Botox (Botoks) Kraków

botox

Nie taki diabeł straszny jak go malują

Czym jest botox?

Botox to nazwa własna pierwszego preparatu toksyny botulinowej firmy Allergan  i chodź większość ludzi zna tylko nazwę „botox” są też inne preparaty z toksyną botulinową pod inną  nazwą (azzalure, bocouture) które mają podobne działanie. Jednak do dzisiaj najbardziej popularny jest botoks pewnie ze względu na to że powstał jako pierwszy.

Toksyna botulinowa jest często mylona z wypełniaczami czyli kwasem hialuronowym i chodź mają jedną wspólną cechę czyli zwalczanie zmarszczek to różnią się diametralnie.

Jakie są ich różnice i dlaczego mylimy jedno z drugim?

Toksyna ma za zadanie blokowanie skurczów mięśni i dzięki temu niweluje zmarszczki mimiczne. Działa w ten sposób zapobiegawczo dlatego można rozpocząć ostrzykiwania w dość młodym wieku bez żadnych niepożądanych efektów. Trzeba pamiętać ,że toksyna działa na krótki czas ,  który zależy od wielu czynników i waha się od 3 do 6 miesięcy.  Wypełniacze podawane są „w skórę” dzięki temu otrzymujemy efekt wypłycenia głębokich bruzd i zmarszczek statycznych. Doświadczony lekarz medycyny estetycznej dobierze odpowiedni preparat dla każdego pacjenta i zaproponuje satysfakcjonujące rozwiązanie. Obydwa preparaty można łączyć ponieważ działają na innej płaszczyźnie. U osób które chcą przeprowadzić lifting twarzy za pomocą nici liftingujących dobrze jest najpierw skorzystać z zabiegu toksyną botulinową bo  w ten sposób efekt liftingu będzie bardziej spektakularny i dłużej trwał.

„Nie chcę wyglądać na zabotksowaną!”

Jest to najczęstsze zdanie padające z ust klientek gabinetów medycyny estetycznej. Na złą sławę botoksu składa się niewłaściwe używanie i mylenie z wypełniaczami. Panie, które do nas przychodzą po raz pierwszy często ulegają masowej opinii po przeglądnięciu zdjęć celebrytów, którzy zmienili się w krótkim czasie nie do poznania ( nie zawsze na korzyść) powiększając swoje usta do monstrualnych rozmiarów czy wypełniając policzki. To są zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego i mylne jest stwierdzenie nawet dziennikarzy plotkarskich gazet którzy czasami mówią ” widać jak botoks spływa jej po twarzy”  Botoks nie daje efektu „króliczych policzków i „kaczych dziubków” i jego działanie pozostaje nie do zauważenia. nawet bliska nam osoba nie zauważy że mamy zrobiony botox. Jedyne co zauważy to że wyglądamy młodziej i na bardziej wypoczęte.

Efekt jest bardzo naturalny. Dodatkowo poprzez regularne zastrzyki z toksyny hamujemy pogłębianie się już istniejących zmarszczek.

 

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

tel. 12 264 85 15

tel. 500 77 99 71

Umów wizytę
medycyna estetyczna kraków