fbpx

Jak pozbyć się cellulitu

jak pozbyć się cellulitu

Pomarańczowa skórka nie jest charakterystyczna jedynie dla pań posiadających nadwagę lub dla kobiet otyłych. Coraz więcej szczupłych kobiet skarży się na cellulit. Walka z pomarańczową skórką jest trudna, a efekty są widoczne dopiero po jakimś czasie. Jeżeli jednak jesteś zdeterminowana, zacznij już dziś. Wystarczy odrobina mobilizacji i silnej woli.

  1.    Dieta na walkę z cellulitem

Cellulit, występuje u ponad 80% kobiet. Do jego powstania przyczyniają się: niezdrowa dieta, mało aktywny tryb życia, zaburzenia pracy układu krążeniowego i limfatycznego. Cellulit odkłada się najczęściej na pośladkach i udach.

Niezdrowa dieta przyczynia się do powstania mało estetycznej pomarańczowej skórki. Oprócz cellulitu, wiele pań narzeka na pojawiające się rozstępy. Ogromne znaczenie ma odpowiednia dieta, której powinno znaleźć się dużo owoców i warzyw. Ogranicz liczbę spożywanych kalorii. Pij więcej wody, zielonej i czerwonej herbaty. Woda to źródło zdrowia. Oczyszcza organizm z toksyn. Warto ograniczyć kawę, alkohol i sól, a potrawy smażone zastąpić gotowanymi.

  1. Aktywność fizyczna i kosmetyki w walce z cellulitem

Sport to świetny sposób na cellulit oraz rozstępy. Codzienna aktywność fizyczna poprawia kondycję, wpływa na nasze zdrowie i wygląd. Nawet codzienny 30minutowy spacer, pływanie, jazda na rowerze wpłynie zbawiennie nie tylko na twoje zdrowie ale również na redukcje cellulitu. Co powiesz na ćwiczenia w domu? Obecnie mamy dostęp do wielu programów znanych trenerów, które można wykonywać w dogodnej dla nas porze bez wychodzenia z domu.

  1. Endermologia na poprawę wyglądu skóry

W 100% naturalna, bezinwazyjna i skuteczna metoda mechanicznej stymulacji skóry, która w naturalny sposób reaktywuje metabolizm komórek. Działa na uwalnianie tłuszczu i zwiotczenie skóry, jednocześnie w pełni szanując równowagę biologiczną całego organizmu.

Po 30 latach badań francuska firma LPG stworzyła innowacyjny patent enermologie® Alliance służący naturalnej regeneracji i stymulacji tkanek. Rewolucyjna technologia pozwoliła połączyć trzy aspekty, tak istotne dla uzyskania najlepszych efektów zabiegowych: redukcję tkanki tłuszczowej, usuwanie cellulitu i ujędrnienie skóry, skracając jednocześnie czas zabiegu (30 minut) oraz ilość powtórzeń zabiegu.

Innowacyjna głowica zabiegowa – NOWY PATENT

Znane ze swojej skuteczności automatyczne rolki zostały wzbogacone o zmotoryzowaną klapkę, która umożliwia wielowymiarową penetrację tkanki. Wymagane dotychczas trzy zróżnicowane ruchy głowicą zabiegową, dzięki nowemu patentowi łączącemu zmotoryzowaną rolkę i klapkę, zostały zastąpione przez prosty system styku głowicy ze skórą, co wpływa na odczucia zabiegowe. Nowy patent gwarantuje jeszcze bardziej komfortowy zabieg, jednocześnie oddziałujący na 5 aspektów:

– Twoja skóra będzie jędrniejsza i wygładzona,

– pozbędziesz się tkanki tłuszczowej,

– zredukujesz cellulit,

– wymodelujesz sylwetkę,

– spłycisz w znaczny sposób rozstępy.

Zobacz również:

Modelowanie sylwetki

modelowanie sylwetkiZabiegi modelujące sylwetkę to rozwiązanie dedykowane zarówno osobom odchudzającym się, jak i osobom z prawidłową masą ciała, które pragną poprawić jakość swojej sylwetki. Bez względu na proporcje ciała i wagę, każda sylwetka prezentuje się lepiej, gdy skóra jest ujędrniona, zlikwidowana zostaje wiotkość skóry, rozstępy i cellulit. W uzyskaniu nienagannego wyglądu sylwetki pomoże oczywiście systematyczna jej pielęgnacja – stosowanie odpowiednich kosmetyków, masaże, właściwie zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna; jednak najskuteczniejszą metodą upiększania sylwetki są profesjonalne zabiegi na ciało.

Dlaczego warto poddać się zabiegom modelowania sylwetki?

Kiedyś wyszczuplanie i modelowanie sylwetki kojarzyło się wyłącznie z inwazyjnymi zabiegami liposukcji, czyli odsysania tłuszczu czy operacje plastyczne. Dziś takie oblicze medycyny estetycznej odchodzi w zapomnienie – priorytetem jest bowiem stosowanie zabiegów skutecznych, a zarazem jak najmniej inwazyjnych. W modelowaniu i ujędrnianiu sylwetki doskonale sprawdzają się zupełnie nieinwazyjne zabiegi – endermologia, fala uderzeniowa czy zabieg Accent Prime (fale radiowe i ultradźwięki), a także zabiegi o minimalnym stopniu inwazyjności, takie jak karboksyterapia. Są to zabiegi całkowicie bezpieczne, nie wymagające przygotowania ani rekonwalescencji po zabiegu. Po przeprowadzeniu zabiegu można natychmiast powrócić do codziennej aktywności. Nowoczesne zabiegi modelujące i wyszczuplające ciało są bezbolesne i można je wykonać u osób z każdym fototypem skóry, ograniczeniem nie jest ponadto pora roku. W celu zwiększenia skuteczności zabiegów można stosować terapię łączoną, wykonując naprzemiennie różna zabiegi. Aby osiągnąć maksymalizację efektów, konieczne jest wykonanie całej serii zabiegów z określoną częstotliwością. W razie potrzeby zabiegi można powtarzać, co umożliwia stałe utrzymanie nienagannego wyglądu. Komu szczególnie dedykowane są zabiegi endermologii, fali uderzeniowej, karboksyterapii bądź ultradźwięków w połączeniu z falą radiową? Przede wszystkim – osobom odchudzającym się oraz tym, u których kuracja odchudzająca zakończyła się pełnym sukcesem. W przypadku osób starających się zredukować nadmiarowe kilogramy, zabiegi modelujące sylwetkę wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej, zachowanie jędrnej skóry, likwidację cellulitu. Regularne wykonywanie zabiegów podczas odchudzania zapobiega powstaniu luźnej, wiotkiej skóry, co wpływa negatywnie na estetykę sylwetki i może odebrać radość z utraty zbędnych kilogramów. Także osoby, którym udało się osiągnąć wymarzoną wagę powinny regularnie odwiedzać gabinet medycyny estetycznej – pozwala to podtrzymać efekty kuracji odchudzającej. Na zabiegi na ciało bardzo często decydują się także panie po porodzie – w okresie ciąży kobieta doświadcza bowiem kumulowania tkanki tłuszczowej, rozstępów i wiotkości skóry. Zabiegi ujędrniające skórę ciała doskonale sprawdzają się także u osób prowadzących siedzący tryb życia, a także u tych osób, które zauważają postępującą wraz z wiekiem utratę elastyczności skóry i kumulowanie podskórnej tkanki tłuszczowej.

Endermologia i fala uderzeniowa

Endermologia oraz fala akustyczna to całkowicie nieinwazyjne zabiegi, które można wykonywać regularnie przez dłuższy czas. Są to zabiegi o relaksującym charakterze, pozwalające rozluźnić ciało i zredukować napięcie mięśni. Ponadto endermologia i fala akustyczna prowadzą do aktywowania fibroblastów, co pozwala na efektywną syntezę włókien kolagenu i elastyny. Efektem tych zabiegów jest zatem zwiększenie gęstości skóry, jej uelastycznienie oraz zredukowanie widoczności rozstępów. Zabiegi te pobudzają krążenie krwi i limfy, co zapewnia dotlenienie i odżywienie komórek, a także odprowadzanie z nich toksyn; trudno o lepszą terapię antycellulitową. I wreszcie – zarówno fala akustyczna, jak i Endermologia Alliance pobudzają procesy lipolizy, czyli spalania tkanki tłuszczowej. Efektem zabiegów jest zauważalne ujędrnienie skóry, redukcja cellulitu oraz zmniejszenie obwodów ciała. Endermologia to dogłębny masaż skóry i tkanki podskórnej, wykonywany przy pomocy specjalnej głowicy z ruchomymi wałkami, zasysającymi fałdy skórne dzięki efektowi podciśnienia. Z kolei fala akustyczna to zabieg polegający na przykładaniu w określone okolice ciała głowicy, dzięki której energia fal akustycznych zamienia się w mechaniczne drgania, prowadzące do naprzemiennego kurczenia i rozluźniania tkanki łącznej. Każda z tych procedur jest całkowicie bezbolesna i może być wykonywana z częstością nawet 1 - 2 zabiegów w tygodniu. Te zabiegi na ciało są bezpieczne i mogą być wykonywane u każdej osoby, u której brak jest przeciwwskazań, a przeciwwskazania te obejmują ciążę, nowotwory, zmiany skórne na obszarze ciała poddawanym zabiegowi czy stosowanie antykoagulantów.

Zabieg Accent Prime

Accent Prime to jeden z najnowocześniejszych zabiegów modelujących sylwetkę, który może być wykonywany zarówno na dużych obszarach ciała, takich jak pośladki, brzuch czy uda, jak i w takich delikatnych okolicach jak twarz czy szyja. Wszystko zależy od wyboru odpowiednich głowic. Technologia fali dźwiękowej umożliwia efektywne rozbijanie komórek tłuszczowych i uwalnianie z nich kwasów tłuszczowych, co przekłada się na redukcję tkanki tłuszczowej. Zimne ultradźwięki generują wibracje, które prowadzą do mechanicznego uszkodzenia błon komórek tłuszczowych, natomiast ciepłe ultradźwięki prowadzą do termicznego niszczenia komórek tłuszczowych. Z kolei technologia fali radiowej generuje rytmiczne skurcze już istniejących włókien kolagenowych oraz indukując syntezę nowych włókien, co przekłada się na ujędrnienie i wygładzenie skóry. Accent Prime jest zatem zabiegiem umożliwiającym zarówno wyszczuplanie ciała, jak i ujędrnianie skóry podczas jednego zabiegu, kompleksowo dbając o wygląd sylwetki. Dzięki wykorzystaniu głowicy Ultra Speed zabieg na większym obszarze ciała trwa około 20 minut. Accent Prime to bezbolesny sposób na modelowanie sylwetki. Zabieg sprowadza się do przykładania głowicy w określone obszary na ciele, czemu towarzyszy uczucie ciepła. W celu uzyskania spektakularnych efektów warto wykonać 4 – 6 zabiegów powtarzanych co 1 – 2 tygodnie.

Karboksyterapia na ciało

Karboksyterapia to zabieg ułatwiający wyszczuplenie i ujędrnienie sylwetki. Istotą zabiegu jest nakłuwanie skóry cieniutką igłą w celu wprowadzenia dwutlenku węgla. Gaz ten w połączeniu z wodą tworzy kwas węglowy – związek doskonale pobudzający krążenie krwi oraz powstawanie nowych naczyń krwionośnych. A nic nie wpływa lepiej na kondycję skóry niż jej ukrwienie i dotlenienie. Ponadto karboksyterapia jest zabiegiem o działaniu lipolitycznym, czyli promującym spalanie tkanki tłuszczowej, a także umożliwiającym redukcję rozstępów czy cellulitu. W związku z tym, że zabiegowi karboksyterapia towarzyszy niewielki ból związany z iniekcjami, a także uczucie rozpierania skóry – konieczne może być znieczulenie obszaru zabiegowego kremem. Zabieg trwa kilkanaście minut. Po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona i obrzęknięta. Warto wówczas zadbać o łagodną pielęgnację skóry oraz unikać korzystania z sauny czy basenu. Warto wykonać kilka – kilkanaście zabiegów w odstępie 1 – 2 tygodni. Dla zwiększenia efektywności terapii, zabiegi na ciało karboksyterapią połączyć można z endermologią oraz falą uderzeniową.

Zabiegi modelujące sylwetkę to rozwiązanie dedykowane zarówno osobom odchudzającym się, jak i osobom z prawidłową masą ciała, które pragną poprawić jakość swojej sylwetki. Bez względu na proporcje ciała i wagę, każda sylwetka prezentuje się lepiej, gdy skóra jest ujędrniona, zlikwidowana...

Zobacz więcej

Strefa ciała

Endermologia Lpg Alliance Kraków

Zobacz więcej

Tekst powstał pod nadzorem merytorycznym

Joanna Godwin

Kosmetolog

Ekspert i pasjonat pielęgnacji ciała i modelowana sylwetki. Ma kilka tysięcy wykonanych zabiegów endermologii oraz wieloletnie doświadczenie w masażach podciśnieniowych i urządzeniach modelujących sylwetkę. Pracowała między innymi na Endermologie integral, Endermologie Alliance, fali akustycznej Storz, Accent Prime i inne.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję