fbpx

Kosmetyka Pielęgnacyjna Kraków

Kosmetyka Pielęgnacyjna Kraków
Skóra to największy organ w organizmie człowieka, stale narażoną na niekorzystny wpływ czynników środowiskowych. Na kondycji skóry odbija się także nasz styl życia – dieta, aktywność fizyczna, ilość snu, stres czy stosowanie używek. Kolejnym czynnikiem wpływającym na wygląd skóry jest jej pielęgnacja – a nierzadko nie jest ona dostosowana do aktualnych potrzeb skóry. Wówczas pojawiają się rozmaite problemy skórne – od utraty kolorytu i blasku skóry, poprzez pojawienie się pojedynczych niedoskonałości aż do rozwoju dermatoz (trądziku młodzieńczego, trądziku różowatego czy atopowego zapalenia skóry). Takie problemy mogą dotyczyć już młodych osób, które bardzo często decydują się na zabiegi kosmetyczne. Jak najszybsze wdrożenie kompleksowej pielęgnacji skóry nie tylko poprawi jej wygląd, ale przede wszystkim minimalizuje ryzyko powstania trudniejszych do usunięcia zmian, takich jak blizny potrądzikowe, przebarwienia czy naczynka. Kosmetyka pielęgnacyjna koncentruje się na utrzymaniu skóry w nienagannej kondycji, wykorzystując profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Ich skuteczność jest nieporównywalnie wyższa niż domowych zabiegów upiększających, a jednocześnie – zabiegi kosmetyczne wyróżniają się mniejszą inwazyjnością oraz ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych niż zabiegi medycyny estetycznej. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla osób młodych, ceniących sobie naturalną i bezpieczną pielęgnację, które chcą zniwelować określone problemy skórne. Takie zabiegi kosmetyki pielęgnacyjnej zapewniają także doskonałe przygotowanie skóry do zabiegów medycyny estetycznej. Każdy zabieg powinien być poprzedzony konsultacją kosmetologiczną, która umożliwia profesjonalną ocenę stanu skóry oraz dopasowanie takiej pielęgnacji, która spełni wszystkie oczekiwania skóry.

Zabiegi kosmetyczne – Pielęgnacja skóry

Kosmetyka pielęgnacyjna oferuje m. in. zabiegi kosmetyczne takie jak mezoterapia mikroigłowa, mikrodermabrazja, karboksyterapia oraz peelingi medyczne. Mezoterapia mikroigłowa to zabieg umożliwiający odmłodzenie skóry na drodze pobudzenia syntezy włókien kolagenowych, a także odbudowy i dotlenienia skóry, jej nawilżenia. Efektem jest wzrost elastyczności skóry, redukcja przebarwień i drobnych blizn, zmniejszenie widoczności rozszerzonych porów oraz spłycenie zmarszczek na twarzy. A wszystko to możliwe jest dzięki wykonywaniu nakłuć skóry przy użyciu specjalnej tytanowej rolki wyposażonej w mikroskopijne igiełki, co umożliwia wprowadzenie skóry w kontrolowany stan zapalny aby ją zregenerować.  Mikrodermabrazja to kontrolowane złuszczanie powierzchniowych warstw skóry; pozbywając się martwego naskórka, można przywrócić skórze blask i zdrowy koloryt, a dodatkowo stymulowana jest produkcja nowych komórek skóry. Dzięki temu zabiegowi kosmetycznemu uzyskać można efekt redukcji przebarwień, spłycenia blizn czy drobnych zmarszczek. W przypadku mikrodermabrazji diamentowej wykorzystywane są mikrokryształki, które dzięki podciśnieniu uderzają w powierzchnię skóry. Karboksyterapia polega na wprowadzeniu pod skórę cząsteczek dwutlenku węgla, co prowadzi do pobudzenia mikrokrążenia w skórze, sprzyja lepszemu dotlenieniu tkanek. Ponadto karboksyterapia stymuluje syntezę elastyny i kolagenu, a także wspomaga procesy regeneracyjne. Natomiast peeling chemiczny to profesjonalne peelingi medyczne z wykorzystaniem kwasów. Zastosowanie takich peelingów umożliwia odmłodzenie skóry, redukcję zmarszczek czy przebarwień, leczenie zmian trądzikowych oraz zmniejszenie widoczności blizn potrądzikowych. Rodzaj kwasu użytego do wykonania peelingu dobierany jest w zależności od aktualnych problemów skóry i pojawiających się na niej defektów estetycznych. Wszystkie zabiegi kosmetyczne zapewniają doskonałe efekty, a jednocześnie nie wymagają długotrwałej rekonwalescencji. Wiele z tych zabiegów pielęgnacyjnych sprawdzi się nie tylko u młodszych osób, które borykają się z licznymi problemami skórnymi, a z oczywistych względów nie zdecydują się na bardziej inwazyjne zabiegi ale również u osób które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą wykonać zabiegów laserowych. Wykonanie serii kilku zabiegów umożliwia zauważalną poprawę kondycji skóry twarzy, zapewniając efekt estetyczny, ale także terapeutyczny.

Tekst powstał pod nadzorem merytorycznym

Joanna Godwin

Kosmetolog

Ekspert i pasjonat pielęgnacji ciała i modelowana sylwetki. Ma kilka tysięcy wykonanych zabiegów endermologii oraz wieloletnie doświadczenie w masażach podciśnieniowych i urządzeniach modelujących sylwetkę. Pracowała między innymi na Endermologie integral, Endermologie Alliance, fali akustycznej Storz, Accent Prime i inne.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję