fbpx

Juvederm – czym wyróżnia się od innych kwasów hialuronowych?

juvederm

Kwas hialuronowy to związek powszechnie wykorzystywany w zabiegach medycyny estetycznej. Może być aplikowany na skórę jako jeden ze składników wykorzystywanych w zabiegach mezoterapii igłowej, a także jako wypełniacz. I to właśnie to drugie zastosowanie kwasu hialuronowego zapewnia spektakularne efekty odmładzania i modelowania twarzy. Aby zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym przyniósł pożądany efekt estetyczny, musi być przeprowadzony w profesjonalny sposób.  Ale odpowiednie kwalifikacje specjalisty wykonującego zabieg iniekcji kwasu hialuronowego to nie wszystko – ważne jest także to, jaki preparat z kwasem hialuronowym został wykorzystany. A światowym liderem jest bez wątpienia Allergan – producent preparatu Juvederm.

Co decyduje o jakości preparatów z kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy jest polisacharydem syntetyzowanym fizjologicznie w organizmie człowieka. Związek ten wchodzi w skład tkanki łącznej, zwiększając jej wytrzymałość na bodźce mechaniczne. Rolą kwasu hialuronowego jest także optymalne nawodnienie skóry, a także neutralizowanie wolnych rodników. Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego stosowane są powszechnie w celu redukcji zmarszczek, korygowania kształtu i wielkości ust, a także modelowania wybranych obszarów twarzy. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów zawierających kwas hialuronowy. Jak wybrać ten najlepszy?

Wypełniacze z kwasem hialuronowym traktowane są jako wyrób medyczny. Nie są im zatem stawiane tak wysokie wymogi jakości jak w przypadku leków, jednak nie oznacza to, że preparaty te mogą być pozyskiwane w dowolny sposób. Nadrzędną cechą każdego wyrobu medycznego, a zatem preparatu mającego bezpośredni kontakt z organizmem człowieka i wprowadzanym w głąb ciała jest bezpieczeństwo pacjenta. Nie inaczej jest w przypadku wypełniaczy – muszą one posiadać certyfikat wyrobu medycznego. A do jego uzyskania konieczne jest spełnienie wysokich standardów dotyczących procesu produkcyjnego, a także wysoka czystość preparatu. Kwas hialuronowy pozyskiwany jest na drodze syntezy przez genetycznie zmodyfikowane bakterie. Preparat musi być zatem oczyszczony z resztek martwych bakterii, w przeciwnym razie może pojawić się reakcja alergiczna. Każdy preparat z certyfikatem CE jest oczyszczony w wystarczającym stopniu (choć nigdy nie jest oczyszczony całkowicie), ale preparaty najwyższej jakości wyróżniają się zacznie wyższym stopniem oczyszczenia, co przekłada się na bezpieczeństwo stosowania preparatu.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na jakość preparatu z kwasem hialuronowym jest gęstość preparatu. Na rynku usług medycyny estetycznej zastosowanie znajdują zarówno kwasy hialuronowe rzadkie, jak i gęste. Rzadsze preparaty wykorzystywane są w zabiegach powiększania i modelowania ust, zaś te gęstsze – w zabiegach wypełniania zmarszczek. Dobrze zatem, gdy producent oferuje preparaty kwasy hialuronowego różniące się gęstością, a zatem preparatu o różnym przeznaczeniu.

 

Juvederm marki Allergan

Allergan to jeden z największych koncernów farmaceutycznych  na świecie, oferujący preparaty z kwasem hialuronowym najwyższej jakości. Są to wypełniacze z kwasem hialuronowym, stosowane w najlepszych klinikach medycyny estetycznej na świecie. Występują w postaci sterylnego żelu zawierającego usieciowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego, którego stosowanie obarczone jest minimalnym ryzykiem rozwoju odczynu alergicznego. Są to wypełniacze najnowszej generacji, które wyróżniają się najwyższym stopniem sterylności. Optymalna konsystencja zapewnia bardzo naturalny efekt, a zastosowanie zaawansowanych technik molekularnych umożliwia wykorzystanie kwasu hialuronowego w optymalnym stężeniu. Dzięki temu zminimalizowane jest ryzyko obrzęków będących konsekwencją użycia zbyt wysokiego stężenia kwasu hialuronowego i związania przez niego nadmiaru wody.

Preparaty Juvederm wzbogacone są o dodatek lidokainy, co czyni zabieg mało bolesnym. Ponadto poszczególne preparaty kwasu hialuronowego o różnorodnym zainteresowaniu zawierają wyselekcjonowane związki – aminokwasy, witaminy, peptydy. Poszczególne preparaty marki Allergan zyskują dzięki temu cenne właściwości rewitalizujące czy liftingujące. Dzięki temu zabieg z wykorzystaniem preparatów Juvederm jest bardzo skuteczny, a zarazem bezpieczny. A efekty zabiegu utrzymują się nawet do 12 – 18 miesięcy. Wśród preparatów Juvederm można wyróżnić Juvederm Voluma -idealny preparat do wolumetrii twarzy oraz Juvederm Volift  który ma bardziej uniwersalny charakter i można wykorzystać go zarówno do wypełnienia zmarszczek jak i powiększania ust. Dodatkowym atutem Juvederm to lidokaina w składzie preparatu. Dzięki lidokainie zabieg staje się znacznie mniej bolesny.

Zobacz również:

Kwas Hialuronowy

kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to związek fizjologicznie występujący w naszym organizmie; jego rolą jest nawodnienie skóry i zapewnienie jej odpowiedniej elastyczności i jędrności. Wyjątkowe właściwości kwasu hialuronowego wynikają ze zdolności wiązania wody. Z upływem lat spada wielkość syntezy kwasu hialuronowego w organizmie...

Zobacz więcej

Tekst powstał pod nadzorem merytorycznym

Dr Karolina Jurska

Lekarz dermatolog, trycholog, specjalista medycyny estetycznej

Karolina Jurska- Dermatolog i trycholog, ekspert medycyny estetycznej, członek polskiego towarzystwa medycyny estetycznej i anti-aging wykładowca Akademicki

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję