikol zwiększający penetrację pozostałych składników aktywnych

Dermamelan zawiera te same związki aktywne (choć w wyższych stężeniach), przy czym skład wzbogacony jest o kwas salicylowy. Składnik ten redukuje widoczność porów i normalizuje pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu doskonale sprawdza się w przypadku skóry przetłuszczającej się i mieszanej.

Przebarwienia skórne powstają na skutek miejscowej, nadmiernej kumulacji melaniny – barwinka skóry. W celu usunięcia przebarwień konieczne jest ograniczenie syntezy melaniny, a także usuwania już skumulowanej melaniny na drodze wykorzystania substancji o działaniu złuszczającym i wybielającym. Terapia Cosmelan i Dermamelan umożliwia takie skuteczne, kompleksowe usuwanie przebarwień – u 99% osób uzyskiwany jest spektakularny efekt redukcji widoczności przebawień nawet o 95%. Oczywiście – jak każda terapia skoncentrowana na usuwaniu przebarwień – także i ta nie eliminuje dalszej tendencji do hiperpigmentacji, zatem konieczne jest stosowanie odpowiedniej profilaktyki.

 

Wskazania do terapii Cosmelan/ Dermamelan

Terapia depigmentacyjna z wykorzystaniem preparatu Cosmelan i Dermamelan dedykowana jest osobom dotkniętym problemem przebarwień. Kuracja ta umożliwia usuwanie przebarwień:

– melasmy naskórkowej, mieszanej i skórnej, która powstaje w efekcie ekspozycji na słońce i działania czynników dodatkowych, takich jak zaburzenia hormonalne czy stosowanie niektórych leków

– plam starczych

– piegów

– przebarwień pozapalnych

– bielactwa

Dermamelan – jako kuracja o silniejszym działaniu – doskonale sprawdza się w przypadku trudnych do usuwania zmian pigmentacyjnych, w tym przebarwień powstałych na skutek uszkodzeń, które wywołują proces zapalny prowadzący do hiperpigmentacji skóry (trądzik, zabiegi z użyciem lasera, peelingi, rany).

Kuracja Cosmelan/ Dermamelan może być ponadto wykonywana w ramach profilaktyki anti – aging. Użycie specjalistycznej maski i kremu zapewnia efekt rozjaśnienia skóry, a także jej wygładzenia, zwężenia porów, normalizacji wydzielania sebum oraz stymulowania syntezy kolagenu.

Przebieg kuracji Cosmelan i Dermamelan

Pierwszym etapem kuracji, wykonywanym w gabinecie medycyny estetycznej jest aplikacja maski. Na odpowiednio oczyszczoną skórę nakładana jest aktywna maska, którą pacjent zmywa w domu po upływie kilku godzin. Czas pozostawienia maski na skórze jest określany indywidualnie i wynosi od 3 do 8 godzin.

Drugi etap kuracji polega na samodzielnym stosowaniu kremu wybielającego zgodnie z zaleceniami lekarza, przed okres około 3 miesięcy.

W przeciągu kilku pierwszych dni po zabiegu może pojawić się zaczerwienienie skóry, obrzęk, napięcie i pieczenie. Pierwszy efekt rozjaśniający zauważalny jest po 8 – 10 dniach przy fototypie skóry IV i V oraz po 8 – 21 dniach dla fototypu I, II oraz III.

Zalecenia przed zabiegiem

Przed planowanym wykonaniem zabiegu Cosmelan należy unikać podrażnienia skóry, niewskazane jest zatem stosowanie silnie złuszczających preparatów czy depilacji. Ponadto na miesiąc przed zabiegiem należy stosować ochronę antyUV, gdyż świeża opalenizna nie jest wskazana.

Pielęgnacja pozabiegowa

Po zabiegu konieczne jest stosowanie wysokiej ochrony antyUV – najlepiej SPF 50+. Ponadto warto aplikować na skórze preparaty o działaniu łagodzącym. Konieczne jest ponadto przestrzeganie zaleceń dotyczących stosowania kremu – jego nieregularna aplikacja lub zbyt wczesne przerwanie kuracji zniweluje dotychczasowy efekt i przyczyni się do powrotu skóry do stanu wyjściowego. Ponadto niewskazane jest stosowanie innych preparatów o działaniu złuszczającym czy wybielającym.

Zalety kuracji Cosmelan i Dermamelan

Jedną z najważniejszych zalet kuracji depigmentacyjnej z wykorzystaniem specjalistycznej maski i kremu jest niewątpliwie bardzo wysoka skuteczność w przypadku przebarwień wszelkiego typu. Metoda ta zapewnia nie tylko wyrównanie kolorytu skóry, ale także kompleksową poprawę jej wyglądu i odmłodzenie. Preparat Cosmelan i Dermamelan może być aplikowany zarówno na skórę twarzy, jak i na szyję, dekolt czy plecy. Kolejną zaletą jest możliwość przeprowadzenia zabiegu o każdej porze roku. Lepiej jest oczywiście wykonać zabieg w okresie o mniejszym nasłonecznieniu, nie ma jednak przeciwwskazań do wykonania kuracji wiosną i latem. Inne zabiegi usuwania przebarwień nie mogą być natomiast wykonywane w okresie silnego nasłonecznienia. Wśród walorów zabiegu Cosmelan wymienić należy także brak bólu.

Przeciwwskazania

Najważniejsze przeciwwskazania do zastosowania terapii Cosmelan/ Dermamelan to:

– infekcje skórne (wirusowe, bakteryjne oraz grzybicze)

– ropne zmiany trądzikowe

– tendencja do powstawania bliznowców

– nadwrażliwość na światło słoneczne

– ciąża i laktacja

– alergia na jakikolwiek składnik preparatu

– terapia pochodnymi wit. A

– schorzenia autoimmunologiczne skóry

– świeża opalenizna.

Cosmelan/Dermamelan Kraków
Usługa 1 zabieg (PLN) Pakiety (PLN) Pakiety (PLN)
Cosmelan/Dermamelan
Cosmelan 1800
Dermamelan 2000

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Joanna Godwin

Kosmetolog

Ekspert i pasjonat pielęgnacji ciała i modelowana sylwetki. Ma kilka tysięcy wykonanych zabiegów endermologii oraz wieloletnie doświadczenie w masażach podciśnieniowych i urządzeniach modelujących sylwetkę. Pracowała między innymi na Endermologie integral, Endermologie Alliance, fali akustycznej Storz, Accent Prime i inne.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję