fbpx

Belkyra – nowa metoda usuwania podbródka

lipoliza

Podwójny podbródek to częsty defekt estetyczny, który występuje nie tylko u osób dojrzałych, ale coraz częściej – także u osób młodych. Powstawaniu drugiego podbródka sprzyjają predyspozycje osobnicze, ale to nie jedyne przyczyny. Podwójny podbródek może być konsekwencją garbienia się i stałego pochylania głowy do przodu, niewłaściwej pielęgnacji szyi, wiotczenia skóry podbródka bądź kumulowania się tłuszczu w tej okolicy. Likwidacja drugiego podbródka możliwa jest przede wszystkim dzięki zabiegom medycyny estetycznej i kosmetologii. Mowa zwłaszcza o zabiegach karboksyterapii na podbródek, zastosowaniu nici liftingujących PDO oraz laserowym usuwaniu podwójnego podbródka (laser iPIXEL). Natomiast domowe metody walki z podwójnym podbródkiem – masaże, stosowanie kremów ujędrniających mają jedynie pomocnicze znaczenie.

Lipoliza podbródka Belkyra

Częstą przyczyna podwójnego podbródka jest kumulowanie się w okolicy szyi i linii żuchwy tkanki tłuszczowej. I co ciekawe – taki problem dotyczy nie tylko osób z nadwagą, ale także szczupłych. Możliwe jest usunięcie takiego drugiego podbródka bez skalpela i inwazyjnych zabiegów wymagających długotrwałej rekonwalescencji. Jednym z najnowocześniejszych zabiegów tego typu jest lipoliza iniekcyjna Belkyra, czyli zabieg wykonywany z użyciem preparatu przebadanego klinicznie. Gwarantuje to nie tylko wysoką skuteczność zabiegu, ale także jego bezpieczeństwo.

Lipoliza iniekcyjna podbródka Belkyra (Kybella) wykonywana jest z wykorzystaniem przepisywanego na receptę leku, zawierającego kwas deoksycholowy jako substancję czynną. Lek ten został zaakceptowany przez FDA, czyli Agencję Żywności i Leków, a jego działanie wykazano w 20 badaniach klinicznych obejmujących ponad 2600 osób. Ponad 70% osób było bardzo zadowolonych z efektów już po pierwszym zabiegu.

Belkyra zawiera identyczny z naturalnym kwas deoksycholowy, czyli związek o działaniu cytolitycznym. Po wstrzyknięciu preparatu w obręb tkanki tłuszczowej dochodzi do wywołania kontrolowanego stanu zapalnego, obrzęku komórek tłuszczowych i ich rozpadu. Uwolnione kwasy tłuszczowe są następnie metabolizowane przez organizm.

 

Jak wygląda zabieg usuwania drugiego podbródka Belkyra?

Przed wykonaniem zabiegu lipolizy iniekcyjnej podbródka wymagana jest konsultacja lekarska, która ma na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań oraz zakwalifikowanie do zabiegu. Iniekcje preparatu Belkyra wykonać może wyłącznie odpowiednio przeszkolony lekarz. Belkyra to jedyny lek obecnie na świecie przeznaczony do redukcji podbródka.  Zabieg wykonywany w okolicy podbródka nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Sam zabieg trwa kilkanaście minut i polega na wykonaniu kilkudziesięciu nakłuć (około 50), z których każde oddalone jest o 1 cm i prowadzi do iniekcji preparatu o objętości 0,2 ml. Jednorazowo podczas zabiegu można użyć 10 ml preparatu.

Już wykonanie jednego zabiegu wymagającego od jednej do trzech ampułek (w zależności od wielkości podbródka i ilości tkanki tłuszczowej)  zauważalnie redukuje objętość tkanki tłuszczowej skumulowanej w okolicy podbródka, zaś dla doskonałego efektu końcowego zalecane jest wykonanie około 1-3 zabiegów w odstępie czasowym minimum 4 tygodni.

Po zabiegu lipolizy podbródka Belkyra możliwe jest pojawienie się przejściowych zasinień czy obrzęków, które ustępują samoistnie po kilku dniach. Nie jest wymagane przestrzeganie specjalnych zaleceń pozabiegowych, można jedynie stosować zimne okłady w celu złagodzenia opuchlizny. Przeciwwskazaniem do lipolizy podbródka Belkyra (Kybella) jest ciąża i laktacja, zakażenie w okolicy zabiegowej bądź uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu.

Największymi zaletami lipolizy Belkyra są:

– możliwość zastosowania certyfikowanego preparatu, o bezpieczeństwie i skuteczności potwierdzonych klinicznie

– bezbolesność zabiegu, wynikająca z zastosowania miejscowego znieczulenia kremem oraz wykonywania iniekcji przy pomocy bardzo cieniutkich igieł

– szybko zauważalne efekty

– trwały efekt

Natomiast jedyną wadą zabiegu oferowanego przez światowej sławy firmę farmakologiczną Allergan jest jego cena. Jednak koszt zabiegu jest adekwatny do wysokiej jakości zastosowanego preparatu oraz możliwości uzyskania nienagannego, trwałego efektu.

Zobacz również:

Likwidacja drugiego podbródka

Likwidacja drugiego podbródkaPodwójny podbródek to często spotykany defekt estetyczny – osoby w każdym wieku, zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą mieć podwójny podbródek. Jak zlikwidować tą niekorzystną zmianę w wyglądzie? Usuwanie drugiego podbródka warto powierzyć specjalistom medycyny estetycznej, gdyż domowe metody na podwójny podbródek (krem, masaże, ćwiczenia) zazwyczaj nie przynoszą pożądanych efektów. Jak zlikwidować drugi podbródek w gabinecie medycyny estetycznej? Zabiegi na podwójny podbródek to przede wszystkim: - Accent prime - nici liftingujące PDO - Hifu - Kriolipoloza Kraków - lipoliza iniekcyjna Kraków
Kilka informacji
Accent Prime podbródek cena: od 500 pln
Ilość zabiegów: 4-6
Lipoliza iniekcyjna podbródek cena:  od 400 pln
Ilość zabiegów: 4-6
Endermolift cena: od 100 pln
Ilość zabiegów: 10-15

Usuwanie drugiego podbródka-jaka metoda jest najlepsza?

Wyboru metody dokonuje specjalista w oparciu o stopień zaawansowania defektu oraz przyczyny jego powstania. Jeśli podwójny podbródek jest konsekwencją obecności tłuszczaka, konieczne jest jego chirurgiczne usunięcie. Natomiast w przypadku kumulacji tkanki tłuszczowej w okolicy podbródka zalecane jest wykonanie kilku zabiegów urządzeniem Accent Prime na podbródek  lub wykonanie lipolizy iniekcyjnej podbródka. Lipoliza iniekcyjna drugiego podbródka to bezoperacyjny zabieg usuwania tkanki tłuszczowej. Preparat zawierający związki niszczące komórki tłuszczowe jest wprowadzany w głębokie warstwy skóry przy pomocy cieniutkiej igły. Usunięty z komórek tłuszcz usuwany jest na drodze przemian metabolicznych w wątrobie, zaś tkanka ulega obkurczeniu. Warto przeprowadzić serię kilku zabiegów, a ostateczny efekt zauważalny jest po kilku tygodniach od wykonania zabiegu usuwającego drugi podbródek. Zabieg endermologii twarzy (Endermolift) idealnie sprawdza się w przypadku podwójnego podbródka spowodowanego obrzękiem twarzy. Wtedy zastosowanie specjalnej głowicy umożliwia drenaż limfatyczny tkanek i odpływanie limfy, co redukuje obrzęki w okolicy podbródka. Likwidacja podwójnego podbródka możliwa jest także na drodze ujędrnienia skóry laserem iPIXEL. Frakcyjny laser ablacyjny prowadzi do powstania mikrouszkodzeń termicznych skóry i pobudzenia procesów regeneracyjnych. Ostatecznie dochodzi do resufracingu skóry i silnego jej ujędrnienia. Efekt utrzymuje się przez wiele miesięcy. Taki zabieg na drugi podbródek sprawdza się u pacjentów dotkniętych umiarkowanym wiotczeniem skóry. Natomiast w przypadku zaawansowanego nadmiaru skóry, która traci elastyczność i jest obwisła doskonale sprawdza się zabieg liftingujący z wykorzystaniem nici PDO. Nici liftingujące z haczykami wprowadzane są w skórę i zakotwiczają się w tkankach, dając efekt mechanicznego jej podciągnięcia, a z czasem także ujędrnienia spowodowanego nasiloną syntezą włókien kolagenowych. Nici wprowadzane są za pomocą cienkiej kaniuli, a wprowadzone podskórnie nici są niewidoczne i niewyczuwalne.

Modelowanie podbródka Accent Prime (fale radiowe i ultradźwięki)

Nienaganny wygląd podbródka można przywrócić dzięki wykorzystaniu innowacyjnej aparatury – Accent Prime od Alma Lasers. Jest to platforma wykorzystująca dwie niezwykle skuteczne technologie – ultradźwięków oraz fal radiowych. Obie te technologie mogą być z powodzeniem wykorzystywane w celu wyszczuplenia i ujędrnienia podbródka. Ultradźwięki umożliwiają redukcję skumulowanej w okolicy podbródka tkanki tłuszczowej, prowadząc do rozbicia komórek tłuszczowych i uwolnienia z nich tłuszczu. Z kolei fale radiowe ujędrniają skórę na drodze pobudzenia syntezy włókien kolagenowych, co możliwe jest dzięki podgrzaniu skóry i tkanki podskórnej do temperatury 45 – 60 stopni. Taki efekt cieplny nie jest jednak odczuwalny jako dyskomfort, gdyż efekt nagrzewania tkanki jest stopniowy, a jednocześnie towarzyszy mu zastosowanie zaawansowanej głowicy chłodzącej. Wykorzystanie specjalnej głowicy Mini Speed umożliwia precyzyjne przeprowadzenie zabiegu na tak niewielkim obszarze, jakim jest podbródek. Zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut i jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny, nie powoduje przerwania ciągłości naskórka i nie wymaga rekonwalescencji. Pierwszy efekt zauważyć można natomiast po zabiegu, zaś efekt ostateczny ocenić można ocenić po kilku tygodniach, gdy dojdzie do zsyntetyzowania nowych włókien kolagenowych. Accent Prime uznawany jest obecnie za najskuteczniejszy zabieg wyszczuplający i modelujący podbródek. Efekty likwidacji podbródka urządzeniem Accent Prime są widoczne już po dwóch zabiegach.

Podwójny podbródek to często spotykany defekt estetyczny – osoby w każdym wieku, zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą mieć podwójny podbródek. Jak zlikwidować tą niekorzystną zmianę w wyglądzie? Usuwanie drugiego podbródka warto powierzyć specjalistom medycyny estetycznej, gdyż domowe metody na...

Zobacz więcej

Lipoliza iniekcyjna

Инъекционный липолиз

Lipoliza iniekcyjna to zabieg nieinwazyjnego, niechirurgicznego wyszczuplania i modelowania sylwetki. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w tkankę tłuszczową preparatów zawierających związki prowadzące do rozpadu komórek tłuszczowych. Lipoliza iniekcyjna doskonale sprawdza się w celu redukowania miejscowej kumulacji tkanki tłuszczowej, zwłaszcza tej opierającej...

Zobacz więcej

Tekst powstał pod nadzorem merytorycznym

Dr Karolina Jurska

Lekarz dermatolog, trycholog, specjalista medycyny estetycznej

Karolina Jurska- Dermatolog i trycholog, ekspert medycyny estetycznej, członek polskiego towarzystwa medycyny estetycznej i anti-aging wykładowca Akademicki

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania

lub

wizyta Umów wizytę
Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania. Polityka prywatności Akceptuję