Belkyra – nowa metoda usuwania podbródka

lipoliza

Podwójny podbródek to częsty defekt estetyczny, który występuje nie tylko u osób dojrzałych, ale coraz częściej – także u osób młodych. Powstawaniu drugiego podbródka sprzyjają predyspozycje osobnicze, ale to nie jedyne przyczyny. Podwójny podbródek może być konsekwencją garbienia się i stałego pochylania głowy do przodu, niewłaściwej pielęgnacji szyi, wiotczenia skóry podbródka bądź kumulowania się tłuszczu w tej okolicy. Likwidacja drugiego podbródka możliwa jest przede wszystkim dzięki zabiegom medycyny estetycznej i kosmetologii. Mowa zwłaszcza o zabiegach karboksyterapii na podbródek, zastosowaniu nici liftingujących PDO oraz laserowym usuwaniu podwójnego podbródka (laser iPIXEL). Natomiast domowe metody walki z podwójnym podbródkiem – masaże, stosowanie kremów ujędrniających mają jedynie pomocnicze znaczenie.

Lipoliza podbródka Belkyra

Częstą przyczyna podwójnego podbródka jest kumulowanie się w okolicy szyi i linii żuchwy tkanki tłuszczowej. I co ciekawe – taki problem dotyczy nie tylko osób z nadwagą, ale także szczupłych. Możliwe jest usunięcie takiego drugiego podbródka bez skalpela i inwazyjnych zabiegów wymagających długotrwałej rekonwalescencji. Jednym z najnowocześniejszych zabiegów tego typu jest lipoliza iniekcyjna Belkyra, czyli zabieg wykonywany z użyciem preparatu przebadanego klinicznie. Gwarantuje to nie tylko wysoką skuteczność zabiegu, ale także jego bezpieczeństwo.

Lipoliza iniekcyjna podbródka Belkyra (Kybella) wykonywana jest z wykorzystaniem przepisywanego na receptę leku, zawierającego kwas deoksycholowy jako substancję czynną. Lek ten został zaakceptowany przez FDA, czyli Agencję Żywności i Leków, a jego działanie wykazano w 20 badaniach klinicznych obejmujących ponad 2600 osób. Ponad 70% osób było bardzo zadowolonych z efektów już po pierwszym zabiegu.

Belkyra zawiera identyczny z naturalnym kwas deoksycholowy, czyli związek o działaniu cytolitycznym. Po wstrzyknięciu preparatu w obręb tkanki tłuszczowej dochodzi do wywołania kontrolowanego stanu zapalnego, obrzęku komórek tłuszczowych i ich rozpadu. Uwolnione kwasy tłuszczowe są następnie metabolizowane przez organizm.

 

Jak wygląda zabieg usuwania drugiego podbródka Belkyra?

Przed wykonaniem zabiegu lipolizy iniekcyjnej podbródka wymagana jest konsultacja lekarska, która ma na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań oraz zakwalifikowanie do zabiegu. Iniekcje preparatu Belkyra wykonać może wyłącznie odpowiednio przeszkolony lekarz. Belkyra to jedyny lek obecnie na świecie przeznaczony do redukcji podbródka.  Zabieg wykonywany w okolicy podbródka nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Sam zabieg trwa kilkanaście minut i polega na wykonaniu kilkudziesięciu nakłuć (około 50), z których każde oddalone jest o 1 cm i prowadzi do iniekcji preparatu o objętości 0,2 ml. Jednorazowo podczas zabiegu można użyć 10 ml preparatu.

Już wykonanie jednego zabiegu wymagającego od jednej do trzech ampułek (w zależności od wielkości podbródka i ilości tkanki tłuszczowej)  zauważalnie redukuje objętość tkanki tłuszczowej skumulowanej w okolicy podbródka, zaś dla doskonałego efektu końcowego zalecane jest wykonanie około 1-3 zabiegów w odstępie czasowym minimum 4 tygodni.

Po zabiegu lipolizy podbródka Belkyra możliwe jest pojawienie się przejściowych zasinień czy obrzęków, które ustępują samoistnie po kilku dniach. Nie jest wymagane przestrzeganie specjalnych zaleceń pozabiegowych, można jedynie stosować zimne okłady w celu złagodzenia opuchlizny. Przeciwwskazaniem do lipolizy podbródka Belkyra (Kybella) jest ciąża i laktacja, zakażenie w okolicy zabiegowej bądź uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu.

Największymi zaletami lipolizy Belkyra są:

– możliwość zastosowania certyfikowanego preparatu, o bezpieczeństwie i skuteczności potwierdzonych klinicznie

– bezbolesność zabiegu, wynikająca z zastosowania miejscowego znieczulenia kremem oraz wykonywania iniekcji przy pomocy bardzo cieniutkich igieł

– szybko zauważalne efekty

– trwały efekt

Natomiast jedyną wadą zabiegu oferowanego przez światowej sławy firmę farmakologiczną Allergan jest jego cena. Jednak koszt zabiegu jest adekwatny do wysokiej jakości zastosowanego preparatu oraz możliwości uzyskania nienagannego, trwałego efektu.

Nasi partnerzy :

Alma
Alma Harmony XL
Alma
Mediderma
LPG
LPG
Filorga
ITP SA
ITP SA

Zadzwoń w celu konsultacji

Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania.

tel. 12 264 85 15

tel. 500 77 99 71

Umów wizytę
medycyna estetyczna kraków