fbpx

Kolagen Linerase – Odmładzająca terapia atelokolagenowa

kolagen

Kolagen od lat stosowany jest  w kosmetologii jako składnik o działaniu odmładzającym i ujędrniającym. W wymiarze podstawowym kolagen wykorzystywany jest w kosmetykach do pielęgnacji skóry twarzy i ciała, stanowi także składnik doustnych suplementów diety. Zarówno takie zewnętrzne, jak i wewnętrzne odżywienie skóry przynosi umiarkowany efekt, gdyż dostarczany w ten sposób kolagen nie oddziałuje na kondycję skóry w wystarczającym stopniu. Kremy nie są w stanie pokonać bariery skórnej, zaś kolagen z suplementów diety dystrybuowany jest do rozmaitych tkanek, nie tylko do skóry. Bardziej zaawansowane terapie sprowadzają się do wykorzystywania kolagenu w zabiegach medycyny estetycznej i wówczas kolagen stosowany jest miejscowo. Dzięki temu takie zabiegi mogą zauważalnie ujędrnić i odmłodzić skórę. Oczywiste jest jednak, że w dobie kultu młodości wymagania wobec zabiegów anti – aging stale rosną. I właśnie w odpowiedzi na najbardziej wygórowane wymagania pojawia się innowacyjna terapia kolagenowa – Linerase. Czym wyróżnia się ta wyjątkowa procedura odmładzająca?

Atelokolagen kontra inne typy kolagenu

Medycyna estetyczna i kosmetologia korzystają z wielu postaci kolagenu, które mogą się różnić aktywnością biologiczną i strukturą przestrzenną. Najczęściej wykorzystywane są peptydy kolagenowe, prokolagen, tropokolagen. Natomiast Linerase oferuje zupełnie innowacyjną postać  kolagenu – atelokolagen. Kolagen Linerase to ekskluzywna postać tego białka, która stanowi obecnie najnowocześniejszy produkt medyczny z kolagenem wykorzystywany w medycynie estetycznej. Cechy, które wyróżniają ten preparat na tle innych i zapewniają nieosiągalną dotąd skuteczność zabiegu oraz bezpieczeństwo stosowania to:

atelokolagen pozyskiwany jest z końskich ścięgien Achillesa o ogromnym powinowactwie do kolagenu ludzkiego

– w procesie pozyskiwania atelokolagenu wykorzystywane jest zjawisko liofilizacji, dzięki czemu termolabilny kolagen zachowuje swoje cenne właściwości; z kolei proces oczyszczania kolagenu wykonywany jest bez użycia enzymów proteolitycznych, co umożliwia zapobieganiu degradacji struktury kolagenu

– wysoka stabilność kolagenu nie wymaga jego usieciowania, co przekłada się na ogromną bioaktywość białka

– wyeliminowanie immunogennych telopeptydów wyklucza ryzyko alergizacji

– formuła wolna od jakichkolwiek dodatków; jedynym składnikiem preparatu jest czysty kolagen występujący w formie zmikronizowanego proszku, który nie zmienia swojej struktury ani aktywności biologicznej

Wykorzystanie takiej ultranowoczesnej postaci kolagenu gwarantuje spektakularny efekt, a jednocześnie eliminuje ryzyko pojawienia się jakichkolwiek działań niepożądanych związanych z użyciem preparatu kolagenowego. Linerase to profesjonalny wyrób medyczny; jako jedyny na rynku zawiera bioaktywny, nieusieciowany atelokolagen. Ten innowacyjny biostymulator wykorzystywany jest do wykonania śródskórnych iniekcji.

Zabieg Linerase – najskuteczniejsza rekonstrukcja i odbudowa skóry

Kuracja odmładzająca Linerase to małoinwazyjny zabieg o wielokierunkowym oddziaływaniu na skórę. Dzięki zastosowaniu unikatowej postaci kolagenu możliwe jest osiągnięcie efektu odbudowy i regeneracji skóry. Atelokolagen oddziałuje na dwa najważniejsze aspekty odmładzania skóry. Z jednej strony – pobudza obecne w skórze fibroblasty do syntezy włókien kolagenowych, a z drugiej – sprzyja powstawaniu nowych fibroblastów. Dzięki temu stworzyć można najbardziej optymalne warunki do wzmocnienia struktury skóry. Skóra zyskuje na gęstości, następują procesy jej remodelingu, odzyskiwana jest jędrność i elastyczność skóry. Tak wszechstronne działanie zabiegu Linerase pozwala na wykorzystanie śródskórnych iniekcji atelokolagenu zarówno u osób młodych, jak i tych w podeszłym wieku. U tych pierwszych zabieg ma przede wszystkim wymiar profilaktyczny – chroni przed powstaniem postępujących wraz z wiekiem deficytów kolagenowych, prowadzących do starzenia się skóry. Natomiast u osób z już widocznymi oznakami starzenia, zabieg Linerase redukuje problem cienkiej i wiotkiej skóry, a także zmarszczek.

Wskazania do zabiegu odmładzania kolagenowego Linerase

Najważniejszym wskazaniem do wykonania zabiegu Linerase jest potrzeba kompleksowego odmłodzenia skóry. Zabieg dedykowany jest przede wszystkim skórze z oznakami starzenia – zmarszczkami, wiotczeniem, utratą gęstości. Zastosowanie atelogenu umożliwia zaawansowaną biostymulację syntezy włókien kolagenowych, co przekłada się na zwiększenie gęstości skóry i jej ujędrnienie. Zmarszczki ulegają spłyceniu, wzmacnia się struktura skóry. To rozwiązanie idealne także dla tych osób, które borykają się z cienką i wiotką skórą, a nie chcą poddać się zabiegowi wolumetrii twarzy z wykorzystaniem kwasu hialuronowego z obawy o zmianę objętości twarzy.

Iniekcje z atelokolagenu doskonale sprawdzają się w przypadku cery przesuszonej, odwodnionej, pozbawionej blasku i kolorytu. Zapewnia biorewitalizację skóry, wspomaga redukcję blizn potrądzikowych czy rozstępów. Bardzo ważną informacją jest ta dotycząca zasięgu zabiegu – iniekcje atelokolagenu mogą być wykonywane w obrębie:

– twarzy

– szyi

– dekoltu

– dłoni

– dowolnego obszaru ciała wymagającego odmłodzenia.

Jak już wcześniej wspomniano, zabieg Linerase może być także wykonywany na skórze młodej – wówczas stanowi doskonałą profilaktykę starzenia się skóry i powstania niepożądanych zmian w strukturze i wyglądzie skóry. Ponadto Linerase doskonale sprawdza się w celu stymulowania procesów regeneracji i gojenia się skóry.

Jak wygląda zabieg Linerase?

Zabieg Linerase polega na ostrzykiwaniu wybranego obszaru skóry preparatem zawierającym atelokolagen. Nakłucia wykonywane są w odległości 1 – 2 cm; podczas jednego zabiegu wykonywanych jest kilkadziesiąt nakłuć. W związku z tym, że preparat ma postać płynu, a nie żelu oraz dzięki możliwości jednoczesnego znieczulenia skóry lidokainą, zabieg nie jest bolesny. Po zakończeniu nakłuwania skóry wykonywany jest delikatny masaż. Na przestrzeni kilku godzin po zabiegu w miejscu wkłucia pojawić się mogą obrzęki, zaczerwienienie i niewielka bolesność. Objawy te ustępują samoistnie.

Właściwy etap zabiegu, czyli ostrzykiwanie skóry preparatem atelokolagenu uzupełniany jest o odpowiednią pielęgnację przed – i pozabiegową skóry. Przed iniekcjami wykonywany jest dogłębny peeling skóry – maska na bazie retinoidów. Preparat ten umożliwia złuszczanie zrogowaciałego naskórka, nawilża i zmiękcza. Dzięki zastosowaniu takich związków aktywnych jak kwas glikolowy, kwas cytrynowy, kwas hialuronowy, polipeptydy, witamina C i heksylorezorcynol skóra jest doskonale przygotowana do przyjęcia atelokolagenu. Z kolei bezpośrednio po ostrzykiwaniu skóry stosowany jest krem łagodzący, który ułatwia wykonanie masażu skóry oraz wykazuje działanie kojące i uszczelniające naczynia krwionośne. Preparat ten zawiera m. in. wyciąg z oczaru wirginijskiego, rumianku, nagietka, aloesu oraz cynk.

Efekty zabiegu Linerase

Dla uzyskania spektakularnego efektu odmłodzenia i remodelingu skóry zalecane jest wykonanie serii zabiegów. Najlepiej, gdy jest to około 4 zabiegów powtarzanych w odstępach 2 – 4 tygodni. Pierwsze efekty zauważalne są już po kilku dniach, zaś efekt ostateczny pojawia się po wykonaniu całej serii. Efekt jędrnej, zdrowej i wyraźnie odmłodzonej skóry utrzymuje się przez około 12 miesięcy. Zabieg Linerase można powtarzać w zależności od potrzeb skóry. Terapia podtrzymująca wymaga wykonania jednego zabiegu na kwartał.

Zalety zabiegu Linerase

Największą zaletą zabiegu Linerase jest możliwość wykorzystania najnowocześniejszej postaci kolagenu. Gwarantuje to ogromną skuteczność zabiegu w zakresie odmładzania skóry i wzmacniania jej struktury. Natomiast wyeliminowanie ryzyka alergizacji przyczynia się do wysokiego bezpieczeństwa zabiegu. Żadna inna postać kolagenu nie jest pozbawiona ryzyka immunizacji, zatem stosowanie innych preparatów wymaga zachowania szczególnej ostrożności, w tym przeprowadzenia próby alergicznej.

Atelokolagen ma jeszcze jedną cechę wyróżniającą go na tle innych postaci tego białka – preparat wchłania się całkowicie w przeciągu 72 godzin, Tak wysoki stopień bioresorbowalności eliminuje ryzyko wystąpienia zwłóknień w miejscu iniekcji, może być zatem stosowany nawet w tak delikatnych okolicach jak obszar pod oczami, szyja czy wierzchnia strona dłoni.

Niewątpliwą zaletą jest ponadto fakt, że nie brakuje badań klinicznych potwierdzających wysoką skuteczność atelokolagenu w zabiegach medycyny anti – aging. Nie bez przyczyny preparat Linerase okrzyknięty został najlepszym preparatem do biostymulacji tkankowej i otrzymał tytuł Perły Dermatologii Estetycznej 2016, zaledwie rok po wprowadzeniu preparatu na rynek polski.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu Linerase

Zabieg odmładzający z wykorzystaniem atelokolagenu nie może być wykonany u każdego. Najważniejsze przeciwwskazania do zabiegu to:

– ciąża i laktacja

– nowotwory

– zakażenie obszaru skóry poddawanego zabiegowi

– schorzenia autoimmunologiczne

– cukrzyca

– skłonność do powstawania bliznowców.

Zobacz również:

Osocze bogatopłytkowe

osocze boagtopłytkowe

Wampirzy lifting, czyli zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to jeden z najskuteczniejszych i najbardziej naturalnych zabiegów odmładzających, wyróżniający się wysokim bezpieczeństwem. Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego umożliwia pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych oraz kompleksowej biostymulacji komórek skóry. Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego pozyskanego z próbki...

Zobacz więcej

Tekst powstał pod nadzorem merytorycznym

Dr Karolina Jurska

Lekarz dermatolog, trycholog, specjalista medycyny estetycznej

Karolina Jurska- Dermatolog i trycholog, ekspert medycyny estetycznej, członek polskiego towarzystwa medycyny estetycznej i anti-aging wykładowca Akademicki

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję