fbpx

Fala Uderzeniowa – Fala akustyczna

Storz Medical Masterpuls 100 ultra – Nowość!

Nadwaga i cellulit to przypadłości, które dotykają coraz większej liczby osób. W walce z nimi skuteczna okazuje się być zmiana stylu życia na zdrowszy, ze szczególnym uwzględnieniem aktywności fizycznej oraz diety. Pomocne są także profesjonalne zabiegi odchudzające, stanowiące doskonałe uzupełnienie zdrowego trybu życia. Jednym z nich jest fala akustyczna. Początkowo zabieg ten dedykowany był osobom potrzebującym zabiegów fizjoterapii, szybko odkryto jednak kolejne zastosowanie fali uderzeniowej. Aparatura emitująca falę akustyczną doskonale sprawdza się bowiem w zabiegach odchudzających i antycellulitowych, gdyż unikatowe ruchy oscylacyjne wpływają w pożądany sposób na tkankę tłuszczową, a także skórę.

fala-uderzeniowa
W skrócie
Cena: od 100 pln
Cena serii 5 zabiegów: od 450 pln
Cena serii 10 zabiegów: od 800 pln
Ilość zabiegów: 5-10
Otrzymywanie się efektów: indywidualne

Odchudzanie falą akustyczną

W klinice Neonia terapia AWT (acoustic wave therapy) realizowana jest z wykorzystaniem aparatury szwajcarskiej marki Storz Medial. Technologia ta, dostępna w renomowanych klinikach urody na całym świecie umożliwia całkowicie nieinwazyjne redukowanie tkanki tłuszczowej oraz niedoskonałości skóry. Fala akustyczna, czyli fala dźwiękowa to fala o bardzo wysokiej energii, która ma unikatową zdolność do wprowadzania tkanek w drgania. Takie oscylacje o zmiennej częstotliwości sprzyjają rozprzestrzenianiu się fali akustycznej w obrębie tkanek miękkich, co skutkuje naprzemiennym rozciąganiem i relaksacją tkanki łącznej. Z tego wynika działanie odchudzające oraz działanie antycellulitowe takiej terapii, a także działanie ujędrniające.
Odchudzanie przy pomocy fali akustycznej wynika przede wszystkim z rozbijania komórek tłuszczowych, co sprzyja usuwaniu tłuszczu z organizmu i znajduje odbicie w zmniejszeniu obwodów ciała. Z kolei działanie antycellulitowe jest następstwem ujędrnienia skóry i wzrostu jej napięcia, co ułatwia utrzymanie komórek tłuszczowych w obrębie tkanki podskórnej i niweluje wszelkie uwypuklenia i nierówności skóry. Zabieg skuteczny jest nawet w przypadku zaawansowanego cellulitu III i IV stopnia, czyli cellulitu zwłókniałego. Dodatkowo fala akustyczna zapewnia efekt drenażu limfatycznego, co znacząco wspomaga zarówno odchudzanie, jak i wygładzanie skóry na ciele. Ponadto usprawnienie krążenia limfy sprzyja detoksykacji organizmu i redukcji uciążliwych obrzęków.

Fala uderzeniowa efekty zabiegu

Fala uderzeniowa stosowana jest najczęściej na obszarze brzucha, pośladków, ramion i ud. Sam zabieg trwa kilkadziesiąt minut i polega na aplikacji specjalnego żelu do USG, a następnie przykładaniu do powierzchni skóry specjalnej głowicy. Taki zabieg odchudzający falą akustyczną jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny, a na skórze nie pozostają żadne zmiany wymagające rekonwalescencji.odchudzanie Nie jest także wymagane przygotowanie do zabiegu falą akustyczną. Efekty zauważalne są już po pierwszym zabiegu – skóra jest bardziej napięta i wygładzona, obrzęki zostają zredukowane. Natomiast wykonanie kilku zabiegów z wykorzystaniem fali uderzeniowej prowadzi do:
– znacznego wzrostu elastyczności skóry
– redukcji cellulitu i obrzęków, a także uczucia ciężkości nóg
– zwiększenia napięcia mięśni brzucha po ciąży
– zmniejszenia obwodów poszczególnych części ciała nawet o kilka cm.
Zalecane jest wykonanie serii 6 – 10 zabiegów, z częstotliwością 2 zabiegów w tygodniu. Dla zoptymalizowania efektów, po zabiegu falą akustyczną zalecane jest wypijanie co najmniej 2 – 3 litrów płynów dziennie, stosowanie lekkostrawnej diety o zmniejszonej zawartości tłuszczów zwierzęcych oraz regularna, umiarkowana aktywność fizyczna.

Fala akustyczna w połączeniu z endermologią

Działanie odchudzające oraz antycellulitowe zabiegów z wykorzystaniem fali akustycznej wynika z rozbijania tkanki tłuszczowej. Uwolnione z adipocytów cząstki tłuszczu są następnie usuwane z organizmu na drodze przemian w wątrobie. Aby jednak proces ten zachodził skutecznie, warto usprawnić transport kwasów tłuszczowych z miejsca ich uwolnienia. Dlatego zalecane jest połączenie fali uderzeniowej z zabiegiem endermologii.

Endermologia to zabieg oferujący zaawansowany masaż skóry i tkanki podskórnej, który usprawnia krążenie krwi i limfy. Taki drenaż limfatyczny sprzyja efektywnemu przekierowaniu uwolnionego tłuszczu do wątroby. Lipomassage endermologiczny jest z powodzeniem wykorzystywana w celu miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej, jednak prawdziwie spektakularne efekty przynosi terapia łączona – zabiegi z falą akustyczną uzupełnione o endermologię. Tak jak w przypadku fali uderzeniowej, także endermologia LPG to bezpieczny, bezbolesny i nieinwazyjny zabieg. Zapewnia efekt ujędrnienia skóry, wymodelowania sylwetki na drodze wspomagania procesu odchudzania oraz redukcji cellulitu. Ułatwia pozbywanie się obrzęków, usprawnia usuwanie toksyn i szkodliwych metabolitów z tkanki podskórnej.

Wykonanie serii zabiegów wykorzystujących falę akustyczną, uzupełnionych o zabiegi lipomassagu gwarantują skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej w najbardziej problematycznych obszarach ciała, a skóra staje się napięta i wygładzona. Żadna inna terapia stosowana samodzielnie nie przyniesie tak zadowalających efektów, jak połączenie dwóch zabiegów o komplementarnym działaniu.

 

 

Fala Uderzeniowa – Fala akustyczna
Usługa 1 zabieg (PLN) Pakiety (PLN) Pakiety (PLN)
Fala akustyczna - zabieg antycellulitowy i odchudzający
pakiet 5 zabiegów pakiet 10 zabiegów
jedna partia ciała 200 1000 800 2000 1500
dwie partie ciała 350 1750 1500 3500 2500
każda następna partia ciała 100
twarz 100 500 450 1000 800
partie ciała (brzuch, uda przód, uda tył, łydki, pośladki)

Nad poprawnością merytoryczną opisu czuwa

Joanna Godwin

Kosmetolog

Ekspert i pasjonat pielęgnacji ciała i modelowana sylwetki. Ma kilka tysięcy wykonanych zabiegów endermologii oraz wieloletnie doświadczenie w masażach podciśnieniowych i urządzeniach modelujących sylwetkę. Pracowała między innymi na Endermologie integral, Endermologie Alliance, fali akustycznej Storz, Accent Prime i inne.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję