Kaczy dziubek

kaczy dziubek

Jak go uniknąć? Co decyduje o powodzeniu zabiegu powiększania ust?

 

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Ten trwający kilkanaście minut zabieg umożliwia uzyskanie wymarzonego kształtu ust, skorygowania ich asymetrii oraz odmłodzenia ust. Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg bezpieczny, jednak wiele obaw wzbudza ryzyko uzyskania tzw. „kaczego dziubka”, czyli efektu zbyt wydatnych, nadmiernie powiększonych ust. Kiedy może dojść do uzyskania takiego niepożądanego efektu? Czy można temu skutecznie zapobiegać?

 

Co wpływa na efekt końcowy zabiegu powiększania ust?

Iniekcje kwasu hialuronowego w okolicę ust umożliwiają uzyskanie efektu pełnych, zmysłowych ust. To idealne rozwiązanie dla posiadaczek mało wydatnych, wąskich ust. Ale nie tylko – zabieg z kwasem hialuronowym na usta umożliwia także zredukowanie dysproporcji między górną a dolna wargą, a także skorygowanie wszelkich asymetrii ust. Każdy, kto decyduje się na zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym, pojawia się w gabinecie medycyny estetycznej z konkretnymi oczekiwaniami dotyczącymi efektu końcowego. Niekiedy oczekiwania te weryfikowane są podczas konsultacji ze specjalistą, bywa bowiem tak, że wyobrażenia pacjenta dotyczące powiększenia ust nie harmonizują z typem urody i rysami twarzy. I tu pojawia się niezwykle ważna kwestia – w renomowanym gabinecie medycyny estetycznej lekarz potrafi doradzić klientowi i nie godzi się na wykonanie takiej modyfikacji kształtu czy wielkości ust, która przyniesie efekt odwrotny od oczekiwanego – oszpeci, zamiast dodać urody. Może to zapobiec powstaniu tzw. kaczego dziubka i uzyskanie subtelnego efektu.

Aby wygląd ust harmonizował z wyglądem całej twarzy, wymagane jest precyzyjne wykonanie zabiegu na usta. Istotna jest zarówno technika iniekcji, jak i objętość użytego kwasu hialuronowego. Najczęściej podczas powiększania ust kwasem hialuronowym zużywany jest 1 ml wypełniacza, maksymalnie – 1,5 ml. Gdy usta mają być powiększone w znacznym stopniu (np. przy bardzo wąskich ustach), wówczas cała procedura może być przeprowadzana w ramach dwóch zabiegów, co ułatwi precyzyjne kontrolowanie efektu końcowego.

Kwas hialuronowy może być wprowadzany w obręb czerwieni wargowej, a także na granicy czerwieni wargowej i skóry. Ten pierwszy zabieg to typowe powiększanie ust, a ten drugi – to konturowanie. Gdy podczas zabiegu kwas hialuronowy podany zostanie w nieumiejętny sposób i dojdzie do jego przemieszczenia poza czerwień wargową wargi górnej – wówczas wypełniacz kumuluje się w obrębie skóry nad ustami. O ile z przodu defekt ten nie jest bardzo widoczny, o tyle z profilu zauważalny jest nieestetyczny wygląd przesadnie powiększonej i wysuniętej do przodu wargi górnej.

 

Co jeszcze może pójść nie tak?

Wykonanie zabiegu powiększania ust w gabinecie medycyny estetycznej o niepotwierdzonej renomie i powierzenie wykonania zabiegu osobie o niewystarczających kwalifikacjach może prowadzić do kolejnych przykrych konsekwencji. Jakie są możliwe powikłania powiększenia ust kwasem hialuronowym? Skutki uboczne to m. in. powstanie asymetrii ust, grudek czy krwiaków. Inne, bardzo rzadkie powikłania powiększania ust to:

– rozwój infekcji związanych z niezachowaniem sterylnych warunków zabiegu

– martwica spowodowana zatkaniem światła naczynia krwionośnego

– przewlekłe stany zapalne prowadzące do powstania ziarniniaków

Oczywiście takie powikłania zdarzają się jedynie w przypadku nieumiejętnego przeprowadzenia zabiegu powiększania ust, zatem nie ma ryzyka powstania takich powikłań w renomowanym gabinecie medycyny estetycznej. Jeśli zabieg przeprowadza doświadczony lekarz, a nie kosmetyczka nie posiadająca uprawnień do wykonywania tego typu procedur – zabieg jest w pełni bezpieczny, a efekt zabiegu dokładnie taki, jak zaplanowano.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

tel. 12 264 85 15

tel. 500 77 99 71

Umów wizytę
medycyna estetyczna kraków